کاغذ دیواری چیست – کاغذ دیواری چگونه است – کاغذ دیواری چه کارایی دارد

استفاده از فیبرهای طبیعی و مصنوعی در ساخت این نوع از کاغذ دیواری، باعث ایجاد کیفیت بالای آن شده است. کاغذ دیواریهای نانو از جنس PVC هستند اما با استفاده از تکنولوژی خاصی که در آنها به کار رفته تولید میشوند و همین امر باعث میشود آلودگی و گرد و غبار موجب کثیف شدن آنها نشود. این کار را میتوان با یک دستمال نمدار انجام دهید. در ابتدا بهتر است روی قسمت کوچکی از کاغذ دیواری، مایع شوینده را تست کنید. این نوع دیوارپوش از یک زیر لایه پارچه ای تولید می شود که با وینیل یا آکلریک مایع پوشیده شده و سپس طرح مورد نظر بر روی این پوشش چاپ می شود. میتوانید از صابون و یا محلول استفاده کنید. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به سبک کلاسیک و مجلل علاقه دارید این نوع از کاغذ دیواری ها میتواند گزینه بسیار مناسبی برای طراحی دکوراسیون محیط مورد نظر شما باشد. نصب آن نیز سخت تر است اما میتواند بافت زیبا و جلوه منحصر به فردی به اتاق شما ببخشد. برای فضای کوچک بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا بازتر به نظر بیاید و برای افزایش گرمی و صمیمیت فضا نیز می توانید از رنگ های گرم کاغذ دیواری استفاده کنید.

نصب کاغذدیواری های غیر قابل شستشو به صورت اورلب می باشد. مثلا کاغذ های وینیل برای جاهای مرطوب و کاغذهای غیر بافته برای اتاق خواب و راهروها مناسب هستند. همیشه بعد از چسب زدن به پشت کاغذ دیواری آن را تا بزنید و ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید چون در غیر این صورت موقع چسباندن روی دیوار، چروک میشود یا زیر آن حباب میافتد. اگر پشت این نوع کاغذ دیواری ها را چسب بزنید خراب می شوند و طریقه چسباندن کاغذ دیواری را اشتباه رفته اید. با کمک یک قلموی بزرگ یا غلتک نقاشی پشت قواره اول کاغذ دیواری را از قسمت مرکزی به سمت لبه ها به طور یکنواخت چسب بزنید. چسب را با برس یا کاردک از قسمت مرکز به طرفین و لبه ها هدایت کنید تا کاغذ دیواری کاملا به دیوار بچسبد. در کنج های داخلی، یک برش سراسری از بالا تا پایین در کنج دیوار ایجاد کنید تا بتوانید لبه های دو قواره را کاملا با هم جفت کنید اما در کنج های خارجی بهتر است دو قواره کنار هم، به اندازه ۲ الی ۵ سانتی متر همپوشانی داشته باشند. بعد قسمت های چسب خورده را روی هم تا کنید و بعد از ۱۰ دقیقه، از بالا به پایین، به صورت عمودی، روی دیوار بچسبانید.

از آنجا که این قواره ۱۰ سانتی متر بلندتر است میتوانید از بالا و پایین ۵ سانتی متر اضافه درنظر بگیرید. تراز کردن کاغذ دیواری بسیار مهم است بهخصوص در نصب اولین قواره روی دیوار. اولین قواره را کمی بالاتر از ارتفاع دیوار و روی سقف بکشید تا بتوانید گل ها و طرح های آن را به دلخواه تنظیم کنید. آلبوم های کاغذدیواری سالرنو و ساوونا هم از کاغذ دیواری های ایتالیایی فروشگاه نکست هستن. قیمت کاغذدیواری علاوه بر کیفیت و ابعاد هر رول به طرح آن بستگی زیادی دارد. به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،امروزه یکی از رایج ترین روش ها و متریال های تزئین در دکوراسیون داخلی استفاده از انواع طرح های کاغذدیواری است. پس تعداد بیشتری تیغ بخرید تا مجبور به استفاده مجدد از تیغ های کُند نباشید. چه در نصب کاغذ دیواری حرفه ای باشید یا نباشید همیشه در اندازهگیری ها اشتباهاتی پیش میآید و امکان دارد دیگر نتوانید طرح مورد نظر خود را پیدا کنید. زمان انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای خانه یا محل کار خود، فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

اگر بعد از اتمام کار روی دیوار حباب دیدید، نگران نشوید چرا که به احتمال زیاد در زمان نصب، هوا در زیر کاغذ دیواری به دام افتاده است. دو مدل از رول های پرطرفدار کاغذ دیواری برای خرید در شرکت دکورچوب، کاغذ دیواری با رول متر و کاغذ دیواری با عرض یک متر میباشد، خوب است بدانید که کاغذ دیواری هایی که عرض یک متر دارند؛ هنگام نصب روی دیوار ها به صورت یک متر یک متر درز میخورند و در این حالت تعداد درز به کار رفته شده و هدر رفت کاغذ دیواری بسیار کم میشود؛ از طرف دیگر در کاغذ دیواری با رول متر معمولا قیمت به ازاری هر متر مربع محاسبه شده و در این حالت قیمت کاغذ دیواری برای خرید بسیار مناسب محاسبه میشود. به عنوان مثال کافیست کاغذی گلدار را با رنگ پس زمینه ی مناسب و هماهنگ با چرخه رنگی بکار رفته درکل فضای خانه، به روی جداره ای کار کنیم تا محلی برای آرامش اهالی خانه خلق شود. همین الان تلفن را بردارید و با شماره ۰۲۱۸۷۷۰۰۷۷۰ تماس بگیرید. هیچ وقت کاملا خودتان را درگیر قوانین و اصول نکنید و از خلاقت و سلیقه خودتان هم برای خانه کمک بگیرید. وقتی نصب کاغذهای یک دیوار تمام شد، بخش های اضافی را با کمک تیغ و هدایت دسته برس یا کاردک برش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید