کاغذ دیواری پذیرایی،طرح،رنگ،مبلمان

توجه داشته باشید دیوار شاخص دیواری است که نسبت به دیوارهای دیگر جلب توجه کند .دقت داشته باشید رنگ بندی وسایلی که با سبک خانه شما هارمونی ندارد را انتخاب نکنید. علت این امر نصب آسانتر پوستر نسبت به کاغذ دیواری و کم هزینه تر بودن آن نسبت به خرید مبلمان جدید است . تنوع کاغذ دیواریها آن قدر زیاد است که انتخاب را مشکل میکند، ولی اگر به هدفی که از دکوراسیون دارید و رنگ و طرح مورد علاقه خود فکر کنید، کار کمی آسانتر میشود. درست مانند تصویر زیر که رنگ کاغذ دیواری با رنگ تخت خواب و بالش های آن هماهنگ شده است. با استفاده از کاغذدیواریهایی که طرحهای شلوغ و گُلدار دارند، میتوانید فضا را کوچکتر نشان دهید. این شکل یک کمد دراور ساده را نشان میدهد که روکشی از جنس فلز برنج دارد. این کاغذ دیواریها که ترکیبی از نان وونها و پی وی سیها هستند، بدین صورت که از مزایای هر دو کاغذ استفاده میکنند. بعضی از آنها اکوستیک بوده و به کاهش صدا کمک میکنند. بعضی از آنها مانند تابلوی نقاشی یا منظرهای کاملا طبیعی هستند.

سعی کنید کاغذ دیواریها قابل شستشو و پوشش آنها حتی الامکان از مواد طبیعی مانند الیاف پنبه، ابریشم، مواد سلولزی و منسوجات یا فاقد هر گونه مواد شیمیایی باشند. نوعی از کاغذ دیواری ها از جنس کاغذ بوده که این کاغذ دیواری ها غیر قابل شستشو می باشد ولی از لحاظ قیمتی بسار مرغون به صرفه می باشد. یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب و خرید یک کاغذ دیواری قابل شستشو بودن آن است. نوع دیگر دارای روكش سطح فوقاني از نوع وينيل Vinyl بوده و وزن وينيل بكار رفته در آن بين300 الي 450 گرم در هر متر مربع مي باشد ، این نوع کاغذ دیواری ها دارای جنس بسیار مرغوبی هستند و قابلیت شستشو با مواد شوینده خانگی را هم دارند. قابليت شستشوي كامل حتي با مواد شوينده خانگي داشته باشد.(در كاغذديواري هاي با روكش وينيل) ضد خش بوده و براحتي پاره نگردد. قابليت ترميم و اصلاح بسيار آسان و ساده اي و در صورت خرابي يک قسمت نياز به تعويض كامل آن قطعه كاغذ ديواري نمي باشد و ترميم در همان بخش آسيب ديده صورت مي پذيرد. قسمت اتاق خواب و پذیرایی کاملا جدا است و شما می توانید اگر ایده ای دارید به صورت جداگانه در این قسمت پیاده کنید.

باید بدانید که کاغذ دیواری های قابل شست و شو در بازار شامل، وینیل، نانوُوِن، نانو هستند و می توانید این نوع کاغذ دیواری ها را به راحتی با دستمال مرطوب تمیز کنید. در زیر شما می توانید آلبوم مورد نظر خود را انتخاب کنید و طرح های آنها را مشاهده کنید. هرچه طرح کاغذ دیواری ریزتر باشد، فضای اتاق بزرگتر نشان داده خواهد شد. شاید بتوان گفت کاغذ دیواری مدرن یکی از به روز ترین و خاص ترین نوع کاغذ دیواری است همچنین خلاقیت و قدرت تصمیم گیری معماران و طراحان دکوراسیون داخلی را به طور کلی افزایش داده است . برای سفارش پوستر دیواری دو المان از دیوار را باید اندازه گیری کنیم، یک المان عرض یا طول، دو المان ارتفاع توجه داشته باشید برای اندازه گیری المان عرض یا طول پس از اندازه گیری دیوار به اندازه دقیق دیوار چهار الی پنج سانت اضافه کنید که هنگام نصب به مشکل بر نخورید برای اندازه گیری المان ارتفاع هم نیز همین طور بعد از اندازه گیری مقدار دقیق ارتفاع به اندازه دقیق ۵ الی ۱۰ سانت اضافه کنید تا نصابان عزیز هنگام نصب بتوانند پوستر دیواری را به راحتی در قالب دیوار نصب کنند.

نصب این نوع از کاغذ دیواریها نیز همانند باقی کاغذ دیواریها است و پیچیدگی خاصی ندارد. اگر کاغذدیواری تان طرح خاصی دارد قطعات را کمی بلندتر ببرید تا بتوانید در صورت لزوم طرح هر نوار را با طرح قبلی تطبیق دهید. تنها تفاوت بین این دو نوع کاغذ دیواری این است که طرح کاغذ دیواری ۳ بعدی به شکل ۳ بعدی طراحی شده است. نه تنها نصب آن آسان است بلکه در صورت تغییر دکوراسیون می توان آن را بدون ایجاد آسیب به دیوار جدا نمود. این عنصر دکوراتیو را می توان برای پوشش بخشی از دیوار مورد استفاده قرار داد، مثلاً قسمتی از دیوار را رنگ آمیزی نموده و قسمتی دیگر را با کاغذ دیواری پوشش داد. استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب یا پذیرایی می تواند بعنوان بخشی از زیبایی دکوراسیون داخلی منزل محسوب شود. به همین دلیل همواره توصیه می شود قبل از خرید، تصاویر مختلفی را ارزیابی کنید و آن چیزی را که با نوع فضا و وسایل منزل شما همخوانی دارد مشخص نمائید. قبل از شروع به کار نصب از تمیز و مسطح بودن دیوارها مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید