کاغذ دیواری و انواع آن

بنابراین از این نوع کاغذ دیواری به دلیل قابلیت تنفس آن میتوان در مکان های مرطوب نیز استفاده نمود. همانطور که در بالا خدمتتان عرض کردیم که برخلاف آنچه که به نظر میرسد، نصب کاغذ دیواری و مخصوصاً پوستر دیواری چندان کار ساده ای نیست و از طرفی قیمت نصب کاغذ دیواری نسبت به خود محصول کاغذ دیواری تقریباً قابل صرفنظر کردن می باشد و تقریبا نزدیک به یک دهم پس توصیه ما به شما عزیزان این این است که حتماً برای نصب کاغذ دیواری و پوستر دیواری از افراد ماهر و کارآموزیده استفاده کنید البته نباید از این مسئله نیز غافل شد که شما خود نیز می توانید با صرف کردن وقت بیشتری نسبت به نصابان، نصب کاغذ دیواری را انجام بدهید ولی مسلماً نصابان عزیز این کار را دقیق تر و حرفهای تر انجام خواهند داد. مثلا کاغذ دیواری با الیف طبیعی مانند، کاغذ دیواری نانوون و نانو برای خرید و نصب در اتاق خواب کودکان و افراد سالمند مناسب است و از کاغذ دیواری پی وی سی میتوانید در سالنهای بزرگ که جریان هوای بیشتری وجود دارد، استفاده کنید. هر چند این مدل کاغذ دیواریها در اروپا به طور کامل منسوخ شدهاند اما کاغذدیواریهای پی وی سی پر کاربردترین نوع کاغذ دیواریها در ایران هستند.

یعنی هر یک رول کاغذ دیواری سه تاقه در ارتفاع دیوار به ما میدهد و چون عرض هر طاقه ۵۰ سانتیمتر میباشد در نتیجه هر یک رول کاغذ دیواری یک مترو نیم از عرض دیوار ما را پوشش می دهد. اما امروزه نصب کاغذ دیواری های سه بعدی و برجسته در طرح های متنوع و سفارشی قابل پیاده سازی هستند که به طور کلی دکوراسیون داخلی منزل یا محیط های اداری را دگرگون می کنند. کاغذ دیواریتان را طوری ببرید که ۱۰٫۱۶ سانتیمتر بلندتر از طول دیوار باشد. خب دوستان و همراهان عزیز امیدوارم مقاله صفر تا صد کاغذ دیواری برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و سعی کردیم در این مقاله تمامی سوالات شما عزیزان را پاسخ داده باشیم. قیمت کاغذ دیواری نیز مثل دیگر محصولات به کیفیت, دیزاین, جنس, گرماژ و برند آن بستگی دارد. مانند هر روش مدرن دیگر، کاغذهای دیواری سه بعدی هم فواید و معایب خود را دارند که بر همین اساس هم گروهی از افراد به طرفداران و گروهی دیگر به ضد طرفداران آن تبدیل میشوند.

در زمان انتخاب کاغذ دیواری می بایست ویژگی های محیط خود را از نظر ابعاد و ارتفاع در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید که هر چه کاغذ انتخابی شما تیرهتر و پر نقشتر باشد محیط شما را کوچکتر خواهد کرد و بالعکس. برای انتخاب کاغذ دیواری، موارد متعددی را باید مد نظر قرار دهید. کار تعمیر و نصب کاغذ دیواری، باید توسط افراد خبره انجام گیرد. اما همین کاغذدیواری یک عیب بسیار بزرگ دارد و آنهم سختی تعمیر آن در صورت معیوب شدن میباشد. کاغذ دیواری سه بعدی برای هر فضایی مناسب نیست و فقط در فضاهای بزرگ میتوانید از آن استفاده کنید. هر چند بیشترین کاربرد آن مربوط به پوشش دیوار پشت تلویزیون می باشد اما به دلیل تنوع بالای رنگ آن به راحتی می توان طبق دکوراسیون داخلی برای سایر دیوارها نیز از آن استفاده نمود. کاغذ دیواری یک گزینه عالی برای تغییر دکوراسیون داخلی محسوب می شود و از نظر هزینه نسبت به سایر دیوارپوش ها مقرون بصرفه تر است. کلاس قیمتی کاغذ دیواری نانو، به دلیل بهره بردن از تکنولوژی نوین، از سایر کاغذهای دیواری بالاتر است.

بدیهی است که اگر بخواهید منزلی خاص و زیبا داشته باشید، میتوانید از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید. از نظر بصری، کاغذ دیواری سه بعدی در هر نوری، جلوهای زیبا دارد. این دکوراسیون این عیب را دارد که برای هر فضایی مناسب نیست و حجم زیاد آن میتواند چشم را خسته کند. حجم زیاد میتواند چشم شما را خسته و فضای خانه را تا حدودی به فضای محیط کار تبدیل کند. خانه ای که دیوارهای روشن و پارکت روشن دارد بزرگتر و روشنتر به نظر میاید ولی این را در نظر داشته باشید که خانه ای که نور زیاد و روشنی دارد خیلی بی روح به نظر میرسد. به خاطر پوششش نازکی که بر روی دیوار ایجاد می کنند، فوق العاده کارآمد هستند. گروه معماری و طراحی داخلی تک دیزاین با مشاوره و طراحی و اجرا برای بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی جدول زیر را برای به دست دست آوردن تقریبی تعداد رولهای های مصرفی کاغذ دیواری ایجاد کرده است تا شما عزیزان با ملاحظه این جدول به طور تقریبی تعداد رولهای مصرفی کاغذ دیواری آگاهی داشته باشید و به طور تقریبی بتوانید هزینه اجرای کاغذ دیواری برای واحد مسکونی خود را تخمین بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید