کاغذ دیواری و انواع آن که باید بشناسید – ویکی سرا

این محصول همان طور که در نقش ها و طرح های متعدد ارائه میشود در قیمت هم بسیار متنوع است و میتواند پاسخگوی مناسبی برای نیاز تمام اقشار باشد و اغلب افراد جامعه با وضعیت و توان مالی گوناگون میتوانند کاغذ دیواری منزل خود را با توجه به جیب و سلیقه ای که دارند انتخاب کنند. یکی از مهم ترین دلایل استفاده ی زیاد از کاغذ دیواری ، این است که طرح ها و نقش های بیشماری دارد که برای همه نوع سلیقه ها میتواند مفید باشد. همه روزه مدلهای مختلفی از دیوارپوش عرضه میشود که تنوعشان واقعا بینظیر است. اما امروزه تغییرات بزرگی در فرآیند تولید، طرح مایهها و متریال تولیدی کاغذهای دیواری شاهد هستیم، که گواهی بر بهبود کیفیت چاپ، ابعاد، تنوع رنگها و طرحهای بینظیر است. این کاغذ دیواریها طرحهای خاصی دارند (مثلا معمولا یا سادهاند، یا طرحهای خوش رنگ و لعابی از خوراکیها و گلها دارند)، و گرما و رطوبت این فضا را به خوبی تحمل میکنند. اگر برای بار نخست است که از کاغذ دیواری استفاده خواهید کرد به سراغ طرحهای ریز روی سطح کاغذ نروید، هماهنگ کردن این کاغذ دیواریها با وسایل و دکوراسیون دیگر کار سختی است و اگر قرار باشد، بخشی از کاغذ دیواری را ترمیم کنید هم با مشکل تناسب بخشهای مختلف دیوار با کاغذ دیواری جدید رو به رو میشوید.

در گام نخست باید بدانید که عرض یا پهنا و ارتفاع هر دیوار چقدر است. این کارها یعنی آمادهسازی دیوار و کاغذ آن کمی طول میکشد و طبیعی است که هر چقدر دیوارهایتان بیشتر و بزرگتر باشند، زمان بیشتری از شما گرفته میشود. ۵. مقدار کاغذ دیواری لازم برای فضا چقدر است؟ اندازهگیری و محاسبه مقدار کاغذ دیواری لازم برای هر مکانی اصلا سخت نیست. یادتان باشد که در اندازهگیری مساحت اتاق، مساحت پنجرهها را از مساحت کلی به دست آمده کم کنید تا فقط مساحت دیوارها را در اختیار داشته باشید. اگر برای چندین دیوار به کاغذ دیواری احتیاج دارید هم باید تمام عرضهای اندازهگیری شده را با هم جمع کنید. این کاغذ دیواری علاوه بر داشتن ویژگی های مثبت همچون قابلیت شستشو یک ویژگی مهم دیگری دارد که آن را از سایر رقبا متمایز می کند و آن ویژگی خاصیت ضدلک و آلودگی می باشد. کلاس قیمتی کاغذ دیواری نانو، به دلیل بهره بردن از تکنولوژی نوین، از سایر کاغذهای دیواری بالاتر است. استفاده از کاغذ دیواری بعد از دوران تکفیر هنری هشتم از سوی کلیسای کاتولیک بسیار رایج شد، زیرا این امر موجب قطع روابط سایر کشورها با انگلستان و در نتیجه جلوگیری از صدور فرشینه به آن کشور شد.

انواع ارزان قیمتی از کاغذ دیواری در بازار به فروش میرسد که نسبت به دیگر انواع رنگآمیزی دیوار بسیار به صرفه تمام میشود. این روش، قدیمیترین روش است و زمان بیشتری را نسبت به دو روش دیگر از شما خواهد گرفت. البته گاهی بحث انتخاب از بین چند آلبوم نیست و خودشان طرحها را از ابتدا میسازند. با گذشت زمان و بهروز شدن تکنولوژی، انواع طرحها و نقوش میتوانند بر روی کاغذ دیواری اجرا شود و شما به دلخواه هر طرحی که دوست دارین برای خود انتخاب کنید و از دیدن آن در محل سکونت یا محل کار لذت ببرید. خرید کاغذ دیواری در طرحها و جنسهای مختلف، دستتان را برای استفاده از مصارف مختلف آن کاملا باز میگذارد. در این صورت، ما را هم در قسمت نظرات در جریان بگذارید. یادتان باشد که کاغذ دیواری را میتوانید برای نقاط دیگر خانه هم استفاده کنید. حکومت کرامول، فرهنگی کسالت بار را بر مردم تحمیل کرده بود، از این رو پس از مرگش مردم به خرید وسایل خانگی رفاهی که در دوران وی ممنوع شده بود روی آوردند. انگلستان و فرانسه اولین کشورها در تولید کاغذ دیواری اروپایی بودند، با این حال آغازگر تولید کاغذ دیواری از منظر تاریخی به چین باستان باز میگردد؛ به این دلیل که چینیها 200 سال قبل از تاریخ میلاد مسیح با استفاده از کاغذ تولید شده از ساقهی برنج به عنوان پوشش دهنده دیوارها استفاده میکردند.

با دانستن این موضوع میتوانید مساحت کلی دیوارها را بر مساحت رول تقسیم کنید تا ببینید به چند عدد رول کاغذ دیواری نیاز دارید. نصب درست کاغذ دیواری توسط یک نصاب حرفهای و البته وجود یک کاغذ دیواری باکیفیت نکات کلیدی این موضوع هستند و باعث میشوند کاغذ دیواری همیشه ظاهری زیبا و بهروز داشته باشد و مراقبت و نگهداری از آن نیز بدون دردسر اتفاق بیافتد. نکات زیر می تواند راهکارهای مفیدی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه شما باشد. کتاب مبانی بکارگیری کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی نوشتهی محمدرضا مفیدی و سحر مفیدی، نکات ضروری و مفاهیم پایه استفاده از کاغذ دیواری را در بخشهای مختلف ساختمان آموزش میدهد. در هنگام نصب آن باید دقت کنید که زیرسازی لازم صورت گیرد، همچنین نصب آن را به نصاب بسپارید. کندن کاغذ دیواری های بدون چسب معمولا سخت است بنابراین قبل از نصب آن مطمئن باشید که طرح آن را دوست دارید و به این زودی ها از آن خسته نمیشوید. استفاده از آنها بسیار ساده است و با کمی دقت میتوانید دیوارها را در مدت کوتاهی کاغذ دیواری کنید. این کاغذ دیواریها شبیه برچسب هستند و برای اینکه آنها را به دیوار بزنید باید کمی در آب قرار بگیرند. برای دیدن طرح های جدید اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید