کاغذ دیواری و انواع آن که باید بشناسید – ویکی سرا

اگر هزینه و وقت زیادی برای کاغذ دیواری مصرف کنید اما در عوض به چسب کاغذ دیواری توجهی نداشته باشید نتیجه کار خوب نخواهد شد و باید دقیقاً به همان میزانی که برای خرید کاغذ دیواری وقت گذاشته اید و جنس و کیفیت آن را بررسی کرده اید در مورد کیفیت و جنس چسب کاغذ دیواری هم انرژی مصرف کنید تا نصب کاغذ دیواری به بهترین نحو ممکن انجام شود. یکی از انواع کاغذ دیواری که از گذشته تا امروز همواره طرفداران بسیاری به خود جذب کرده کاغذ دیواری داماسک است. همانطور که گفتیم کاغذدیواری ها انواع متفاوتی دارند و شما با توجه به اینکه قرار است دکوراسیون خانه تان مدرن یا کلاسیک باشد نمونه مد نظر خود را انتخاب می کنید. اما سعی کنید که از کاغذ دیواری در اتاق خواب استفاده کنید که طرح شلوغ نداشته باشد و یا رنگ هایی نباشد که آرامش شما را به هم بزند و خواب شما را تحت تاثیر قرار دهد و سعی کنید از طرحهایی که حس خوبی به شما میدهد و آرامش بیشتری در اتاق برقرار می کنند استفاده کنید.

از این رو نمیتوان آن را انتخاب مناسبی برای اتاق کودکان دانست. اگر اتاق خواب کوچکی دارید سعی کنید از کاغذ دیواری های تیره رنگ در آن استفاده نکنید زیرا باعث می شود اتاق کوچک تر از چیزی که هست به نظر برسد و اگر طرح ها عمودی باشند و زمینه روشن باشد، اتاق بزرگتر و سقف اتاق بلندتر دیده می شود و این باعث زیباتر شدن اتاق شما میشود. سعی کنید هماهنگی بین رنگ ها طوری باشد که رنگ کاغذ دیواری و مبل ها عینا مثل هم نباشد و یک تنالیته روشن به تیره و برعکس داشته باشد. البته اگر از بین گزینههای مختلف کاغذ دیواری ای را انتخاب کردید که به سبک کلاسیک بیشتر نزدیک بود لازم نیست که حتماً از مبل کلاسیک استفاده کنید و می توانید از مبل های چستر فیلد در این مورد استفاده کنید زیرا در هر صورت چیزی که تعیین کننده وسایل خانه شماست سلیقه خود شماست و سعی کنید از وسایلی در خانه استفاده کنید که از دیدن آنها لذت ببرید. سعی کنید برای اینکه بهترین نوع چسب کاغذ دیواری را خریداری کنید حتماً مشخصاتی که روی بسته بندی چسب درج شده را به خوبی مطالعه کنید و اگر دستورالعمل ساخت و آماده سازی چسب کاغذ دیواری روی آن درج نشده از فروشنده بخواهید که به صورت کامل برای شما توضیح دهد که چگونه آن را تهیه و آماده کنید.

با انتقال طرح های گلدار، ریز و در هم تنیده کاغذ دیواری به گوشه های فضا و ترکیب آن با طرح های ساده، جلوه زیبایی را در مکان مدنظر خود ایجاد کرده و بر وسعت فضا اضافه خواهید کرد. کاغذ دیواری هندسی از از الگو های پایه بوده است که در سالهای اخیر بسیار از آن برای طراحی و دکوراسیون فضا استفاده میشود . انواع کاغذ دیواری کلاسیک خیلی خوب در این فضا جا میافتند، و با انواع مبلمان و المانهای دکوراتیو هماهنگ هستند. البته باید بدانید این مزایای بسیار زیاد سبب شده است که قیمت این نوع از کاغذهای دیواری بسیار بالاتر از انواع دیگر باشد. در مکان های تجاری باید از انواع کاغذدیواری مقاوم و مستحکم استفاده نمود. از کاغذ دیواری برای مقاصد گوناگونی از جمله تبلیغ یک برند، معرفی یک محصول و علیالخصوص زیباسازی و دکور محیط با استفاده از آثار هنری مشهور و یا طرحهای گرافیکی خاص و متنوع برای محیطهای مسکونی و اداری تجاری استفاده میشود. حال ممکن است چند سال بعد بخواهید از دکور دیواری دیگری به جای آن استفاده کنید یا اینکه کلا آن را جدا کنید. پس همیشه گرانتر بودن چسب به معنی کیفیت بهتر آن نیست و ممکن است نوع تکنولوژی تولید آن هزینهبر بوده باشد .

ولی توجه داشته باشید که ترکیب کردن آنها یه مقدار هوشمندی نیاز دارد و بهتر است که از یک طراح و معمار داخلی مشورت بگیرید. برجستگی آن به حدی بوده که چنانچه بر روی آن دست بکشید، به راحتی متوجه برجسته بودن طرحهای کاغذ دیواری خواهید شد. شما با استفاده از کاغذ دیواری میتوانید به راحتی و سادگی دکوراسیون محل سکونت یا کار خود را تغییر دهید و آن را زیبا تر و شیکتر کنید. اگر به طور مثال برای مبل های راحتی یا حتی مبل کلاسیک رنگ قهوه ای را انتخاب کردید میتوانید در کنار آن از رنگ های کرمی هم استفاده کنید و میزی که به عنوان میز جلو مبلی در مقابل مبل قرار میگیرد هم میتواند قهوه ای تیره باشد هم سفید باشد که همه اینها بستگی به مبل شما و سلیقه شما دارد. برای اینکه بتوانید از این محصولات استفاده کنید در ابتدا باید دیوار مورد نظر خود را اندازه گیری کنید زیرا کاغذهای دیواری به صورت رولی و یا متری در اختیار افراد قرار میگیرد و سپس میتوانید با کمک چسب مخصوص کاغذ دیواری، آن را بر روی دیوار بچسبانند. فقط با جاروبرقی یا دستمال مرطوب، می توانید آنها را به صورت کاملی تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید