کاغذ دیواری و انواع آن که باید بشناسید – ویکی سرا

اما بیشترین تفاوت انواع کاغذ دیواری که باید به آن توجه داشته باشید جنس آن میباشد. دیوار هایی که بیشترین دید را در ساختمان دارند) ،سالن پذیرایی یا اتاق خواب را کاغذ دیواری گلدار و بقیه دیوار ها را از نوع ساده انتخاب کنید. رنگ هایی مانند سبز و آبی باعث حس تازگی و خنکی در دکوراسیون پذیرایی می شود. قدیمی ترین نمونه به جا مانده از کاغذدیواری در انگلستان که در لندن به چاپ رسیده بود به سال ۱۵۰۹ میلادی بر می گردد. این کاغذ دیواری های را می توانید در صورتیکه سطح آنها بر اساس عوامل گوناگون کثیف و چرک آلود شد، با ساده ترین مواد شوینده تمیز نمایید. 3.کاغذ دیواری نانوون (non woven):مرغوب ترین و با کیفیت ترین نوع کاغذ دیواری ست که از الیاف پارچه و کاغذ ساخته میشود. بافت کاغذ دیواری نانوون به گونه ایست که مانع از نگهداری بخار آب میشود و هیچ نوع کپک و باکتری بر سطح آن رشد نمیکند.

فرقی نمیکند که مبلمان یا وسایل تزیینی خانه شما چه رنگی است یا چه مدلی دارد ، بلکه تنوع بالای آن میتواند نمای خانه را به طور کلی تغییر دهد . بعضی از افرادی که در خانه فرزند خردسال یا حیوانات خانگی دارند، نگران هستند که کاغذ دیواری توسط کودک یا حیوانشان خراشیده شود, نیازی نیست که نگران باشید. بنابراین بدون هیچ نگرانی میتوان از این کاغذ دیواری در اتاق کودک استفاده نمود. همچنین در صورت نصب غیر اصولی کاغذ دیواری ممکن است پس از مدتی کاغذ دیواری از دیوار جدا شده و به دلیل اینکه با چسب به رنگ دیوار چسبیده است بخشی دیوار را خراب کند. در پروسه ی ایجاد تغییرات و نصب کاغذدیواری به خاطر داشته باشید که انجام کار به طور اصولی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور مثال برای اتاق کودکان بهتر است قید کاغذ دیواری معمولی را بزنید و کاغذ دیواری با طرح های کودکانه را انتخاب نمایید. بیشتر این پوستر دیواری ها مکمل انواع دیگر کاغذ دیواری ها هستند که به طور مثال در و یا پنجره روی آن دیوار است.

در این نوع از کاغذدیواری اصل دیوارپوش از جنس کاغذ است ولی روی آن یک رویه طرحدار با نمونه وینیل آکریلیک یا پلی وینیل کلراد قرار گرفته است. امروزه با آمدن رنگهایی مانند سبز و زرد با ترکیب رنگهایی دیگر که اصطلاحا به آن پتینه هم می گویند(که بیشتر مورد استفاده طراحان هم هست) می توانند به اتاقها معنا و مفهوم تازهای ببخشند.در اصل مهمترین قدم در انتخاب کاغذ دیواری ، هماهنگ کردن آن با وسایل دکوراسیون داخلی منزل و توجه به رنگ در طراحی داخلی می باشد.از نظر سبک نیز کاغدذ دیاواری باید با سبک منزل یا محل کارتان هماهنگ باشد. البته انتخاب نوع و رنگ کاغذ دیواری به نوع تجارت نیز بستگی دارد. رنگ ها در زمان انتخاب كاغذ ديواري همان قدر اهميت دارند كه طرح و نقشه آنها با استفاده از رنگهاي كاغذديواري ميتوان به اتاقها معنا و مفهوم تازهاي بخشید. اگر يكي از ديوارهاي سالن را تيره كرديد، براي باقي ديوارها كاغذديواري با همان طرح ولي رنگ روشن انتخاب كنيد .همه آلبومهاي كاغذديواري، رنگهاي روشن و تيره دارند. كاغذهاي ديواري براي پوشاندن ايرادها و ديوارهاي ناهموار و برای بازسازی خانه بسيار مفيد هستند. بافت منحصر به فرد و مخملی این کاغذ دیواری باعث میشود؛ فضای خانه شما گرمتر و صمیمانهتر به نظر برسد.

اما اغلب طرح های گل دار و مخملی با گل برجسته برای این مورد مناسب نیست. اگر کاغذ دیواری دارای نقوش اسلیمی و یا کلاسیک باشد می توانید از آن برای دکوراسیون کلاسیک استفاده کنید. اگر هم از کاغذ دیواری استفاده کنید که دارای طرح هایی شکسته باشد، باعث افزایش پویایی فضا خواهد شد. همچنین هرچه طرح دیوار پوش کاغذ دیواری ریزتر باشد ، فضا بزرگ تر نشان داده خواهد شد و طرح های عمودی و با فاصله ، دیوارها را بلندتر جلوه می دهد و طرح های افقی ، محیط را وسیع تر از آنچه هست نشان می دهد. با استفاده از پوستر دیواری ساده با خطوط عمودی و با فاصله از هم می توانید دیوار ها را بلند تر نشان دهید و این حس را القاء کنید که انگار سقف خانه در فاصله ای بالاتر از حد خودش دارد. توجه داشته باشید که هر چه کاغذ پوستری انتخابی شما شلوغ تر باشد فضای خانه را کوچک تر نشان می دهد و در عوض استفاده از پوستر های ساده با طرح زیگزاک و قطری فضایی بزرگ تر و پویا تر را تجربه می کنید این طرح ها به عنوان طرح های انرژی زا شناخته شده اند. گام دوم سنجش ابعاد سطوح و دیوارهایی است که قرار است کاغذ دیواری انتخابی شما به روی آن نصب شود.

دیدگاهتان را بنویسید