کاغذ دیواری دارای انواع مختلفی است

اگر کاغذدیواری با مداد، خودکار یا ماژیک کثیف شده است، میتواند از محلول بسیار رقیق آب و وایتکس استفاده کنید. 4- برای تمیز کردن کاغذ دیواری از محلول های مناسب استفاده کنید و به هیچ عنوان از محلولهای اسیدی و وایتکس استفاده نکنید چون ممکن است خاصیت اسیدی به مرور زمان سطح روی کاغذ دیواری شما را تحت تاثیر قرار بدهد. 2-برای تمیز کردن کاغذ دیواری از دستمال تنظیف مناسب استفاده کنید و به هیچ عنوان از دستمالهای با سطح زبر استفاده نکنید چون ممکن است سطح کاغذ دیواری و پوستر دیواری شما را خراشیده کند و از بین ببرد. یک استفاده از دستگاه بخارشوی دو استفاده از دستمال تنظیف و مواد شوینده.توجه داشته باشید که شستشوی کاغذ دیواری در راستای عمودی انجام می شود به هیچ عنوان کاغذ دیواری یا پوستر دیواری را در راستای افقی تمیز نکنید چون خط درز های کاغذ دیواری به صورت عمودی هستند و تمیز کردن و شستشوی کاغذ در راستای افقی ممکن است به درز کاغذ دیواری آسیب بزند و به مرور زمان از دیوار جدا شود. بعد از مشخص کردن دیوار های اصلی شما می توانید طرح کاغذ دیواری اصلی خود را بر روی این دیوار ها در نظر بگیرید و طرح فرعی کاغذ دیواری خود را برای دیوارهای فرعی مانند ستونها و یا دیوارهایی که در آنها درب یا پنجره های متعدد وجود دارد همانطور که خدمتتان عرض کردیم استفاده ترکیبی از طرحها میتواند بسیار اثربخش تر باشد.

آلبومهای کاغذ دیواری معمولا به این شکل هستند که چند الگو طراحی شده وجود دارد که در رنگهای مختلف در آلبوم تکرار میشوند و در کنار آنها یک سری رنگهای ساده وجود دارد که با آن طرحها ست میشود. تاریخچه کاغذ دیواری در واقع از چین باستان آغاز میشود. همین امر سبب میشود که وارد کننده اصلی کاغذ دیواری این رول ها را در بازار به صورت عمده و فله ای با قیمت کمتری به فروش برساند و همین امر سبب می شود که برخی از کاغذ دیواری ها از قیمت کمتری نسبت به سایر کاغذ دیواری ها برخودار باشند که دلیل عمده آن طراحی ضعیف و رنگ و نمای ضعیف آن می باشد هرچند از کیفیت مطلوب جنس و متریال برخوردار باشند. این کاغذ ها دارای طرح های متنوعی از جمله اشکال هندسی, تصاویر گل و گیاه, تصویر بنا های تاریخی و سایر طرح های دلخواه می باشند و به صورت سه بعدی چاپ می شوند.

قیمت کاغذ دیواری ها المان های مختلفی از کاغذ دیواری بستگی دارد از جمله جنس ، متراژ هر رول کاغذ دیواری، برند کشور سازنده و گرماژ کاغذ دیواری. تولیدی های کاغذ دیواری ارزان، از جنس های نامرغوب در تهیه کاغذ دیواری ارزان استفاده می کنند و به دلیل شیمیایی بودن مواد اولیه کاغذ دیواری، استفاده از محصولات نامرغوب می تواند بر روی سلامت افراد تاثیر منفی بگذارد. 8- بلافاصله پس از شستن هر قسمت از کاغذ دیواری، آن را با حوله یا دستمال تمیز خشک، خشک کنید. تصمیم افراد برای نوع دکوراسیون میتواند بر انتخاب کاغذ دیواری در انواع مختلف تاثیر بگذارد. مورد بعدی که باید به آن توجه کرد طرح و رنگ کاغذ دیواری است که باید متناسب با سن فرد و مکانی که در آن مورد استفاده قرار میگیرد انتخاب شود برای مثال برای اتاق نشیمن بهتر است رنگ های گرم (کاغذ دیواری قرمز ، کاغذ دیواری نارنجی ، کاغذ دیواری زرد ) مورد استفاده قرار گیرد. اولین بار استفاده از کاغذ دیواری با طرح های بزرگ در کشور چین استفاده شد که بر روی دیوارهای بزرگی هم نصب میشد. کاغذ دیواری ها می توانند تغییرات بسیار بزرگی را در محیط خانه و محیط کار و غیره ایجاد نمایند و در زیبا سازی دکوراسیون نقش مهمی را ایفا کنند.امروزه تولید کنندگان زیادی در عرصه تولید کاغذدیواری ها فعالیت دارند و انواع جدید کاغذ دیواری در بازار مشاهده می شود.

روش انتخاب کاغذدیواری برای تک دیوار: بعضی افراد ترجیح میدهند به جای آنکه کل فضای خود را از کاغذدیواری استفاده کنند یک دیوار را انجام دهند که برای این کار باید ابتدا دیوار اصلی (دیوارهایی كه دید كامل دارند و در آن درب ،پنجره و یا شكستگی وجود ندارد) خود را مشخص نموده و سپس متناسب با سلیقه خود و با در نظر گرفتن طرح پرده و مبلمان کاغذدیواری طرح دار مورد نظر خود را انتخاب نمایید. 3- از یک پارچه نرم یا اسفنج برای تمیز کردن استفاده کنید. 1- ابتدا با استفاده از یک دستمال یا اسفنج تمیز و خشک گرد و غبار روی کاغذ دیواری را پاک کنید. در موقع خرید کاغذدیواری برای اتاق کودک و یا نوزاد از ضد حساسیت بودن کاغذدیواری مطمئن شوید زیرا در ساخت کاغذدیواری های پی وی سی از نوعی pvc استفاده شده است که ممکن است باعث حساسیت در کودکان شود. از به کار بردن الیاف زبر مثل اسکاچ خودداری کنید، چراکه ممکن است باعث پارگی کاغذ دیواری بشود. در عین حال فتالات ممکن است آثار بهداشتی بدی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید