کاغذ دیواری – خرید و قیمت کاغذ دیواری – فروشگاه اینترنتی منزل

استفاده از این کاغذ دیواری بخصوص در آپارتمانها و با استفاده از تکنیکهایی مثل نور پردازیهای طراحی شده و زاویهدار، سه بعدی بودن کاغذ را بیشتر نمایان میکند و همچنین دارای تنوع بالایی به خصوص از نظر چاپ انواع طرحها هستند و به نوبهی خود به سه دسته تقسیم میشوند که دسته اول دارای طرحهای سه بعدی و اشکال هندسی مختلف و به صورت رولی و در طرحهای کوچک استفاده میشود. پس از چسب زدن یک قواره با کمک تیغ و خطکش لبههای اضافی کاغذ دیوار را برش میزنیم. این نوع از کاغذ دیواری با چسب مخصوص کاغذ دیواری به دیوار میچسبد و معمولا برای اتاق کودک مناسب نیست چون دوام ان کم و مابین ۱ الی ۲ سال است و به راحتی پاره میشود پس باید همگام حمل وسایل بسیار مواظب آن بود. از جملهی مهمترین این کاغذ دیواریها میتوان طاق نصرت مربوط به آلبرشت دور که در سال ۱۵۱۵ که به سفارش ماکسی میلیان ساخته شد و چاپهای معروف انگلستان در سال ۱۵۰۹ اشاره کرد و همچنین در اواسط قرن ۱۸ و ۱۹ در انگلستان و اروپا به تولید انبوه رسید و قیمت آن کاهش یافت و در اوایل قرن بیستم نیز جزء پر استفادهترین کالاها در غرب گشت.

قبل از نصب کاغذ دیواری باید همهی تابلوها و وسایل روی دیوار را جدا کرد و در صورت نصب کاغذ دیواری بر روی سقف نیز کنتور برق را باید قطع کرد و لامپها و … نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب که باید بدانید! در ساختار این نوع کاغذ دیواری الیافی مانند مخمل استفاده شده است که از جنس مخمل پارچهای یا مخمل پلاستیکی است و زمینه این نوع از کاغذ دیواری از جنس پارچه یا PVC است و همچنین به دلیل ساختارهای مخملی موجود در ان قابلیت شست و شو ندارد و چون رنگهای تیره در آن استفاده شده است به راحتی با دکوراسیون منزل، بخصوص با مبلها هماهنگ میشود. قیمت هر رول کاغذ دیواری با توجه به فاکتورهایی مثل برند، کشور، جنس و … حتی طراحان گروه طراحی و معماری با استفاده از کاغذ دیواری و رنگ های متفاوت آن نقایص مکان را از بین می برند، آنان می توانند برای بی نقص کردن و انتخاب مناسب در مکان مورد نظر ما را راهنمایی نمایند. این کاغذ دیواری در دانشگاه KTI آلمان ساخته شد و در سال ۲۰۱۰ این نوع کاغذ دیواری از سیسمیک ساخته شد. در ابتدای توضیحات بیان کردیم که کاغذ دیواری از دیرباز استفاده میشده است.

از دیرباز تاکنون انسانها برای زیبایی و زینت منزل خود، دیوارها را آراسته و زیبا میکردند و عصر امروز، عصر استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یک دیوارپوش بینظیر است. کاغذ دیواری یکی از زیباترین و بهترین جلوههای طراحی دکوراسیون داخلی است و میتواند زیبایی خاصی به فضای منزل بدهد. طول عمر کاغذ دیواری، زیبایی و ظرافت کار بیشتر خواهد شد. گفته میشود که کاغذ دیواری از دیرباز و از زمان چینیهای باستان استفاده شده است که پس از آن در حدود قرن ۸ از طریق یک زندانی به عربها و در نتیجه آن به اروپاییها منتقل شده است. تاریخ کاغذ دیواری در ایران نیز به زمان ناصرالدین شاه قاجار برمیگردد که گفته میشود به دلیل علاقهی زیاد شاه به هنر و معماری بوده است. با گچ کمی قدیمیشده است و افراد مختلف به خصوص آنهایی که خیلی زود همه چیز برایشان تکراری جلوه میکند، میتوانند در صورت تمایل و جهت ایجاد تنوع در این محیطها، از نوعی روکش جایگزین به اسم کاغذ دیواری استفاده کنند چون این مزیت را دارد که با تمامی دکوراسیونها همخوانی دارد.

در این نوع از کاغذ دیواری رطوبت باعث میشود که روی سطح دیوار بچسبد و نصب آنها آسان است و میتوان از آنها استفاده مجدد کرد و همچنین در مواقعی که نیاز است تعمیرات و تاسیساتی روی دیوار نصب شود میتوان آن را جدا کرد و مجددا نصب نمود. در این روش با پاشیدن آب بر روی کاغذدیواری و ورود آب به داخل منفذهای کاغذ دیواری و چسب پشت آن، باعث از بین رفتن قدرت چسبندگی، چسب میشود و به راحتی میتوان آن را از دیوار جدا کرد. اما شکل واقعی کاغذ دیواری بیشتر همزمان با پیدایش صنعت چاپ به میدان آمد که در زمان رنسانس این متریال رونق زیادی در بین اشراف اروپا پیدا کرد و آن را به صورت فرشینههای تزئینی و در ابعاد مختلف و طراحی شده توسط هنرمندان خبره، مورد استفاده قرار میدادند و از آن پس چون این کالاها قیمت گرانی برای مردم عادی داشت، مجبور شدند به جایگزین ارزان قیمت آن یا همان کاغذ دیواری مشابه همان فرشینهها روی بیاورند. را جدا کرد. قبل از نصب کاغذ دیواری باید دیوار را زیر سازی کرد و اما منظور از زیرسازی این است که باید نم و رطوبتهای مختلف بر روی دیوار از بین ببریم چون اگر دیوار نم داشته باشد بعد از نصب دچار مشکل میشود بنابراین قبل از نصب باید قسمتهای نم دار را با کاردک فلزی بتراشیم تا جایی که منبع نم از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید