کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ؟

با یک خط کش یا تیغک صاف، بر روی کاغذ دیواری بکشید تا حباب زیر آن ایجاد نشود. در استفاده از بخار آب باید دقت کافی به عمل بیاید تا به پوشش خشک دیوار زیر کاغذ دیواری آسیبی وارد نشود. به این نکته توجه کنید ، این کاغذ به راحتی از دیوار جدا میشود ، پس در هنگام جابهجایی وسایل در اتاق خواب باید مراقب باشید این کاغذ آسیب نبیند و پاره نشود . بنابراین با توجه به سلیقه ی مشتری تا انتخاب کند، هر کدام از البوم هایی که دست گذاشته می شود؛ هم در مورد رنگ صحبت خواهد شد و هم در مورد اینکه چند متر مربع از فضای منزل را پوشش خواهد داد. به همین جهت در سال یکصد و پنج بعد از میلاد مسیح شخصی به نام تی سان لون از تکه های پارچه های نخی اولین کاغذ دیواری پارچه ای را به تولید رساند، به طور مثال او توانست این نوع از محصولات را نیز توسط لباس های کهنه تولید کند تا امروزه به عنوان کاغذ دیواری شناخته شده محسوب شود. که اینطور به نظر می آید که اصلی ترین عامل برای طول عمر کاغذ دیواری شرایط نصب و زیرسازی کاغذ دیواری می باشد توجه داشته باشید دیواری را که برای نصب کاغذ دیواری انتخاب کردهاید حتماً باید شرایط لازم برای نصب کاغذ دیواری را داشته باشد و در غیر اینصورت با اجرای زیرسازی به این شرایط لازم دست پیدا کند.

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در طول عمر کاغذ دیواری ها فرآیند نصب کاغذ دیواری می باشد که این امر باید توسط افراد ماهر و کارآموزیده انجام شود. به طور کلی میزان کارکرد و عمر مفید کاغذ دیواری به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله جنس کاغذ دیواری ، مراقبت و شستشوی کاغذ دیواری، محل استفاده از کاغذ دیواری، زیرسازی و نصب کاغذ دیواری. یکی دیگر از مسائل بسیار مهم در نصب کاغذ دیواری، استفاده از چسب با کیفیت استاندارد می باشد. ۳- اگر بخشی از دیوارتان زخمی است یا فرورفتگی دارد آن را با بتونه ترمیم کنید. ۷- برای بزرگتر یا کوچکتر به نظر رسیدن یک محیط با استفاده از انتخاب طرح کاغذ دیواری مهمترین المانی که باید به آن توجه کنیم اختلاف رنگی بین رنگ پس زمینه کاغذ دیواری و رنگ طرح اصلی کاغذ دیواری میباشد که هرچه این اختلاف رنگی بیشتر باشد کاغذ دیواری محیط را شلوغ تر به نمایش میگذارند و زننده تر است و هر چه اختلاف رنگیه رنگ پس زمینه و رنگ طرح کمتر باشد کاغذ دیواری محیط را خلوتتر و بزرگ تر به نمایش می گذارد.راهکار دیگر برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا با انتخاب از کاغذ دیواری استفاده از کاغذ دیواری با تناژ رنگی یکسان با تناژ رنگی سقف و کف می باشد.

چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوششها بیشتر است. از ویژگیهای دیگر دیوارهای اصلی این است که به محض ورود به محیط مورد نظر، بیشتر از سایر دیوارها در معرض دید قرار دارند. همانطور که قبلا خدمتتان عرض کردیم در صورت عدم شرایط مناسب حتماً دیوار باید زیر سازی شود که این زیرسازی شامل پر کردن ترک ها جای میخ و پیچ و رولپلاک ها و سایر تخلخل های دیوار می باشد. بعد از مشخص کردن دیوار های اصلی شما می توانید طرح کاغذ دیواری اصلی خود را بر روی این دیوار ها در نظر بگیرید و طرح فرعی کاغذ دیواری خود را برای دیوارهای فرعی مانند ستونها و یا دیوارهایی که در آنها درب یا پنجره های متعدد وجود دارد همانطور که خدمتتان عرض کردیم استفاده ترکیبی از طرحها میتواند بسیار اثربخش تر باشد. البته صحبت کردن در زمینه انتخاب طرح کاغذ دیواری کار بسیار دشواری است است چون انتخاب طرح تا حد بسیار بالایی به سلایق و ویژگیهای روحی افراد بستگی دارد. تا آنجا که حتی میتوان گفت این پوشش تاحد زیادی جای رنگ را گرفته است. در اتاق نشیمن بهتر است از با الیاف طبیعی و پارچهای استفاده کنید تا یک حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیانتان منتقل شود.

اما در این میان دستگاه های ساخت ژاپن از شهرت و محبوبیت بسیار زیادی در سطح جهانی برخوردار بوده و یکی از ارکان یک خرید اصولی و مطمئن را شکل می دهد. میزان بهره مندی از نور طبیعی یا نور آفتاب و میزان استفاده از نور مصنوعی، اگر محیط مورد نظر شما از نور مناسبی برخوردار نیست سعی کنید از کاغذ دیواری هایی با تناژ رنگی روشن استفاده کنید. مهم ترین بخش نصب کاغذ دیواری داشتن مهارت لازم برای نصب و همچنین دانش کافی برای نصب توسط اکیپ نصاب می باشد برخلاف آنچه که به نظر می رسد نصب کاغذ دیواری چندان کار راحتی نیست و حتماً باید توسط افرادی که تجربه کافی در این زمینه را دارند انجام پذیرد مخصوصاً نصب پوستر دیواری که نسبت به کاغذ دیواری های رولی از حساسیت بالاتری برخوردار است. کم کم آن هنر توسط همان چینی ها که برخی آن ها در قرن هشتم اسیر بوده و زیر دست عرب ها کار می کردند، وارد خاورمیانه شده و خیلی زود در کشورهای دیگر رواج یافت. هیچ گاه در راستای کنترل و کاهش هزینه نصب کاغذ دیواری ، کار خود را به نصاب غیر حرفه ای نسپارید. کاغذ دیواری در مقایسه با سایر دیوارپوشها نظیر رنگ و یا پانلهای چوبی و یا پلاستیکی دارای کوتاهترین زمان نصب است ، عموما نصب کاغذ دیواری در یک واحد با زیر بنای 100 متر مربع در یک روز کاری پایان میپذیرد در حالیکه در صورت استفاده از سایر دیوارپوشها زمان نصب میتواند در حدود یک هفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید