چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

کاغذ دیواری نانوون کیفیت بسیار بالایی دارد و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی و صاحب خانه ها قرار گرفته است. به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،امروزه یکی از رایج ترین روش ها و متریال های تزئین در دکوراسیون داخلی استفاده از انواع طرح های کاغذدیواری است. مقاوم سازی دیوار با این نوع کاغذ دیواری در مقایسه با سایر روش های مقاوم سازی مقرون بصرفه تر است. کاغذ دیواری ضد زلزله همانطور که از نامش پیداست از ترک خوردن دیوار در هنگام وقوع زلزله و یا نشست دیوار جلوگیری می کند. همانطور که گفته شد، کاغذ دیواری طرح و نقش های متنوعی دارد که می توانید بنا بر سلیقه، کارایی و محل نصب، کاغذ دیواری مناسب را انتخاب کنید. یا می توانید تمام سطح را با چسب پرایمر مخصوص بپوشانید تا چسبندگی بیشتر شود. در ادامه به توضیح تفصیلی هر یک از موارد فوق پرداخته و شما می توانید با توجه به تصاویر ارائه شده در خصوص هر کدام از انواع مختلف دسته های یاد شده، نسبت به انتخاب و خرید کاغذ دیواری اقدام نمایید.

ممکن است قیمت لوازم فروشگاه های این منطقه گران تر از فروشگاه های سطح شهر باشد اما بدون شک مدل های جدید و بروزتر در این مکان ها ارائه می شوند. در مکان های تجاری باید از انواع کاغذدیواری مقاوم و مستحکم استفاده نمود. بهمین دلیل استفاده از طرح های ساده یکی از بهترین انتخاب ها برای این مکان می باشد. رنگ های آبی و سبز حس تازگی و خنکی به محیط می دهند و برای مساحت های کوچک تر توصیه می شود. به علت پایین بودن چسبندگی رنگ پلاستیک نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک اصلا توصیه نمی شود. برخی افراد آن را روی دیوار منزل خود میچسباندند و برخی دیگر هم آن را به صورت آزاد نصب میکردند. برای مثال دیوار پشت تلویزیون را با طرح داماسک پوشش داد و برای پوشش بقیه دیوارها از طرح هایی نظیر راه راه، ساده یا کلاسیک استفاده کرد. نحوه عملکرد این چسب این گونه است که بعد از مالیدن چسب و نفوذ آن به دیوار آب آن تبخیر شده و دانه های پلی یورتان موجود در آن یک پوشش مقاوم بر سطح دیوار ایجاد می کند. یکی از دیوارها را به عنوان دیوار غالب در نظر گرفته و از کاغذدیواری طرح دار کودکانه استفاده نمایید و بقیه دیوارها را با کاغذدیواری ساده بپوشانید.

در طراحی کاغذ دیواری مدرن از طرح های مدرن استفاده می شود. بهتر است برای کاهش هزینه جانبی خود از این کاغذ دیواری در محیط های کم رطوبت استفاده کنیم . اگر کفپوش پذیرایی شما ساده است، بهتر است از طرح های گلدار و شلوغ استفاده کنید و اگر پذیرایی شما طرح دار و شلوغ است انتخاب کردن طرحهای ساده، مناسب ترین ایده ی ممکن است. کاغذهای دیواری کنتراست بالایی دارند و استفاده از طرح های شلوغ سبب کوچک نشان دادن و شلختگی فضای خانه می شوند. اگر سقف بلند است از مدلهایی با طرح افقی و چنانچه سقف کوتاه از طرح عمودی استفاده کنید. مدل ها و انواع کاغذ دیواری با گذشت زمان در حال تغییر است و میتواند نمای خانه شما را به طور کلی تغییر دهد . در حال حاضر رنگ های مرجانی ، خاکستری، طلایی ، خردلی و ست رنگ قهوه ای در تزیین دکوراسیون به عنوان محبوب ترین رنگها مورد استفاده قرار میگیرند ، هرچند که رنگ سال میتواند متفاوت با این رنگها باشد .

البته انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب کاملا سلیقه ای است و میتواند طرح های کاملا متفاوت و مناسب با سلیقه شخصی باشد و هیچ محدودیتی ندارد . کاغذ دیواری داماسک : این یک طرح قدیمی ولی کلاسیک است. شاید باورتان نشود ولی این نوع دیوارپوش در دوران ناصرالدین شاه وارد ایران شد. ولی مابقی آلبوم ها دارای جنس PVC هستند که می توان آنها را شست. این دیوارپوش زیبا دارای تنوع بسیار بالایی در طرح و نقش است و نه تنها زیبایی و جذابیت را به ارمغان می آورد، بلکه فضا را در شب نورانی می کند. این دیوارپوش زیبا با تنوعی از طرح و رنگ به بازار عرضه می شود و هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد. در صورتی که ترک و شکستگی در گچ وجود دارد، باید کاملا بتونه کاری انجام شود. خرید کاغذ دیواری سه بعدی نکاتی بسیاری دارد که باید به آن توجه کنید، در این مطلب به بررسی ۶ نکته مهم کاغذ دیواری سه بعدی می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید