چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

پس از چسب زدن یک قواره با کمک تیغ و خطکش لبههای اضافی کاغذ دیوار را برش میزنیم. پس از برش دادن کاغذ دیواریها به اندازه یک رول کامل، بهتر است آنها را چسب بزنید و نصب کنید و سپس به سراغ رولهای بعدی بروید، چون ممکن است نصب کاغذ دیواریها طول بکشد و چسب آنها خشک شود، برای چسب زدن کاغذ دیواریها با قلموی بزرگ از مرکز کاغذ دیواری به سمت لبهها این کار را انجام بدهید و لبهها را زیاد چسبی نکنید، بعد از چسب زدن، قسمتهای چسب خورده کاغذ دیواری را روی هم بگذارید تا 10 دقیقه بماند و بعد از آن کاغذ دیواری را از سمت بالای دیوار به سمت پایین شروع به نصب کنید، اولین قواره را که عمود نصب کنید، باقی قوارهها خود به خود عمود نصب خواهند شد، با کاردک پلاستیکی چسب کاغذ دیواری را از مرکز به سمت بیرون کاغذ هدایت کنید، پس از چسب زدن یک قواره، با تیغ و به کمک کاردکی و یا با قرار دادن خطکش بلند، لبه بالایی کاغذ دیواری را که اضافی است برش بزنید، اگر کاغذ دیواریهایی که چسب زدهاید و به حال خود رها کردهاید بیشتر از 15 دقیقه به همان شکل باقی بمانند، خراب میشوند یا به عبارت دیگر انقدر کش میآیند که دیگر قابل استفاده نمیباشند.

از کاغذ دیواری برای مقاصد گوناگونی از جمله تبلیغ یک برند، معرفی یک محصول و علیالخصوص زیباسازی و دکور محیط با استفاده از آثار هنری مشهور و یا طرحهای گرافیکی خاص و متنوع برای محیطهای مسکونی و اداری تجاری استفاده میشود. تمام کاغذ دیواری های ما با کیفیت بالا بوده و صد درصد قابل شستشو هستن. مرحله سوم: در این مرحله چسب کاغذ دیواری را با توجه به دستورالعملهای درج شده درست میکنیم و برای این کار چسب را در درون یک سطح تمیز و به طوری که کاملا در آب حل شود هم میزنیم. کاغذ دیواری نانو ، قابل شستشو با آب است و هیچ گونه مواد آلرژی زا متصاعد نمی کند و چون ترکیبی از پارچه و کاغذ است به طور کامل قابل بازیافت است و آسیبی به محیط زیست نمی زند. وینیلی نون وون : این نوع از کاغذ دیواری که در مقابل آب بسیار مقاوم و غیرقابل نفوذ هستند از کاغذ نون وون و صفحه وینیلی تشکیل شده اند و به دلیل خاصیت غیرقابل نفوذ خود در برابر آب، در حمام و آشپزخانه نیز استفاده میشود. مرحله اول: قبل از اینکه کاغذ را بر روی دیوار نصب کنیم و در مرحلهی اول باید دیوار را اندازهگیری کنیم و اندازهها را یادداشت کنیم و بهتر است از بالا و پایین ۵ سانتیمتر را برای درون ریز در نظر بگیریم.

در طراحی کاغذ دیواری برجسته معمولا از الیاف، مخمل و ابریشم استفاده شده و در بسیاری از موارد آنها را به صورت دستساز طراحی و ایجاد میکنند. استفاده از این کاغذ دیواری بخصوص در آپارتمانها و با استفاده از تکنیکهایی مثل نور پردازیهای طراحی شده و زاویهدار، سه بعدی بودن کاغذ را بیشتر نمایان میکند و همچنین دارای تنوع بالایی به خصوص از نظر چاپ انواع طرحها هستند و به نوبهی خود به سه دسته تقسیم میشوند که دسته اول دارای طرحهای سه بعدی و اشکال هندسی مختلف و به صورت رولی و در طرحهای کوچک استفاده میشود. مرحله چهارم: در این مرحله چسب آماده شده را با استفاده از قلم موی رنگ چسب به پشت کاغذدیواری میزنیم که این کار را از مرکز کاغذ دیواری به سمت لبهها انجام میدهیم و قسمت لبهها را زیاد چسبی نمیکنیم.چسب را به گونهای میزنیم که به اندازهی کافی باشد و از آن نچکد و برای مدت زمان ۵ تا ۱۵ دقیقه زمانی وقت میگیریم که بهتر است برای جلوگیری از مشکلاتی مانند کش آمدن و … این نوع از کاغذ دیواری با توجه به اسم آن ما را بیشتر در دنیای واقعی غرق میکند و به دلیل تصاویر سه بعدی فضاهایی جذاب و خاص فراهم میکند و همچنین قابلیت شست و شو دارد و بسیار پر طرفدار است و به دلیل ساختار سه بعدی طرحهای آن به خصوص از فاصلههای حدود ۳ متر برجسته به نظر میرسد.

کاغذ دیواری نانو : این نوع از کاغذ دیواری که استحکام بسیار بالایی دارد؛ با تکنولوژی نانو ساخته میشود و به همین دلیل خاصیتهایی از قبیل دلیل ضد دوده و کثیفی، عایق صدا، ضد حساسیت، مقاوم در برابر آفتاب و گرما دارند و همچنین به دلیل تکنولوژی نانو مورد استفاده در ان قیمت بالاتری دارد. کاغذ دیواری مرغوب پس از نصب دچار حفره و حباب نمیشود. قبل از نصب کاغذ دیواری باید همهی تابلوها و وسایل روی دیوار را جدا کرد و در صورت نصب کاغذ دیواری بر روی سقف نیز کنتور برق را باید قطع کرد و لامپها و … اگر فضای آرام و کمترافیکی را برای تغییر دکور در نظر دارید، بد نیست هنگام بررسی انواع کاغذ دیواری پذیرایی، اناقهای کنفرانس و مطالعه و چنین فضاهایی این جنس را مدنظر داشته باشید. اگر تصمیم گرفتید برای اتاق خواب خود هم کاغذ دیواری تهیه کنید این کاغذ دیواری، هم می تواند از طرح کاغذ دیواری هایی که در قسمت پذیرایی خانه قراردادید باشد و هم می تواند یک کاغذ دیواری متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید