پیش از خرید ارزدیجیتال این گزارش را بخوانید – تجارتنیوز

اگر این مسئله برای شما دغدغه ایجاد کرده است، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا مسیر خرید امن ارزدیجیتال را بررسی کنیم. چرا که با گذشت زمان، میزان آشنایی افراد با دنیای رمزارزها بیشتر و بیشتر می شود و می توانند با اطلاعات بیشتر و درک بهتر در مورد ارزهای دیجیتال تصمیم گیری کنند. با توجه به این که ارزهای دیجیتال هنوز به صورت کامل بین مردم جا نیوفتاده است و همچنین با گذشت زمان ویژگی های بیشتری را از رمزارزها شاهد هستیم، باید با گذشت زمان و با تحقیقات و جمع آوری اطلاعات بیشتر جهت استفاده از ارز دیجیتال در ایران تلاش کرده و با آگاهی تصمیم گیری کنیم. در سال 2009 بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو معرفی شد، اما چندان در بین مردم قابل اعتماد و شناخته شده نبود؛ کم کم با درک ارزش این رمزارزها و آگاهی از چگونگی کارکرد و استخراج آنها، مردم شروع به کسب اطلاعات بیشتر، جهت آشنایی و انجام معامله کردند. اخلال در نظامهای اقتصادی و مالی و مسائلی همچون پولشویی، دولتها و سیستمهای مالی را وادار به قانونگذاری و اعمال محدودیتهایی برای بازارهای ارز دیجیتال جهت تأمین امنیت سرمایه سرمایهگذاران کرده است. هرچند از ارز دیجیتال در بسیاری از کشورهای دنیا استقبال شده است؛ اما ویژگیهایی همچون ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، نوسانات بالای بازار آن، استفاده از آنها برای پولشویی، خریدوفروش اسلحه و مواد مخدر و نهایتاً تهدید سیستمهای مالی و اقتصادی متمرکز و دولتی، باعث شده است که برخی کشورها در قانونی کردن و تأمین امنیت سرمایه سرمایهگذاران، تردید کنند.

از آنجا که از ابتدای ورود ارز دیجیتال به ایران قانونی برای آن وجود نداشت، این بازار سرمایهگذاری برای ایرانیان خیلی مبهم بود. پس میتوان گفت سرمایهگذاری روی ارز دیجیتال در کشورهایی که همه یا بخشی از خرید و فروش و استفاده از ارز دیجیتال را ممنوع کردهاند، ناامن است و در کشورهایی قانونی میدانند امن است. البته از طرفی خرید قانونی هم مسئله دیگری بود که ذهن همه را به خود مشغول میکرد. در حال حاضر که این مقاله را میخوانید بیش از ۴۰۰۰ ارز دیجیتال وجود دارد که این موضوع خود نشان دهنده رشد روزافزون رمز ارزها و چشم انداز روشن آنها ست، پس با ما همراه باشید تا این حوزه را گام به گام برای شما روشنتر کنیم. ارزهای دیجیتال توسط هیچکدام از دولتها و بانک مرکزی آنها صادر، تأیید یا تنظیم نمیشود. رمز ارزها کاملا مستقل و غیر متمرکز هستند و دولتها و بانک مرکزی بانی چاپ، تنظیم و توزیع آن نیست. گروه مدیریت سرمایه فاینوست در تحلیلی به این سوال پاسخ داده که برای ورود به رمز ارزها چه چیزهایی را باید بلد باشیم؟

با توجه به وجود منابع مهم تولید برق در استان همدان و به گفته رئیس طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان: طبق بخشنامه وزارت خانه، به متقاضیان مجوز استخراج ارز با تعرفه برق صادراتی داده می شود و این مجوز درحال حاضر فقط به شهرک های صنعتی داده می شود که تا به حال هیچ شخصی در استان این مجوز را دریافت نکرده است. این ارز دیجیتال برای توسعه بازی و نرم افزارهای غیر متمرکز، پلتفرمی را ارائه داده که برای تمامی توسعه دهندگان نرم افزار مناسب است و کاربران این ارز میتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. شروع دغدغه آشنایی با ارزهای دیجیتال در ایران حدودا از سال 94-95 آغاز شد و شاید فکر کردن به موضوع دیجیتالی شدن پول و غیر قابل لمس بودن آن درحال حاضر دیگر دور از تصور نباشد. در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۸۱ محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم از به رسمیت شناخته شدن ارز دیجیتال بالاخص بیتکوین، خبر داد؛ هرچند استفاده از ارزهای دیجیتال در مبادلات بینبانکی همچنان غیرقانونی است و فقط خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای افراد قانونی است.

از طرفی کارشناسان می گویند: برق مصرفی از سوی دستگاه های استخراج یا همان ماینرهای ارز دیجیتال می تواند آسیب زیاد و جدی به شبکه برق به خصوص در ایام تابستان و پیک بار وارد کند، این آسیب ها با راه حل قابل حل و جبران شدن است. به طور کلی از زمان گذشته تا به امروز، تنها شکل ظاهری معاملات و پول های رایج تغییرکرده و خاصیت و هدف اصلی آنها ثابت است. البته تکتک این قانونگذاریها میتواند تاثیری کلی روی بازار داشته باشد. در سراسر دنیا روی بازارهای مالی حساسیت ویژهای وجود دارد؛ بازار ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست. از ویژگیهای ارز دیجیتال، میتوان به امکان تراکنشهای ناشناس توسط دارندگان رمز ارز و حساب ارز دیجیتال در هرکجا و در هر زمان، اشاره کرد؛ این امکان موجب اقبال سازمانهای تروریستی و تبهکاری و مجرمان اقتصادی به ارز دیجیتال و بازارهای آن شده است. به دلیل نوسانات و هیجانات بیش از حد این بازار، شاید هر تیپ شخصیتی مناسب این بازار نباشد! ویژگیهای شخصیتی و رفتاری خود را بشناسید و سپس وارد این بازارها شوید. آمریکا، استرالیا، انگلستان، کانادا و اعضای اتحادیه اروپا خریدوفروش و استفاده از ارز دیجیتال را قانونی میدانند و فقط در دریافت مالیات از درآمدهای بازارهای ارز دیجیتال، تفاوتهای رویکردی در این کشورها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید