پیش از خرید ارزدیجیتال این گزارش را بخوانید – تجارتنیوز

جنونی که به تازگی در فضای ارزدیجیتال آشکار شده است، برای کسی که مشکلات حباب اینترنتی را تجربه کرده، به سادگی عجیب است. چرا که در صورت عدم دانش و مهارت کافی در این زمینه، تمام سرمایه ما تحت تاثیر قرار میگیرد. امیرحسین سلمانی، تحلیلگر این گروه در تحلیلی برای تجارتنیوز نوشته است: بازار رمزارزها یا کریپتو کارنسی علاوه بر جذابیتهای فراوانی که برای سرمایهگذاری و کسب سود داراست، ریسکها و تهدیدهایی هم دارد که ما به عنوان فردی که خواستار ورود به آن هستیم، باید اطلاعات و دانش کافی در این زمینه را داشته باشیم. گروه مدیریت سرمایه فاینوست در تحلیلی به این سوال پاسخ داده که برای ورود به رمز ارزها چه چیزهایی را باید بلد باشیم؟ برای سرمایهگذاری در ترونر ابتدا باید ثبتنام کنیم، و بعد از آن طبق راهنمایی که در ادامه این مقاله آماده کردم اقدام به سرمایهگذاری میکنیم. مدت بازگشت سرمایه برای مثال در بخش ۱ با سرمایه گذاری ۵ ترون تا ۵۰ هزار ترون سود روزانه شما ۵ درصد محاسبه میشود و با دریافت ۲۰ روز سود ۵ درصد، دریافتیهای شما میشود ۱۰۰ درصد، یعنی اندازه سرمایهگذاری که انجام دادید و از روز ۲۰ به بعد سود واقعی شما شروع میشه که به صورت مادامالعمر است، یعنی تا پایان فعالیت سایت.

بعد از بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که یک دوره جامع را به صورت غیرحضوری و در بستر اینترنت برای تمام علاقمندان بازار ارزدیجیتال طراحی کنیم. در مقالههای بعدی به تحلیل و بررسی بیشتر و مفصلتر از تمامی رمزارزها میپردازیم و جزئیات بیشتری نیز ارائه خواهیم داد. با توجه به اهمیت ارزدیجیتال و محبوبیت آن بین مردم، قصد داریم به بررسی آینده ارزدیجیتال در ایران بپردازیم. مطمئنم شما هم خیلی از کاربران ایرانی را دیدهاید که در این مدت کم سرمایشون ۴ برابر یا حتی ۱۰ برابر شده! جهانی بودن ارزهای دیجیتال باعث میشود که شما در هر لحظه امکان ارسال و دریافت ارز دیجیتال به هر جای دنیا را داشته باشید و دیگر نیازی به فرآیند پیچیده افتتاح حساب و تبدیلات ارزی ندارید. بهگفته شرکت ترونر، ترونر در سال ۲۰۱۸ تأسیس شدهاست. البته منظور از مادامالعمر تا زمان پایان فعالیت شرکت هست. چه بسا کل پول ما در کمترین زمان ممکن است از دست برود!

متنوع بودن سبدسهام به شما این امکان را میدهد که ریسک سرمایهگذاری خود را کاهش دهید و در صورت افت شدید قیمت یک رمزارز تمام سرمایه خود را از دست ندهید. سرمایهگذاری در تمام بازارها ریسکها و مزایای خاص خود را دارد، ارزهای دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند، شما میتوانید با شناخت بازارهای مختلف و همچنین شناخت روحیات و میزان ریسکپذیری خود بهترین تصمیم را بگیرید. به همین دلیل برای سرمایه گذاران جدید یک آدرس جداگانه در نظر گرفته است. باید به یک نکته اشاره کنم که سرمایه اصلی شما قابل برداشت نیست چون با سرمایتون ماینر خریداری شده! در بورس ایران شما تنها میتوانید در یک محدوده زمانی مشخص معامله کنید و امکان معامله در روزهای پنج شنبه و تعطیلات وجود ندارد، درحالیکه در بازار ارزهای دیجیتال هر زمان که خواستید میتوانید معامله کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد. بسته به میزان سرمایهگذاری شما در این حوزه میتوانید یکی از دو نوع کیف پول را انتخاب کنید، برای سرمایهگذاریهای کلان کیف پولهای سختافزاری که قابلیت حمل دارند گزینههای مناسبتری هستند. بسترهای فراهم شده مانند سیستم رصد نرخ ارز و قیمت ارز دیجیتال در کنار مقالات و آموزشهایی که توسط سایت ارزدیجیتال تهیه میشود، جهت ابهامزدایی از اشکلاتی است که به دلیل نبود اطلاعات کافی در سالهای گذشته گریبانگیر این صنعت شده و نتایج آن کلماتی مانند بیت کویینها ، رواج طرح پانزی و هجوم غیرمنطقی مردم به سمت سرمایهگذاری در فعالیتهایی چون استخراج بیت کوین و خرید ماینر بوده است.

سرمایهگذاری در این پدیده نوظهور پس از شکوفایی اینترنت و بسترهای پرداخت متمرکزی مانند پی پال، وبمانی و پرفکت مانی، بین مردم به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد؛ بطوریکه در اواخر سال 2017 و همزمان با افزایش قیمت دلار و قیمت طلا، خرید بیت کوین در کشور رونق شدیدی گرفت. به دلیل اینکه معاملات این بازار شبانه روزی انجام میشود در بازههای کوتاه مدت نوسانات شدیدی رخ میدهد، به طور مثال در دسامبر ۲۰۱۷ قیمت بیتکوین از۲۰۰۰۰ دلار فراتر رفت اما در مارس ۲۰۱۸ تا ۸۵۰۰ دلار سقوط کرد. به طور کلی از زمان گذشته تا به امروز، تنها شکل ظاهری معاملات و پول های رایج تغییرکرده و خاصیت و هدف اصلی آنها ثابت است. با اضافه کردن ارزهای دیجیتال و قبول کردن آن توسط دولت، ساز و کار برخی بانک ها به هم ریخته و شیوه کاری آنها نسبت به شبکه بلاکچین که کاملا ایمن و به دور از هرگونه دخالت دولت ها و مراکز است، تا حدود زیادی توسط مردم غیرقابل اعتماد می شود، چرا که این ارزها بسیار مطمئن تر و قابل قبول تر از اسکناس های فعلی، تراکنش های رایج و خدمات بانکی می باشند و مهم تر از همه این که توسط هیچ نهاد و سازمانی کنترل نمی شود و داده ها نیز کاملا محرمانه و محفوظ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید