هر آنچه لازم است در مورد کاغذ دیواری بدانید

هنگام خرید کاغذ دیواری، کیفیت هر یک از موارد بالا را در نظر بگیرید که در مورد خرید کاغذ دیواری برای اتاق شما وجود دارد. از طرفی طول هر رول کاغذ دیواری تقریباً ۱۰ متر می باشد بنابراین هر یک رول کاغذ دیواری رامی توان به سه قسمت با اندازه دیوار مد نظر خود برش داد. این کار هیچ نیازی به استخدام یک متخصص یا نصاب برای تکمیل کار ندارد، فقط برای اندازه گیری و برش، میتوانید از کمک یک حرفهای در این زمینه کمک گرفته و کاغذ را برش بزنید، سپس خودتان کاغذ را بعداز کندن روکش چسب آن، بر روی دیوار نصب کنید. نصب این کاغذها نیز بسیار آسان بوده و خودتان هم میتوانید بدون کمک گرفتن از شخصی آنرا در هر قسمتی از منزل که دوست دارید نصب کنید. اگر در قسمتی خرابکاری کردید، خیلی راحت آن قسمت را کنده و برش جدیدی را جایگزین کنید. اگر تصمیم گرفتید برای اتاق خواب خود هم کاغذ دیواری تهیه کنید این کاغذ دیواری، هم می تواند از طرح کاغذ دیواری هایی که در قسمت پذیرایی خانه قراردادید باشد و هم می تواند یک کاغذ دیواری متفاوت باشد. اما با این حال با فعالیت های طراح معروف آن زمان پیوگین طرح های دیگری همچون نقوش زینتی مختص قرون وسطی نیز افزوده شدند؛ طراح دیگری هم به نام اون جونز طرفدار طرح های متقارن و نامرتبط به طبیعت بود، اگرچه این دیدگاه با استقبال گسترده مردم روبرو نشد و افراد طرح های طبیعی و سنتی را ترجیح می دادند.

تا اواسط قرن 19 تنوع خوبی در طرح های کاغذ دیواری به وجود آمد که شامل انواع طرح های سنگ مرمری، چوب، طرح پارچه، طرح های سنتی و نقوش مذهبی می شد، متداول ترین انواع آن را طرح های گلدار تشکیل می دادند که به نوعی همه پسند بودند. ورود این محصول به ایران به دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار باز می گردد. همانطور که میدانید نصب کاغذ دیواری هزینه بر بوده و حتما نیاز به استخدام یک یا چند متخصص برای انجام این کار دارید. اگر میخواهید کار را تمیزتر انجام دهید، بهتر است از یک متخصص نصب کاغذ دیواری بخواهید تا این رول را کاملا بکند و به جای آن یک رول جدید جایگزین کند. با گذشت زمان ممکن است کاغذ دیواری قبلی باعث ایجاد هوا و فاصله در کاغذ دیواری جدید شود و خسارات زیادی به بار آورد. اگر خانه ای پارکت تیره همراه با دیوار روشن داشت خیلی پهن تر به نظر میرسد و مناسب تر است. دیوارهای مکان های مختلف در بدو ورود بیشترین توجه را به خود جلب می کنند و انتخاب کاغذ دیواری زیبا و مناسب و نصب درست آن می تواند بر قضاوت بیننده در هنگام ورود به یک مکان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

البته توجه داشته باشید که ممکن است برخی از این کاغذ دیواریها در بازار ایران وجود نداشته باشد. تنها دلیلی که افراد به این کاغذ دیواری بیشتر توجه میکند به دلیل قیمت کم و مقرون به صرفه بودن آنها است . برای نصب این کاغذ دیواری برای دیوار بین کابینت، فقط کافی است سطح دیوار را به خوبی تمیز کنید تا هیچ برآمدگی وجود نداشته باشد، سپس برشهای کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنید. اگر فضای مکانی که میخواهید با کاغذدیواری پوشش دهید، کوچک است و میخواهید آن را وسیعتر و پهنتر نشان دهید، از کاغذدیواری با خطهای افقی استفاده کنید. همچنین نیازی نیست که نگران ترکیب شدن رنگ آنها با مبلمان، فرش ها یا سایر اکسسوری ها باشید. طرح های مستقیم و صاف مانند طرح های راه راه عمودی و افقی که باید در قسمت درز ها تنظیم شوند و طرح های منحنی شکل نیز مانند طرح های گلدار و هندسی هستند که باز هم باید در قسمت درزها تنظیم شوند. با استفاده از کاغذ دیواری، میتوانید افکتی مانند کاشیهای رنگی در خانههای قدیمی را در پله جلوی منزل یا راه پله داخل ساختمان ایجاد کنید.

البته کاغذ دیواریهای مرسوم قطعا برای تزیین کل خانه گزینه بهتری از مدلهای موقت هستند، اما برای تزیین یک قسمت کوچک، مثل دیوار زیر اپن آشپزخانه، دیوار تاکیدی، زیر پله و دیوار بین کابینتی، کاغذ دیواری موقت و جداشدنی انتخاب هوشمندانهتری است. در شکل زیر کابینتی را مشاهده که میکنید که در ابتدا به رنگ قهوهای بود، اما صاحبخانه پس از کهنه شدن رنگ، آنرا با رنگ سفید و همچنین کاغذ دیواری رنگارنگ در قسمت پشت کابینت، تزیین کرده است. برای بازسازی دکوراسیون آشپزخانه نیازی نیست حتما کابینتهای خود را تعویض کنید، تنها چیزی که نیاز دارید، یک رنگ و کاغذ دیواری است. پوشاندن سقف با کاغذ دیواری، یکی دیگر از ایدههای جالب برای اضافه کردن عمق و هویت به دکوراسیون خانه است. رنگ و طرح کاغذی که برای پوشاندن سقف انتخاب میکنید باید با اثاثیه اتاق و رنگ دیوارها همخوانی داشته باشد. برای پوشاندن کف کابینت و کشو اکثر خانهدارها از لوازمی مثل روزنامه یا جلدهای پلاستیکی بی کیفیت استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید