هر آنچه لازم است در مورد کاغذ دیواری بدانید

در گذشته هر شخصی که از کاغذ دیواری استفاده میکرد تنها دغدغه ای که ممکن بود در استفاده از آن وی را مردد کند این بود که قابل شستشو نبودند اما امروزه این امر مهیا شده است و کاغذ دیواری های قابل شست و شو به بازار عرضه شده است که شخص در صورتی که همه یا بخشی از کاغذ دیواری نیاز به شست و شو پیدا کرد با کمترین زحمت میتواند با استفاده از یک دستمال مرطوب نسبت به شست و شوی کاغذ دیواری اقدام نماید. کاغد دیواری مدل یک، ضد آب و قابل شست و شو است و برای مصارف خانگی استفاده میشود. یکی از این مزایا این است که شما در صورتی که به بوی رنگ حساسیت داشته باشید میتوانید به راحتی از کاغذ دیواری استفاده نمایید زیرا استفاده از آن بوی خاصی ندارد و خیلی سریع تر از رنگ خشک شده و قابل استفاده میشود. کاغذ دیواری نوعی از روکش جهت پوشاندن سطح دیوار ها می باشد که در طرح ها و مدل های متنوعی طراحی و ساخته میشود و در چهار نوع چاپ مسطح، کلیشه ای، سیلک اسکرین و چاپ دورانی تولید میشود.

کاغذدیواری از جنس کاغذ باید قبل از نصب، آغشته به چسب شود و به همین خاطر، باید چند دقیقهای صبر کنیم تا چسب به خورد آن برود که متأسفانه این اتفاق میتواند منجر به تغییر ابعاد کاغذ دیواری شود. اگز قصد دارید کاغذ دیواری نصب کنید باید بدانید دیوار های نا هموار مکان مناسبی برای نصب کاغذدیواری نیستند و شما باید در صورت امکان با یک بنا مشورت کنید و قناسی آنها را از بین ببرید. ذکر این نکته شاید خیلی لازم نباشد که بدانید نصب کاغذدیواری روی دیوار های نا هموار و گچ کاری شده قدیمی کمی نا معقول است؛ زیرا شما باید ابتدا، زیر ساز های نصب کاغذدیواری، همانند بتونه کشی و استفاده از رنگ های روغنی و… کسانی که قصد خرید، نصب و اجرای کاغذ دیواری یاکاغذ دیواری سه بعدیرا دارند قبل از هر کاری باید نکاتی را مد نظر قرار دهند تا با انتخاب اشتباه فضایی خسته کننده و نا متقارنی را ایجاد نکنند. کاغذ دیواری طرح راه راه میتواند در هر اتاق و با هر سبک و اندازه ای مورد استفاده قرار بگیرد. این دیوارپوش در تمام مکان ها از جمله ساختمان اداری، تجاری، مسکونی، هتل ها و لابی ها کاربرد دارد و تنوع طرح و رنگ آن گزینه های متعددی برای انتخاب پیش روی مشتریان قرار می دهد.

البته این قیمت پایین، دلایلی دارد که از بین آنها میتوانیم به غیرقابل شستوشو بودن و مقاومت بسیار پایین در برابر خراشیده شدن اشاره کنیم. نصب این نوع کاغذدیواریها مانند مدل کاغذی سخت خواهد بود؛ اما برخلاف آنها، کاغذدیواریهای از جنس وینیل مقاومت بالایی در برابر خراشیده شدن دارند و قابل شستوشو هستند. حتی ممکن است برخی کاغذدیواریهای از جنس وینیل، نوعی بوی نامطبوع پلاستیک از خود پخش کنند. حتی افراد غیر حرفه ای نیز میتوانند این کاغذ دیواری را نصب نمایند. نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار گچی ممکن است و توسط افراد حرفه ای به راحتی انجام می شود. علاوه بر این، در اکثر موارد تمیز کردن کاغذ دیواری خیلی سادهتر و راحتتر از رنگ کردن دیوارها است. 1- بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگها بر محیط و موارد استفادهشان در مکانهای مختلف آگاهی داشته باشید. برجستگی آن به حدی بوده که چنانچه بر روی آن دست بکشید، به راحتی متوجه برجسته بودن طرحهای کاغذ دیواری خواهید شد.

دومین نکتهای که باید آن را لحاظ کرد توجه به اندازه دیوارهاست؛ زیرا مقدار مورد نیاز جهت خرید کاغذ دیواری به دست آمده و هنگام نصب کاغذ دیواری دچار اضافات یا کاستی نخواهیم شد. جدا کردن آن هم به لطف حالت سفت و سختی که این کاغذدیواری دارد، بهراحتی و بهصورت کامل انجام خواهد شد. این نوع کاغذدیواری قابلیت تمیزکاری و قابلیت کندن از سطح دیوار را دارد و نسبت به کاغذ معمولی یا بدون پوشش از مقاومت بالاتری نسبت به رطوبت برخوردار است. برای نصب کاغذدیواری نخی، فقط کافی است که چسب را روی دیوار پخش و کاغذدیواری را بگسترانید. کاغذدیواریهای از جنس وینیل به خاطر ماندگاری بالا و نگهداری راحتی که دارند، بسیار محبوب هستند. کاغذدیواریهای کاغذی ممکن است تکلایه یا دولایه (دوپلکس) باشند. یک سؤال اساسی که باید به آن پاسخ دهید این است که آیا میخواهید کاغذ دیواری دوام زیادی داشته باشد یا خیر. البته برای کاغذ دیواری اتاق خواب کودک باید از مناظر طبیعی و طرحهای کودکانه استفاده کنیم که کاملاً به ذوق و سلیقه کودکانه نزدیک باشد. این فرشینههای تزئینی هم به اتاق رنگ میداد و هم به عنوان لایهای عایق میان دیوار سنگی و فضای داخلی عمل میکرد و در نتیجه گرمای درون اتاق را حفظ مینمود.

دیدگاهتان را بنویسید