نکات طلایی در انتخاب کاغذ دیواری منزل – مجله اکالا – دانستنی

برای اینکه بتوانید از این محصولات استفاده کنید در ابتدا باید دیوار مورد نظر خود را اندازه گیری کنید زیرا کاغذهای دیواری به صورت رولی و یا متری در اختیار افراد قرار میگیرد و سپس میتوانید با کمک چسب مخصوص کاغذ دیواری، آن را بر روی دیوار بچسبانند. کاغذ دیواری یک پوشش برای دیوار میباشد که با استفاده از چسب مخصوص آن بر روی دیوار می چسبد که در طرح های بسیار متنوع و در اندازه های مختلف تولید می شود. از ساده ترین روش ها برای تغییر دکوراسیون داخلی ، استفاده از کاغذ دیواری می باشد. مهم ترین نکته ای که در استفاده از این دیوارپوش باید مد نظر قرار گیرد این است که در خانه ای که دکوراسیون آن به سبک کلاسیک است نباید از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده شود. کاغذ دیواری های رولی بر اساس طرح به چند دسته ساده، راه راه، گل دار، کلاسیک یا داماسک تقسیم بندی میشوند.که معروف ترین انها طرح کلاسیک یا داماسک میباشد که نسبت به سایر طرح ها بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است البته غالبا برای فضا های رسمی همچنین باید توجه داشت که استفاده ترکیبی از طرح ها میتواند خیلی بیشتر اثر بخش باشد و زیبایی چند برابری را با خود همراه داشته باشد و به چیدمان و زیبایی محیط کمک کند.

استفاده از کاغذ دیواری از چین باستان آغاز شده است. پوستر دیواری یا کاغذ دیواری تصویری البته ازین مدل از کاغذ یواری با نام های کاغذ دیواری سه بعدی یا کاغد دیواری چاپی نیز یاد میشود. البته کاغذ دیواری هایی با جنس های دیگر هم مانند پیپر, کاغذ دیواری های جنس پارچه, کاغذ دیواری ها از جنس فلز نیز موجود میباشند که کمتر از کاغذ های وینیل و نانوون یا الیاف طبیعی مورد استفاده قرار میگیرند. کشور های زیادی هستند که در صنعت کاغذ دیواری فعالیت میکنند اما بر خی از انها زبانزد سایرین هستند مانند بلژیک آلمان، ایتالیا و امریکا که دارای شرکت ها با برند های بسیار معتبر هستند و محصولات این شرکت در سالهای قبل در بازار خیلی بیشتر به چشم میخورد متاستفانه در سالهای اخیر به علت بعضی از تنش های سیاسی و تحریمها واردات کاغذ دیواری دچار مشکلاتی شد و کمتر شاهد محصولاتی بااین برندها هستیم البته جای خالی این برند ها را نه تنها در ایران بلکه سایر کشورها محصولات برندهای چینی پر کرده و اگر هم بخواهیم منصفانه نظر بدهیم این محصولات هم از لحلظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت در سطح مطلوبی قرار دارند. به همین علت برای اجرای کاغذ دیواری پیشنهاد نمی شود.

دوده ، چربی و گرد و غبار را جذب نمی کند. بهتر است در انتخاب پوسترها از میان کاتالوگها محتاط باشید، زیرا ممکن است طرحی که انتخاب کردهاید پس از اجرا شما را به شکل منفی غافلگیر کند. پس همیشه گرانتر بودن چسب به معنی کیفیت بهتر آن نیست و ممکن است نوع تکنولوژی تولید آن هزینهبر بوده باشد . بهتر است متناقض انتخاب کنید و یا دیوار یا سقف را با زمینه ای خلوت و کاملا ساده نگه دارید. اساس کار در پوستر دیواری استفاده از صنعت چاپ میباشد به این صورت که شما هر طرحی که مد نظر دارید در اندازه دلخواه خود بر روی کاغذ دیواری خام چاپ میکنی و با استفاده از چسب کاغذ دیواری آن را بر روی دیوار مد نظر خود نصب می کنید که بسته به جنس کاغذ دیواری خام و کیفیت چاپ قیمت ها متفاوت میباشد. برای ایجاد این تعارض در عین هماهنگی ، می توان از پوستر سه بعدی نیز برای یک دیوار مشخص استفاده کرد. این مهم است که در مورد رایجترین انواع کاغذ دیواریهای موجود، در هنگام خرید اطلاعاتی داشته باشید.

انواع کاغذ دیواری ساده با اینکه طرحی بر روی آن وجود ندارد ، به خصوص زمانی که در تضاد رنگ بادیوار های دیگر به کار رود ، می تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون فضا ایجاد نماید. شما با استفاده از این محصول می توانید چهره ی خانه و دکوراسیون خود را تغییر دهید. کاغذها و پوسترهای دیواری خانه های خود را با دقت و سلیقه انتخاب کنید، ما نیز در این مورد به کمک شما آمده ایم اینبار با پوست رهای دیواری ساده و طرح های جذاب و شیک که برای هر نقطه از خانه می توانید از آن استفاده کنید در ادامه همراه با گالری ۲۰ تصویر از مدل کاغذ دیواری های ساده همراه ما باشید. انتخاب مدل کاغذدیواری دفتر کار ممکن است کمی با انتخاب کاغذ دیواری منزل متفاوت باشد، اما نهایتا این خود شما هستید که باید احساس خوبی داشته باشید و فضای کار برایتان دلنشین باشد. انتخاب رنگ های تند و بیش از حد درخشان گزینه مناسبی برای فضای اتاق خواب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید