معرفی انواع کاغذ دیواری و ویژگی های کاغذ دیواری – پاسارگاد دکور – کاغذ دیواری

یکی از این نکتهها این است که باید تصویری را انتخاب کنید که به مرور زمان از آن خسته نشوید و همچنین تصویر انتخاب شده به ترکیببندی منزل یا فضای کار شما خللی وارد نکند. برخی از کاتالوگها در این زمینه بهتر عمل میکنند، زیرا تصویری از نمونه اجرا شده پوستر در فضای واقعی به نمایش میگذارند. بنابراین قیمت کاغذ دیواری رو بر اساس متر مربع در نظر بگیرین نه رول. رول های 16 متر مربع کره ای هستن مزیت کاغذ دیواری های با عرض یک متر اینه که روی دیوار یک متر یک متر درز میخوره و بنابراین درز کمتری داره و همینطور پرتی کار هم کمتر میشه. چند نکته برای اینکه بهترین انتخاب کاغذ دیواری رو داشته باشین عبارتند از: 1- به ابعاد رول های کاغذ دیواری دقت کنین: قیمت کاغذ دیواری بر اساس رول گفته میشه در حالی که ابعاد رول ها متفاوت هست: 5 متر مربع ، 10 متر مربع و 16 متر مربع. بهترین کاغذ دیواری های موجود در بازار به دو دسته ایرانی و خارجی تقسیم می شوند، کاغذ دیواری ایرانی معمولا قابل شستشو نیستند اما کاغذدیواری های خارجی قابلیت شستشو دارند. با توجه به اینکه کاغذ دیواری ها قابلیت جابجایی و نصب مجدد ندارند، اگر در خانه اجارهای ساکن هستید بهتر است از کاغذ دیواری استفاده نکنید و یا این که با شرایط مشخص و با هماهنگی صاحب خانه این کار را انجام دهید.

چیزی که کاغذدیواری ساده رو از رنگ متمایز میکنه اینه که کاغذدیواری ساده بافت داره ولی رنگ بافت نداره و اینکه بسیاری از کاغذدیواری های ساده اکلیل دار یا براق و به قول معروف شاینی هستن در حالی که رنگ شاینی نیست. ولی باز این طرح ها با وجود اینکه قدیمی هستند ولی هنوز خیلی ها خواهان این نوع سبک ها و دیزاینها می باشند. تضاد رنگ ها مخصوصا سیاه و سفید که می توان گفت رنگ های نماینده دکوراسیون مدرن هستند در این نوع سبک زیاد استفاده می شود و این موضوع باعث می شود تضاد در طراحی داخلی شما شکل بگیرد. پس از برش دادن کاغذ دیواریها به اندازه یک رول کامل، بهتر است آنها را چسب بزنید و نصب کنید و سپس به سراغ رولهای بعدی بروید، چون ممکن است نصب کاغذ دیواریها طول بکشد و چسب آنها خشک شود، برای چسب زدن کاغذ دیواریها با قلموی بزرگ از مرکز کاغذ دیواری به سمت لبهها این کار را انجام بدهید و لبهها را زیاد چسبی نکنید، بعد از چسب زدن، قسمتهای چسب خورده کاغذ دیواری را روی هم بگذارید تا 10 دقیقه بماند و بعد از آن کاغذ دیواری را از سمت بالای دیوار به سمت پایین شروع به نصب کنید، اولین قواره را که عمود نصب کنید، باقی قوارهها خود به خود عمود نصب خواهند شد، با کاردک پلاستیکی چسب کاغذ دیواری را از مرکز به سمت بیرون کاغذ هدایت کنید، پس از چسب زدن یک قواره، با تیغ و به کمک کاردکی و یا با قرار دادن خطکش بلند، لبه بالایی کاغذ دیواری را که اضافی است برش بزنید، اگر کاغذ دیواریهایی که چسب زدهاید و به حال خود رها کردهاید بیشتر از 15 دقیقه به همان شکل باقی بمانند، خراب میشوند یا به عبارت دیگر انقدر کش میآیند که دیگر قابل استفاده نمیباشند.

کاغذهای نانوون (الیاف) از مواد طبیعی ساخته میشوند و هیچ گونه مواد شیمیایی و یا پی وی سی در آن دخیل نیستند، این کاغذها به دلیل آنکه همانند پی وی سیها از خود مواد شیمیایی متصاعد نمیکنند در اروپا و آمریکا به شکل گستردهای استفاده میگردند. امروزه در بازار قیمت های مختلفی برای کاغذ دیواری گفته میشه. کاغذدیواری ساده کاربرد زیادی داره چه در منازل مسکونی به عنوان ترکیبی با کاغذدیواری طرح دار، یا در محیط های اداری و رسمی از کاغذ دیواری ساده استفاده زیادی میشه. در فروشگاه کاغذدیواری نکست کاغذدیواری ساده در بافت های مختلف و بصورت شاینی یا مات در قیمت های مختلفی عرضه میشه و بسیاری از طرح ها تخفیف زیادی خوردن. در ادامه این ایرادات و نحوه تعمیر آنها را بررسی میکنیم. علت نامگذاری آنها به این شکل نیز این است که شکل پوستر دارند و تصاویر بزرگی دارند. بهتر است در انتخاب پوسترها از میان کاتالوگها محتاط باشید، زیرا ممکن است طرحی که انتخاب کردهاید پس از اجرا شما را به شکل منفی غافلگیر کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، این که کدام طرح برای فضای مورد نظر مناسب تر است و یا کدام سبک از طرح و نقش ها مورد علاقه شماست، کاغذ دیواری را برای چه محیطی می خواهید و قرار است بر روی کدام دیوار نصب شود از اولین مواردی است که به آن توجه میکنید، اما نکاتی هستند که هنگام خرید و انتخاب کاغذ دیواری، توجه به آنها کار شما را آسان تر می کند که در ادامه به برخی از این نکات و قوانین اشاره می کنیم. کاغذ دیواری کلاسیک: اغلب در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد و به فضای خانه حسی صمیمی و اصیل می بخشد. خالی از لطف نیست که بدانید کاغذ دیواری قرنهاست که جلوه و سبک محل زندگی ما را زیبا تر نموده است . کاغذ دیواری های Striped : کاغذ دیواری با الگوهایی از خطوط پهن و موازی در جهت های افقی و عمودی که با خطای دید می تواند محیط را پهن تر یا مرتفع تر نمایانگر کند. در مقابل، کاغذ دیواری با رنگهای روشن، محیط را بزرگتر جلوه میدهد و علاوه بر ایجاد حس ملایم و دوستانه، انرژی و پویایی به فضا میبخشد.

دیدگاهتان را بنویسید