قیمت کاغذ دیواری

البته کاغذ دیواریهای مرسوم قطعا برای تزیین کل خانه گزینه بهتری از مدلهای موقت هستند، اما برای تزیین یک قسمت کوچک، مثل دیوار زیر اپن آشپزخانه، دیوار تاکیدی، زیر پله و دیوار بین کابینتی، کاغذ دیواری موقت و جداشدنی انتخاب هوشمندانهتری است. قبل از نصب باید زیر سازی کاغذ دیواری درست و اصولی انجام شود . برای فهم بهتر این موضوع به شکل زیر دقت کنید. یکی از جذاب ترین المان های سبک بوهمیایی ، استفاده از کاغذ دیواری پر زرق و برق با موضوع طبیعت است . لازم به ذکر نیست که این موضوع برای تزیین خانههای اجارهای نیز صادق است. کاغذ دیواری حتی در فضاهای کوچک نیز بسیار تاثیرگذار است. به طور مثال اگر محیط کاری شما دارای سقف کوتاه است به گونه ای که محیط کارتان را کوچک نشان میدهد ، بهتر است برای پوشش دیوارها، از کاغذ دیواری با طرح های عمودی استفاده شود. اگر می خواهید دکوراسیون منزل یا محل کار خود را تغییر دهید توصیه می شود به این خیابان مراجعه کنید. محیط آشپزخانه معمولاً با کابینت و یا دیگر وسایل آشپزخانه محصور شده است اما هر قدر که بتوانیم از اندک فضا های این محیط برای تزئین استفاده کنیم به جذابیت آن کمک بیشتری نموده ایم.

اگر تا بحال از کاغذ دیواری جداشدنی و موقت استفاده نکردهاید، باید بدانید که این مدلها برای تزیین دیوار بین کابینت آشپزخانه بسیار موثر هستند. اگر در قسمتی خرابکاری کردید، خیلی راحت آن قسمت را کنده و برش جدیدی را جایگزین کنید. همچنین استفاده از روغن تربانتین در چسب آن سبب دفع حشرات موذی نیز می شد. نصب این کاغذها نیز بسیار آسان بوده و خودتان هم میتوانید بدون کمک گرفتن از شخصی آنرا در هر قسمتی از منزل که دوست دارید نصب کنید. اما با این حال با فعالیت های طراح معروف آن زمان پیوگین طرح های دیگری همچون نقوش زینتی مختص قرون وسطی نیز افزوده شدند؛ طراح دیگری هم به نام اون جونز طرفدار طرح های متقارن و نامرتبط به طبیعت بود، اگرچه این دیدگاه با استقبال گسترده مردم روبرو نشد و افراد طرح های طبیعی و سنتی را ترجیح می دادند. کاغذ دیواری با طرح های فانتزی شهر ، ماشین ، نوشته های انگلیسی درهم و این گونه طرح ها نیز بسیار مورد علاقه پسر ها قرار میگیرد که میتوان از یک دیوار با این طرح ها استفاده نمود و بقیه دیوارها رنگهای ساده مکمل آن را اجرا کرد . این امر اگرچه منجر به افزایش قیمت این محصول شد اما تقاضا همچنان برای آن روند صعودی طی کرد، رونق استفاده از کاغذ دیواری سبب افزایش خلاقیت در ایجاد طرح های نوین شد؛ در این راستا در کنار طرح های گلدار مرسوم طرح منظره و معماری نیز افزوده شد و به نوبه خود موجبات استفاده بیشتر از آن را نیز فرآهم کرد.

سال های 1960 و 1970 نیز در ادامه روند صعودی گذشته قرار داشت با این حال سال 1973 سال خوبی برای این صنعت نبود، همزمان با شروع بحران سال 1973 این صنعت رو به افول گذاشت. کاغذدیواری pvc:معمولا ابعاد کوچکتری دارند و برای اتاق خواب و پذیرایی مناسب است. بهترین انواع کاغذ دیواری اتاق خواب آنهایی هستند که اغلب سادهاند، رنگی خنثی دارند، و به ست تخت خواب و پرده اتاق خواب میآیند. رنگهایی مانند صورتی فلامینگو برای ست کردن با طرحهای گرمسیری بسیار ایده آل هستند. برای نصب این کاغذ دیواری برای دیوار بین کابینت، فقط کافی است سطح دیوار را به خوبی تمیز کنید تا هیچ برآمدگی وجود نداشته باشد، سپس برشهای کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنید. در ابتدا پشم فقط بر روی کرباس و لینن ریخته می شد اما در سال 1634 یک مهاجر هوگنوتی در لندن روشی اختراع کرد که طی آن پودر پشم روی کاغذ ریخته می شد، تا اواخر قرن 17، کاغذ دیواری های برجسته به همان شکلی که این روزها می شناسیم ساخته شدند. یادتان باشد که در اندازهگیری مساحت اتاق، مساحت پنجرهها را از مساحت کلی به دست آمده کم کنید تا فقط مساحت دیوارها را در اختیار داشته باشید.

تفاوت کاغذ دیواری های چینی با نمونه های اروپایی در این بود که طرح کاغذ دیواری از تکرار یک طرح ایجاد نشده بود بلکه به شکل پوسترهای امروزی تصویری یک پارچه را به نمایش می گذاشتند. همچنین جدا کردن این کاغذ دیواریها پس از چند سال نیز دردسرهای مخصوص به خودش را دارد. در اواخر قرن 19 انواع کاغذ دیواری های بچگانه تولید شدند، طرح های این کاغذ دیواری ها به شکلی بود که خلاقیت کودکان را برانگیزانند، گسترش طرح های اختصاصی مثل طرح کودکان زمینه های کاربرد هر چه بیشتر آن را نیز فراهم کرد. تا اواسط قرن 19 تنوع خوبی در طرح های کاغذ دیواری به وجود آمد که شامل انواع طرح های سنگ مرمری، چوب، طرح پارچه، طرح های سنتی و نقوش مذهبی می شد، متداول ترین انواع آن را طرح های گلدار تشکیل می دادند که به نوعی همه پسند بودند. استفاده از لوح های چوبی در تهیه کاغذ دیواری اگرچه بسیار سخت و ناکارآمد جلوه می کرد اما یک مزیت عمده داشت؛ این کار سبب افزایش اقبال عمومی در اواسط قرن 18 و رونق آن در انگلستان شد. این کاغذ دیواریها انواع متفاوتی داشته و چون جدا شدنی هستند، میتوان آنها را به خانه دیگر یا مکان دیگر جابجا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید