قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

همچنین علاوه بر این که لک به راحتی بر روی آنها ایجاد نمیشود در صورت کثیفی میتوان به راحتی با دستمال کاغذدیواری را تمیز نمود و این برای استفاده از کاغذ دیواری کودک و نوجوان نکتهای مثبتی به حساب میآید. در پروسه ی ایجاد تغییرات و نصب کاغذدیواری به خاطر داشته باشید که انجام کار به طور اصولی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور کلی دو نوع طرح برای این دیوارپوش وجود دارد: طرح های مستقیم و صاف و طرح های منحنی شکل. با این انتخاب ، مطمئن داشته باشید که طرح شما علاوه بر زیبایی فوق العاده ، نمای خانه شما را خاص و منحصر به فرد میکند . دیوار های اتاق به مرور زمان گرد و غبار می گیرند و کمی تیره تر می شوند، به همین منظور انتخاب یک دیوارپوش مقاوم و با کیفیت این امکان را فراهم می کند که در صورت ایجاد لک و آلودگی بر روی دیوار بتوان آن را با دستمالی مرطوب تمیز کرد. همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید این اتفاق در مورد این دراورها افتاده و زیبایی دوچندانی به فضا اضافه کرده است. همانطور که میدانید کاغذ دیواری از جمله پوشش هایی است که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

از آنجا که نمای این نوع دیوارپوش را لایه ای سخت از وینیل تشکیل می دهد، استحکام و دوام بیشتری نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری دارد و در برابر رطوبت بسیار مقاوم و قابلیت کندن از دیوار (peelable) و تمیزکاری (scrubbable) دارد. قبل از نصب کاغذ میبایست که زیر کاری به شکل دقیق و صحیحی انجام شود و در صورت لزوم بتونه کاری صورت گیرد و پرایمر کاغذ دیواری زده شود. شاید نام Acrylic coated paper برای این نوع دیوارپوش دقیق تر باشد ولی به هر حال نام آن به صورت نادقیق رایج شده است. اتاق ، به عنوان لايهای عايق ميان ديوار سنگی و فضای داخلی عمل کرده گرمای درون اتاق را نيزحفظ مینمود. کاغذ دیواری کلاسیک: اغلب در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد و به فضای خانه حسی صمیمی و اصیل می بخشد. جالب است با استفاده از این کاغذ میتوانید به طور کلی دیزاین و طراحی خانه را تغییر دهید و فضای زیبایی را ایجاد کنید . کاغذ دیواری بافت دار زیبایی زیادی به محیط میدهد. نمای این دیوارپوش های پارچه ای می تواند ریز بافت و ظریف یا دارای بافتی خشن و درشت باشد. نصب این عنصر دکوراتیو نیاز به متخصص و افراد حرفه ای ندارد و به راحتی می توان آن را بر روی دیوار نصب کرد.

این عنصر دکوراتیو قابل استفاده در مکان های مختلف از جمله منازل مسکونی, اماکن اداری, هتل ها, رستوران ها و غیره می باشد. کاغذ دیواری پارچه ای : این نوع کاغذ دیواری از جنس کاغذ و همچنین پارچه می باشد اما در بعضی از موارد به این کاغذ لایه ای پلاستیکی از جنس ونیل نیز اضافه میشود. انجام نقاشی برای دیوار آرایی و تغییر دکوراسیون معمولا در مواقعی که به زیرسازی خاصی نیاز نداشته باشد، توسط عموم مردم قابل اجراست. که عبارتست از بکار گیری کاغذ به عنوان زیر لایه، که البته این کاغذ معمولا به منظور افزایش استحکام و مقاومت در برابر رطوبت با موادی پوشش داده می شود. برخی انواع پارچه ها مثل نوعی کرباس نازک یا کتان که بعنوان زیر لایه در تولید کاغذ دیواری بکار میرود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و عملی شدن ایده های خلاقانه, انواع جدیدی از این دیوارپوش وارد بازار شده که کیفیت و جذابیت بالاتری نسبت به مدل های معمولی و ساده آن دارند.

معمولا کاغذ دیواریهای مدل نانو، نسبت به سایر مدلها، قیمت بالاتری دارند. کاغذ دیواری های تولید شده امروزی از چند لایه تولید می شوند که برای سهولت در نصب وجذب چسب و بالا بردن کیفیت نصب معمولا لایه زیرین از کاغذ استفاده می شود و لایه های بعدی از مواد مختلف ای استفاده می شود. معمولا سبک تولید و جنس های تولید شده از سمت هر کشور تفاوتهای با هم دارند. این نوع از کاغذ دیواری ها نه تنها باید از جنس مقاوم تری برخودار باشند بلکه باید از رنگ های غیر فانتزی و طرح های مدرن و ترجیحا سه بعدی ساخته شوند. جنس این کاغذ دیواری از کاغذ و الیاف پارچه ای است و از بارزترین ویژگی آن می توان به قابلیت شستشوی آن اشاره نمود. نمادی از اصالت و قدمت است و حضور آن در خانه های امروزی جلوه ای بی نظیر به دکوراسیون داخلی می بخشد. بلوار فلسطین یکی از خیابان های مشهد است که در آن انواع تجهیزات طراحی داخلی نظیر دیوارپوش، کفپوش، کاغذ دیواری و پرده عرضه می شوند. اگر سری به بورس کاغذ دیواری غرب تهران بزنید میتوانید انواع کاغذ دیواری را مشاهده کنید و متوجه خواهید شد که تنوع نقش ها و طرح های کاغذ دیواری چقدر میتواند زیاد باشد و دقیقا به دلیل همین متنوع بودن کاغذ دیواری است که امروزه شاهد استفاده ی عمده از آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید