قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

البته شما به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید و برای نصب کاغذ دیواری نیاز به یک نیروی کمکی دارید تا در گرفتن رول های بزرگ و چسب کاری آنها با شما همکاری کند. اگر قسمت های زیادی از دیوار را بتونه کاری کرده اید بهتر است یک دست رنگ روغن در حد آستر روی آنها بکشید تا روی لکه های بتونه کاری شده را بپوشاند. بعد قسمت های چسب خورده را روی هم تا کنید و بعد از ۱۰ دقیقه، از بالا به پایین، به صورت عمودی، روی دیوار بچسبانید. پس از زیرسازی مناسب و قبل از شروع به کار نصب، به یکسری ابزار و لوازم احتیاج دارید که عبارتند از: میز کار، قلموی بزرگ یا غلتک نقاشی، برس مخصوص نصب کاغذ دیواری یا کاردک پلاستیکی، تیغ موکت بری، چسب چوب، چسب کاغذ دیواری، خط کش، چهار پایه یا نردبان. برای دیوارهای قدیمی که پیش از رنگ نیاز به تعمیرات اساسی دارند، انتخاب کاغذ دیواری به عنوان پوشش دیوار، انتخابی مناسب است. یکی دیگر از مزایای استفاده از پرایمر زمانی است که می خواهید کاغذدیواری را از روی دیوار جدا کنید. با این کار، کاغذ دیواری خیلی محکم روی دیوار می چسبد. اگر دنبال این هستید که محیط تان بزرگتر و دلبازتر باشد، انتخاب نخستتان بایستی رنگهای سردی مثل آبی، سبز، فیروزهای، بنفش و نقرهای باشد.

کاغذ دیواری ها با طرح هایی که شما دوست دارید هماهنگ هستند. به عنوان یک اصل مهم، سبک کاغذ دیواری باید با سبک کلی دکوراسیون فضای داخلی هماهنگ باشد. یعنی مسلما شما میتوانید مقدار بیشتری از دیوار را با یک رول کاغذ دیواری آمریکایی نسبت به یک رول کاغذ دیواری اروپایی بپوشانید. با کمک یک قلموی بزرگ یا غلتک نقاشی پشت قواره اول کاغذ دیواری را از قسمت مرکزی به سمت لبه ها به طور یکنواخت چسب بزنید. در حالی که چسب های مخصوص کاغذ دیواری نه تنها بویی ندارند بلکه به سرعت خشک می شوند. کاغذ دیواری های ایرانی در مقایسه با انواع خارجی قیمتی مناسب تر و ارزان تر دارند. 4- استفاده از رنگ برای قسمت پذیرایی مناسب تر است یا کاغذ دیواری؟ آلبوم های کاغذ دیواری که در فروشگاه دکورچوب برای فروش وجود دارند؛ همگی به طور مستقیم توسط شرکت دکورچوب از بهترین کشور های دنیا و همچنین بهترین برندهای ایرانی وارد شده و در انبار فروشگاه نگه داری میشوند و همین مسئله باعث شده خرید دیوارپوش و تجهیزات دکوراسیون داخلی از شرکت دکورچوب با قیمت بسیار مناسب تر نسبت به سایر مراکز انجام پذیر باشد.

کاغذ دیواری یکی از پوشش های تزئینی میباشد که برای پوشش دادن دیوار ها از آن استفاده می شود. در تولید کاغذدیواری ضد امواج معرفی شده از هیچ گونه ماده پلی اتیلن و رزینهای مضر (TVOC و HCHO) که به طور معمول در تولید کاغذدیواریها کاربرد دارد، استفاده نشده است. کاغذهای نان وون (الیاف) از مواد طبیعی ساخته میشوند و هیچ گونه مواد شیمیایی و یا پی وی سی در آن دخیل نیستند. کاغذ دیواری های آجری در طرح ها و مدلهای بسیاری تولید میشوند که میتوان از آن استفاده کرد . اگر کاغذ دیواری طرحدار است قواره دوم را در کنار رول اول قرار دهید و طرح های آنها را با هم جور کنید طوری که طرح ها در ادامه هم قرار بگیرند. بنابراین، قواره دوم باید با توجه به طرح کاغذ دیواری برش بخورد و ممکن است در زمان جورکردن طرح ها مقداری از کاغذ دیواری پِرتی داشته باشد که در واقع اجتناب ناپذیر است. بنابراین، از افراد متخصص برای برطرف کردن نم دیوارکمک بگیرید. بعد از برطرف شدن نم دیوار و خشک شدن گچکاری های جدید، می توانید دیوار را از گرد وغبار پاک کنید و به آن روغن پرایمر بزنید. اولین قواره را کمی بالاتر از ارتفاع دیوار و روی سقف بکشید تا بتوانید گل ها و طرح های آن را به دلخواه تنظیم کنید.

پس از آن می توانید دیوارها را تمیز کنید و روی آن روغن پرایمر بزنید. به جای میز کار می توانید از میز ناهارخوری استفاده کنید، فقط حتما رویش را خوب بپوشانید تا آسیب نبیند. برای مثال می توانید مانند تصویر زیر، طرح کاغذ دیواری را مشابه به طرح کوسن و پارچه مبلی انتخاب کنید. در گذشته مدلها و طرحهایی که برای تولید و عرضه کاغذ دیواری مورد استفاده قرار میگرفت، بسیار محدود بود و به همین خاطر هم مردم چندان علاقهای به چسباندن این نوع دیوارپوش روی دیوارهای منازل خود نداشتند اما امروز تا دلتان بخواهد طرح و نقش برای کاغذدیواری وجود دارد و به همین خاطر میتوان بسته به رنگ، طرح و نقش و جنس روکش، کاربردهای مختلفی برای آن در نظر گرفت. بعد از نصب رول اول و در زمان چسباندن رول های بعدی مراقب باشید که لبه ها درست در کنار هم قرار بگیرند یعنی نه بین آنها فاصله باشد و نه روی هم بیفتند و کاملا لب به لب هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید