راهنمای کامل انتخاب کاغذدیواری

اکثر کاغذ دیواری هایی که امروزه در کشور تولید می شوند، قابلیت شست و شو دارند. راه هایی که در عین سادگی موجب ایجاد تغییراتی چشمگیر می شوند و در عین حال از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشند. این کاغذ دیواری به دلیل الیاف طبیعی که در داخل آن استفاده شده برای استفاده در اتاق کودکان و حتی بیماران تنفسی مناسب است و هیچگونه مسالهای سلامت آنها را تهدید نمیکند. در مثال دیگر، خانههایی که دیوارهای کوتاهی دارند برای بلندتر نشان دادن ارتفاع دیوار بهتر است از طرحهای راه راه عمودی استفاده شود. برخی از انواع نقوش این کاغذ ها شبیه طرح کوبیسم است و از این رو نمای خانه شما را زیبا میکند . هر رول کاغذ دیواری ایرانی انواع متفاوتی دارند و برحسب موارد مختلف قیمت گذاری می شوند که می توان به عرض، جنس، کیفیت، قابل شستشو بودن و … استفاده از کاغذ دیواری ایرانی یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توان هم تحول زیبایی در دکوارسیون خانه ایجاد کرد و هم از تولید ملی حمایت کرد. به عنوان مثال کاغذ دیواری سه بعدی با طرح دریا و جنگل میتواند گزینه بسیار خوبی برای استفاده از منزل باشد؛ زیرا هم برای انسان یادآور مناظر طبیعی است و هم به فضای منزل وسعت میبخشد و باعث میشود که شخص احساس کند که واقعاً نزدیک دریا یا در دل طبیعت است.

مثلا، در صورتی که ارتفاع سقف خانه زیاد باشد و یا دیوار بیش از حد کوتاه یا کوچک باشد، می توان با استفاده از طرح های مناسب و مخصوص عیب ها را رفع کند. بعد از چسباندن با استفاده از یک کاردک چسبهای اضافه را از زیر آن خارج کنید. در واقع این امکان وجود دارد که به دلیل عدم آگاهی افراد، از چگونگی نصب این دیوارپوش ها، در زیر آنها هوا باقی بماند که این مسئله زیبایی را از کاغذ دیواریِ انتخابی شما میگیرد. بعد از نصب کاغذ دیواری مناسب، درزهای آن مشخص نبوده و زیر آن حباب به وجود نمیآید. این ویژگی در کاغذ دیواریهای با کیفیت وجود دارد و از آنجا که جنس مواد به کار رفته شده در آنها خوب است؛ بوی بد و آلرژی زا تولید نمیکنند. کاغذ دیواریهای برجسته از نوع پی وی سی هستند و قیمت بالاتری دارند و قابل شست و شو هستند. کلاس قیمتی کاغذ دیواری پی وی سی نسبت به سایر کاغذ دیواریها پایینتر است. برخی از آنها از نوع پی وی سی با روکش وینل هستند. علاوه بر این، گرما و رطوبت بر روی آنها تاثیر نمی گذارد و تا مدت بسیار زیادی می توانید از کاغذ دیواری های ایرانی استفاده کنید.

به طور مثال با توجه به کلاسیک یا مدرن بودن دکوراسیون شما باید از یک کاغذ دیواری متناسب با آن استفاده کنید. اگر اتاق شما نور گیر است و در ساعاتی از روز نور خورشید زیادی به اتاقتان میتابد؛ نگران رنگ پریدگی و کدر شدن کاغذ دیواری خود نباشید. اگر اتاق شما بسیار بزرگ است میتوانید از کاغذدیواریهای تیرهتر برای دیوارهای آن، استفاده کنید. در این صورت از آنجا که برای محیطهای سر بسته استفاده میشود؛ این بوی ناخوشانید شما را آزار نمیدهد. با توجه به ویژگیهای بالا شما میتوانید یک کاغذ دیواری با طرح و مدل مناسب انتخاب کنید. یک کاغذ دیواری خوب و باکیفیت به آسانی بر روی دیوار قرار گرفته و نصب میشود. برای این منظور از دستگاه بخارکننده چسب کاغذ دیواری استفاده میشود که با برق کار میکند. دوام این نوع کاغذ دیواریها بسیار بالا است و شما میتوانید چندین سال از آن استفاده کنید. حال ممکن است چند سال بعد بخواهید از دکور دیواری دیگری به جای آن استفاده کنید یا اینکه کلا آن را جدا کنید. این نوع کاغذ دیواری اولین بار در کشور ژاپن مورد استفاده قرار گرفته است . در حالت کلی باید هر 3 تا 5 سال یکبار رنگ دیوار خود را تجدید کنید، به خصوص در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است و افراد به دیوارها دست میزنند.

اگر تصمیم گرفتید برای اتاق خواب خود هم کاغذ دیواری تهیه کنید این کاغذ دیواری، هم می تواند از طرح کاغذ دیواری هایی که در قسمت پذیرایی خانه قراردادید باشد و هم می تواند یک کاغذ دیواری متفاوت باشد. در صورتی که خانه شما در محل شلوغی واقع شده است و صداهای بیش از حد شما را اذیت می کند، می توانید از کاغذ دیواری های ایرانی استفاده کنید که به این منظور تولید و طراحی شده اند تا هم به خانه تان زیبایی ببخشید و هم باعث کاهش آلودگی های صوتی شوید. استفاده از این طرح برای پوشش دیوار های سالن پذیرایی و دیوار پشت تلویزیون ایده ای بسیار مناسب است. تنوع بافت در کدام یک بیشتر است؟ اکثر کاغذ دیواری های ایرانی، آنهایی که بدون بافت هستند، بدون استفاده از وینیل ساخته شده اند. البته از کاغذ دیواریهای گلدار هم میتوان برای آشپزخانه و حتی هر طرح دیگری که قابل ست شدن با سایر اجزا آشپزخانهتان را داشته باشد را میتوانید استفاده کنید. برای ساختن فضایی زیبا میتوان از ترکیب کاغذ دیواریهای ساده با مدلهای طرح دار استفاده کرد. استفاده از کاغذدیواری بعد از دوران تکفیر هنری هشتم از سوی کلیسای کاتولیک بسیار رایج شد.

دیدگاهتان را بنویسید