خرید و فروش ارزدیجیتال بهصورت امن و قانونی

محیط ساده و کاربردی نوبیتکس، معامله ارزدیجیتال را برای شما لذت بخش خواهد کرد. در بازار بورس اخبار و حوادث بیش از هر چیز دیگری بر قیمت سهام تاثیرگذار هستند، شما در بورس باید مدام اخبار ببینید و شبکههای اجتماعی را دنبال کنید درحالی که در ارزهای دیجیتال باید علم تحلیل تکنیکال بیاموزید و نیازی به پیگیری مداوم اخبار نیست. درست است که ارزهای دیجیتال غیرقانونی نیستند ولی وضعیت آنها از نظر قانونی همچنان در هالهای از ابهام قرار دارد، این در حالی است که بازار بورس کاملا قانونی است و تراکنشها و تخلفات آن قابل پیگیری است. فراموش نکنید که انتخاب صرافی قابل اعتماد و قانونی اولین قدم در این مسیر است. در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۸۱ محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم از به رسمیت شناخته شدن ارز دیجیتال بالاخص بیتکوین، خبر داد؛ هرچند استفاده از ارزهای دیجیتال در مبادلات بینبانکی همچنان غیرقانونی است و فقط خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای افراد قانونی است. از جمله کشورهایی هستند که بابت ممنوعیتها و موانع قانونی، اقبالی به بازارهای ارز دیجیتال در آنها نشده است؛ هرچند تفاوتهای رویکردی بین این کشورها وجود دارد، مثلاً در کشور روسیه صرفاً استخراج ارز دیجیتال غیرقانونی است ولی در کشور چین، هم خریدوفروش و هم استخراج ارز دیجیتال را غیرقانونی است.

روسیه، چین، بولیوی، اکوادور، کلمبیا، ویتنام و… هرچه مهارت تیم بیشتر، شانس موفقیت مجموعه هم بیشتر؛ بنا بر این اصل، در ارزدیجیتال یادگیری و کسب مهارت جزء نقشه راه کاری شماست و میتوانید در دورههای آموزشی شرکت کنید. در بازار بورس ایران پدیدهای به نام صف خرید و فروش وجود دارد در حالی که در بازار ارزهای دیجیتال هیچ وقت پدیدهای به نام صف وجود ندارد و شما هر زمان که خواستید میتوانید خرید و فروش انجام دهید. این یعنی اگر شما سال گذشته اتریوم خریده بودید سرمایه شما هماکنون ۲۰ برابر شده بود! در حال حاضر به دلیل بالا رفتن هزینه تراکنشهای بازی در اتریوم اکثر کاربران به دنبال پلتفرمی به جز بازی اتریوم هستند تا بتوانند با هزینه کمتری تراکنشهای خود را انجام بدهند. با توجه به تصویب قانون استخراج و انجام ماینینگ در ایران (با توجه به عکس و گفته های اقتصاد آنلاین) توسط دولت و ابلاغ توسط معاون اول رئیس جمهور، برخی افراد به صورت پنهانی و غیرقانونی درحال استخراج رمزارز توسط دستگاه های ماینر هستند، که این کار برق بسیار زیادی مصرف می کند و همچنین صدای آزاردهنده ای دارد و برای استخراج رمزارزها شما نیاز به جدیدترین و آخرین مدل دستگاه ماینر دارید تا با کمک آن و حل مسائل پیچیده ریاضی، استخراج ارزدیجیتال را به پایان برسانید.

از آنجا که ماده ۲ قانون مجازات عمومی میگوید: هر فعل یا ترک فعل که مطابق قانون قابل مجازات یا مستلزم اقدامات تامینی یا تربیتی باشد جرم محسوب است و هیچ امری را نمیتوان جرم دانست مگر آن که بهموجب قانون برای آن مجازات یا اقدامات تامینی یا تربیتی تعیین شده باشد جرم محسوب میشود، بنابراین خرید فروش ارز دیجیتال در ایران هیچ منعی ندارد. همچنین در خصوص شیوه درآمدزایی از این بازار ها هم به نکات قابل توجهی اشاره خواهیم کرد. خیلی ها بعد از اینکه ضرر می کنند به فکر آموزش می افتند شاید دلیلش این است که آموزش جامع و مناسبی در دسترس نیست. در ایران نیز هنوز تصمیمات قطعی و نهایی جهت استفاده از ارزدیجیتال گرفته نشده است و در پی همین موضوع، سازمان ها در حال تحقیقات و جمع آوری اطلاعات برای تصمیم گیری در مورد این ارزهای نو ظهور و چگونگی استفاده از تمامی ویژگی های آن در ساز و کار های مختلف هستند. اخلال در نظامهای اقتصادی و مالی و مسائلی همچون پولشویی، دولتها و سیستمهای مالی را وادار به قانونگذاری و اعمال محدودیتهایی برای بازارهای ارز دیجیتال جهت تأمین امنیت سرمایه سرمایهگذاران کرده است.

ارزهای دیجیتال توسط هیچکدام از دولتها و بانک مرکزی آنها صادر، تأیید یا تنظیم نمیشود. رمز ارزها کاملا مستقل و غیر متمرکز هستند و دولتها و بانک مرکزی بانی چاپ، تنظیم و توزیع آن نیست. از ویژگیهای ارز دیجیتال، میتوان به امکان تراکنشهای ناشناس توسط دارندگان رمز ارز و حساب ارز دیجیتال در هرکجا و در هر زمان، اشاره کرد؛ این امکان موجب اقبال سازمانهای تروریستی و تبهکاری و مجرمان اقتصادی به ارز دیجیتال و بازارهای آن شده است. این افراد یا گروهها برای خرید و فروش کالاهای غیرمجاز و مواد مخدر و اسلحه، میتوانند از ارز دیجیتال استفاده کنند، هرچند این روزها به دلیل ترس از ردیابی حساب ارز دیجیتال خود، دیگر کمتر از آن استفاده میکنند. هرچند از ارز دیجیتال در بسیاری از کشورهای دنیا استقبال شده است؛ اما ویژگیهایی همچون ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، نوسانات بالای بازار آن، استفاده از آنها برای پولشویی، خریدوفروش اسلحه و مواد مخدر و نهایتاً تهدید سیستمهای مالی و اقتصادی متمرکز و دولتی، باعث شده است که برخی کشورها در قانونی کردن و تأمین امنیت سرمایه سرمایهگذاران، تردید کنند. هرچند از ارز دیجیتال برای خرید خدمات و کالا استفاده میکنند اما فعلاً قوانین و مقررات واحدی در سطح دنیا برای آن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید