تفاوت میان کاغذدیواری و رنگ – ایسنا

با ورود آلبومهای بسیار زیبا و متعدد و با تنوع طرح و رنگ بالا، کاغذ دیواریها در ایران به یکی از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی مبدل گشتند. به دلیل وسعت و تنوع طرح در این مجموعه دیگر نیاز نیست شما برای خرید کاغذ دیواری پذیرایی و یا هر مکان دیگری به چندین فروشگاه بروید! اما باید بدانید که برای نصب کاغذ دیواری، نیاز است که ابتدا زیر ساز های آن را آماده کنید. اما با بازگشت چارلز دوم دوباره متمولین متقاضی کاغذدیواری شدند. در گذشته مدلها و طرحهایی که برای تولید و عرضه کاغذ دیواری مورد استفاده قرار میگرفت، بسیار محدود بود و به همین خاطر هم مردم چندان علاقهای به چسباندن این نوع دیوارپوش روی دیوارهای منازل خود نداشتند اما امروز تا دلتان بخواهد طرح و نقش برای کاغذدیواری وجود دارد و به همین خاطر میتوان بسته به رنگ، طرح و نقش و جنس روکش، کاربردهای مختلفی برای آن در نظر گرفت.

توصیه می کنیم به همراه متراژ، طرحی ساده از فضا را روی کاغذ پیاده نمایید و به همراه داشته باشید. از این رو باید حتما دیوار های اتاق را با دقت اندازهگیری کنید و هنگام خرید کاغذ دیواری اندازه ها را به همراه داشته باشید. در نتیجه باید توجه داشته باشید که خرید خود را از فروشگاهی انجام دهید تا درباره تمامی ویژگیها و معیارهای خرید محصول به شما اطلاعات کافی را ارائه کند. در زمان خرید کاغذ دیواری باید به مواردی مانند گروه سنی و نوع فعالیت آنها توجه داشت و باید دید که کاغذی دیواری برای چه فضایی قرار است، استفاده شود. کمتر نمونهای مانند انواع کاغذ دیواری برجسته مهمانان شما را مجبور میکند که به دیوارهای نزدیک شوند، روی آنها دست بکشند، و درباره کاغذ دیواری جذابتان به شما صحبت کنند. طبقه نیمه مرفه که یا به دلیل قیمت گزاف یا جنگهایی که تجارت بین المللی را متوقف میکرد توان خرید این فرشینهها را نداشتند، برای روح دادن به اتاقهای خانه به کاغذ دیواری روی آوردند. البته گاهی بحث انتخاب از بین چند آلبوم نیست و خودشان طرحها را از ابتدا میسازند.

در طراحی مدرنیته این نوع از دیوارپوش هیچ لزومی به در اختیار داشتن فضای بسیار بزرگ نیست و هدف طراحی، ایجاد فضای ساده و خلوت و در عین حال زیبا و کار آمد می باشد. این گزینه با شماست و به همین دلیل است که طراحی دکوراسیون خانه بسیار هیجانانگیز است! این دیوارپوش در طرح ها و رنگ های متنوعی طراحی می شود و برخی از طرح های آن الهامی از طبیعت می باشد. این مدل برای کسانی که دوستدار طبیعت هستند و با آن انس گرفته اند، گزینهای مناسب است. کاغذ دیواری با روکش پارچهای : این کاغذ دیواری یک مادهٔ سبک وینیل از آکرلیک و یا وینیل مایع دارد. کاغذهای نان وون (الیاف) از مواد طبیعی ساخته میشوند و هیچ گونه مواد شیمیایی و یا پی وی سی در آن دخیل نیستند. معماری مدرن در بین دو جنگ جهانی اول و دوم یعنی در دهه ی بیست و سی میلادی در اروپا شکل گرفت. در اواسط قرن هجده بریتانیا به اولین تولید کننده و صادر کننده کاغذ دیواری در اروپا تبدیل شده بود. برای افرادی که برای اولین بار می خواهند این محصول را خریداری کنند قیمت آن مقداری گیج کننده است. یکی از منظر وارد کننده و دیگری از منظر مشتری.

انتخاب آلبوم در این جا از دو قسمت قابل بررسی است. وی که علاقهای خاص به شیوههای معماری و هنر مغرب زمین داشت، در زمان نوسازی کاخ گلستان با پوشاندن دیوارهای آن کاخ کاغذدیواریهای وارداتی از زمره نخستین افرادی شد که باب ورود این محصول را به ایران گشودند. وی که علاقهای خاص به شیوههای معماری و هنر مغرب زمین داشت، در زمان نوسازی کاخ گلستان با پوشاندن دیوارهای آن کاخ توسط کاغذ دیواریهای وارداتی از زمره نخستین افرادی شد که باب ورود این محصول به ایران را گشودند. دلیل اول این است که چینیها مخترع کاغذ بودند و دلیل دوم میتواند این باشد که چینیها کاغذ برنج را 200 سال پیش از میلاد بر دیوارهای خود میچسباندند. همین طور در دیوارهای افقی طرحهای ساده و زیگزاگ میتواند زیبا باشد. از زمان قرون وسطی، طبقه تراز اول جامعه عادت به نصب فرشینههای تزیینی بر دیوارهای منازل خود داشتند. پس از آن بسیاری از اروپائیان متمول به هنرمندان سفارش کاغذهای نقاشی شده در ابعاد وسیع را جهت نصب در دیوارهای منازل خود میدادند. برخی از هنرمندان سرشناس چنین آثاری خلق میکردند. در انتخاب رنگ و طرح کاغذ سعی کنید براساس سلیقه خود عمل کنید زیرا طرح خاص در کنار رنگ های مورد علاقه شما حالتی رویا گونه خلق می کند و با ایجاد فضایی آرام حالتی مجلل به خانه می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید