تفاوت میان کاغذدیواری و رنگ – ایسنا

یا اگرسقف آنها کوتاه است، سقف آنها بلند تر به نظر آید. اگر در خانه اجارهای زندگی میکنید یا دوستدار تنوع بوده و هر از چندگاهی دکوراسیون خود را تغییر میدهید، توجه به این مساله مهم است و میتواند روی نوع کاغذ دیواری که انتخاب میکنید تاثیر بگذارد. برای نصب این کاغذ دیواری میتوانید از چسب های مخصوصی استفاده کنید . می توانید برای ایجاد تغییرات اساسی در فضای داخلی خانه به نصب کاغذ دیواری روی دیوارها فکر کنید. انواع کاغذ دیواری با الیاف طبیعی یکی دیگر از گزینههای شما هنگام خرید است. بعلاوه اینکه، کاغذ دیواریهایی که به عنوان قابل شستشو معرفی می شوند، به راحتی با یک اسفنج نرم مرطوب تمیز می شوند. بعضی از این کاغذ ها قابلیت شستشو دارند و بعضی از آنها را نمی توان شست و در مقابل رطوبت آسیب پذیر هستند. آلبوم کاغذ دیواری کران بری، با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند به کار ببرید که هر بیننده ای را سر ذوق می آورند. امروزه طراحان کاغذ دیواری تقریباً تمام مدهای پرطرفدار روز را در طراحیشان در نظر می گیرند. اگر فضای سالن پذیرایی تان بزرگ است می توانید طرح های برجسته و کاغذدیواری هایی را که پوشش مخملی دارند انتخاب کنید، اما اگر نشیمن و اتاق پذیرایی تان سرهم و چیدمان آن مدرن و اسپرت است، پیشنهاد می کنیم سراغ طرح های هندسی و گرافیکی بروید.

برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند اما بر عکس آنها دیگرانی نیز هستند که کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی و لختی دیوارها بر رنگ ترجیح میدهند. اما امروزه بسیاری از کاغذ دیواری ها عمری حدود 7 تا 10 سال دارند. ویژگی ها و خصوصیات کاغذ دیواری نانوون کمی با سایر کاغذ دیواری ها متفاوت است و همین امر سبب شده کیفیت آن نیز بسیار بالا باشد. نصب کاغذ دیواری مزایای مختلفی دارد که آن را برای استفاده در دکوراسیون داخلی جذاب میکند. نصب کاغذ دیواری کاغذی با استفاده از چسب چوب یا چسب کاغذ انجام میشود و دوامی در حدود دو تا سه سال دارد. انتخاب رنگ در کاغذ دیواری به چه شکل است؟ این عنصر دکوراتیو را می توان برای پوشش بخشی از دیوار مورد استفاده قرار داد، مثلاً قسمتی از دیوار را رنگ آمیزی نموده و قسمتی دیگر را با کاغذ دیواری پوشش داد. کیفیت کاغذ دیواری با توجه به جنس و نوع آن تعیین میشود. اگر از کاغذ دیواریهایی با طرحهای برجسته بهره میبرید باید بدانید که فضا دارای بُعد میشود. هزینه بالا: هزینههای خرید و اجرا تنها زمانی از معایب کاغذ دیواری محسوب میشود که بخواهید آن را با رنگآمیزی دیوارها مقایسه کنید.

کاغذ دیواری ها قیمت خانه شما را بالاتر می برند. بدون اینکه کسی را برای تغییر معماری داخلی استخدام کنید ، کاغذ دیواریها اقتصادی ترین راه برای اضافه کردن المانهای معماری به محیط هستند. ولی باز این طرح ها با وجود اینکه قدیمی هستند ولی هنوز خیلی ها خواهان این نوع سبک ها و دیزاینها می باشند. این مدل، طرح کلاسیک محسوب می شود و بیشتر برای سالن های پذیرایی مناسب است. طرح های کلاسیک: این طرح ها طرح های قدیمی هستند که بیشتر مناسب خانه های با دکوراسیون کلاسیک می باشند. برای سالن های کوچک رنگ های روشن تر و طرح های خلوت تر مثل طرح های موتیف یعنی طرح های زمینه ای ساده که نقش تزیینی کوچک در آن تکرار شده است، مناسب است. فاکتورهای کلیدی که باید هنگام تصمیم گیری بین رنگ و کاغذ دیواری در نظر بگیرید. کاغذ دیواری عیوب روی دیوار را که رنگ نمی پوشاند، می پوشاند.

کاغذ دیواری مثل یک لباس خوب باعث می شود که زیبایی های اتاقتان زیباتر و عیوب آن پوشیده شود. از آنجا که طرح های آن بسیار متنوع است نمی توان یک قیمت واحد برای آن مشخص کرد. مساحت دیوارها را محاسبه کرده و براساس آن تعداد رول های موردنیاز را مشخص کنید. با از بین رفتن قدرت چسبندگی چسب پشت کاغذ دیواری، به راحتی میتوان کاغذ دیواری را از دیوار جدا کرد. طرح های گرافیکی انواع کاغذ دیواری سه بعدی شامل طرح های هندسی و اسپرت بوده و طرح های کلاسیک شامل طرح های سنتی است که می تواند متناسب با دکوراسیون سنتی و کلاسیک انتخاب شود. تطبیق پذیری بالا: کاغذ دیواری های سه بعدی با هر دکوراسیونی، چه سنتی و چه مدرن ست می شوند. کاغذ دیواری های تولید شده امروزی از چند لایه تولید می شوند که برای سهولت در نصب وجذب چسب و بالا بردن کیفیت نصب معمولا لایه زیرین از کاغذ استفاده می شود و لایه های بعدی از مواد مختلف ای استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید