انواع کاغذ دیواری (پذیرایی و..) + مزایا و معایب – خدمت از ما

به این نکته توجه کنید ، این کاغذ به راحتی از دیوار جدا میشود ، پس در هنگام جابهجایی وسایل در اتاق خواب باید مراقب باشید این کاغذ آسیب نبیند و پاره نشود . این دستگاه شامل یک مخزن آب است و با روشن شدن، آب درون آن بخار میشود و میتوان با دسته مخزن بخار را بر روی کاغذ دیواری پاشید. به همین دلیل ما در منازل و محیط های کوچک توصیه میکنیم که از رنگهای روشن بیشتر استفاده شود. رنگ طوسی یک رنگ دیپلماتیک و رسمی بوده و بیشتر در محیط های اداری و همین طور پذیرایی مورد استفاده قرار میگیرد. رنگ مشکی همان طور که قبلا هم ذکر کردیم بیشتر به عنوان یک چاشنی در کار استفاده میشود و به ندرت به عنوان تم اصلی رنگ در کاغذ دیواری مورد استفاده قرار میگیرد. با وجود انواع کاغذ دیواری کلاسیک و مدرن، گزینههای شما هنگام خرید این محصول از همیشه بیشتر است. به هر حال باید به این نکته دقت کنید که با توجه به نوع و حساسیت کاربرد کاغذ دیواری و مدت زمان طولانی استفاده از آن بهتر است در این خصوص به پرداخت هزینههای بالاتر و خرید انواع با کیفیتتر آن اقدام نمایید. ما در گرند دیزاین بسیاری از مواقع دیدیم که تمامی مراحل انتخاب و خرید به خوبی و با دقت صورت گرفته است اما در مرحله نصب به دلیل عدم رعایت نکات لازم نصب کاغذ جلوهای که میبایست بر روی دیوار داشته باشد، را نداشته است.

برای آنکه بتوانید مثل حرفهایها کاغذهای دیواری را نصب کنید و نتیجه کارتان ظاهری یکدست و زیبا داشته باشد، باید با فرچه یا برس مخصوص کاغذهای دیواری آن را روی سطح مدنظر کاملا صاف کنید و هیچ اثری از چین و چروک رویش باقی نماند. با رعایت این 7 نکته، میتوانید استفاده بهینه ای را از کاغذدیواری برای زیبا تر کردن منزل خود داشته باشید. اغلب طرح های به کار رفته در این محصولات کلاسیک بوده و زمینه ای تیره دارند. هماهنگ بودن رنگ کاغذ با سایر وسایل منزل اولین نکته ای است که شما باید به آن توجه کنید و بی اهمیتی به این مساله از زیبایی منزل شما میکاهد. قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی ایجاد می کند.

برای نصب کاغذ دیواری ابتدا باید ارتفاع و عرض دیوار را اندازه گیری کرد و بر اساس آن رول های کاغذ دیواری را در صورت نیاز برش زد و به نحوی کنار هم قرار داد که از نظر الگویی تراز شوند. استفاده از متریال مدتهاست که در کشور ما رواج دارد؛ اما انواع کاغذ دیواری نه تنها قدیمی نشدهاند، بلکه تنوع طرح، جنس و ویژگیهای آنها به قدری زیاد شده که دیگر به سختی میتوان یکی را انتخاب کرد. تماشای انواع مختلفی از این کاغذ دیواری برای افراد تداعی کننده لذت خمیر بازی دوران کودکی را یادآور شود و از این رو میتواند حس و حال افراد را مثبت کند . یکی از سادهترین انواع کاغذ دیواری که کیفیت آن نسبت به بقیه جنسها پایینتر است، نوع کاغذی آن است. کافی است پرایمر/کیلر را با میزان مناسب از حلال آن (آب یا تینر بسته به نوع محصول) ترکیب کنید و آن را با برس روی دیوار بزنید. شاید پوشاندن دیوار با کیلر یا پرایمر بهنظرتان کاری خستهکننده و غیرضروری بیاید، اما حتما انجام این کار را توصیه میکنیم چراکه کاغذدیواری روی دیواری که سطحش با چیزی مثل پرایمر پوشانده شده باشد، ظاهر بهمراتب بهتر و یکدستتری پیدا میکند. اگر دنبال این هستید که محیط تان بزرگتر و دلبازتر باشد، انتخاب نخستتان بایستی رنگهای سردی مثل آبی، سبز، فیروزهای، بنفش و نقرهای باشد.

از دیگر ویژگیهای رنگهای خنثی این است که هنگامی که رنگهای خنثی در کنار سایر رنگها قرار میگیرند، باعث میشوند که به رنگهای دیگر توجه بیشتری شود. همین طور کاغذ دیواری آبی و کاغذ دیواری سبز از دیگر رنگهای سرد هستند که استفاده از آنها در اتاق باعث کاهش استرس شده و فضا را با نشاط و با طراوت میکنند. اینطوری چنین اتاقهایی فضایی گرم و صمیمیتر پیدا میکنند. اما به سراغ معروفترین رنگ گرم میرویم. کاغذ دیواری مخمل قابل شستشو ست و شما به راحتی میتوانید با یک دستمال کم رطوبت آنرا تمیز کنید. معمولا در کاغذ دیواریها از طیفهای کم رنگ تر بنفش استفاده میشود. هم نسبتا کم هزینه است و هم اینکه خیلی زود بدون اینکه مجبور بشوید روزهای کاری را به خاطر تعمیرات، تغییرات و یا بازسازی محل کار از دست نمیدهید. کاغذ دیواری الیافی بدون رنگ است و بعد از نصب قابلیت رنگ آمیزی را تا چندین بار دارد . در جواب این سوال باید بگوييم يكی از مهمترين دلايل استفاده از کاغذ دیواری اين است كه طرحها و رنگهايی كه به وسيله كاغذ ديواری می توان روی ديوار به وجود آورد، در حقيقت با نقاشی ديوارها غيرممكن است.

دیدگاهتان را بنویسید