انواع کاغذ دیواری (پذیرایی و..) + مزایا و معایب – خدمت از ما

گاهی اوقات نصابی که برای نصب کاغذ دیواری خانه شما میآید چسب کاغذ دیواری را همراه خود می آورد ولی سعی کنید به راحتی اعتماد نکنید و حتما چسبی که قرار است استفاده شود را بررسی کنید و از او بخواهید که در مورد کیفیت چسب کاغذ دیواری به شما تضمین دهد و بعد شروع به کار کند زیرا در صورتی که چسب مناسبی در کار استفاده نشود کل کار خراب شده و هزینه دو برابری برای شما تراشیده می شود . در این شرایط نیاز به تعویض کل کاغذ دیواری نیست، زیرا این کار بسیار هزینه بر خواهد بود و می توانید یک تکه کاغذ دیواری دقیقاً در طرح قسمت آسیبدیده برش دهید و با استفاده از چسب مخصوص و مراحلی که به آن اشاره شد قسمت آسیب دیده را ترمیم کنید. اما سوالی که مطمئنا در ذهن بسیاری از افراد ایجاد می شود این است که کاغذ دیواری چرا انتخاب مناسبی است؟ از این رو اگر نسبت به چگونگی نصب آن اطلاع ندارید به سراغ افراد ماهر و متخصص بروید و یا به طور کلی بیخیال کاغذ دیواری شده و همان روش گچکاری را در پیش بگیرید. این روزها، وسایل بسیار زیادی را در اطراف خود میبینیم که از نانو تهیه شده اند که برخی از انواع کاغذ دیواری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

پس همیشه گرانتر بودن چسب به معنی کیفیت بهتر آن نیست و ممکن است نوع تکنولوژی تولید آن هزینهبر بوده باشد . اگر هزینه و وقت زیادی برای کاغذ دیواری مصرف کنید اما در عوض به چسب کاغذ دیواری توجهی نداشته باشید نتیجه کار خوب نخواهد شد و باید دقیقاً به همان میزانی که برای خرید کاغذ دیواری وقت گذاشته اید و جنس و کیفیت آن را بررسی کرده اید در مورد کیفیت و جنس چسب کاغذ دیواری هم انرژی مصرف کنید تا نصب کاغذ دیواری به بهترین نحو ممکن انجام شود. هنگامی که شما به دلیل پارگی و یا هر مشکل دیگری به کاغذ دیواری با همان طرح نیاز داشتید، ممکن است نتوانید آن را در هیچ فروشگاهی پیدا کنید. اغلب کاغذ دیواری ها به دلیل بافت ها و طرح های موجود در آنها، نور بیشتری را به سمت خود جذب می کنند خصوصا اگر محصول انتخابی شما به رنگ تیره باشد.

به همین دلیل خريد كاغذ ديواري بیش از پیش رونق گرفته است. معمولاً هر نصابی از چسب خاص و منحصر به فرد خود که بارها از آن استفاده کرده برای کارش استفاده می کند و نمی توان گفت که تنها یک برند و مارک خاصی از چسب کاغذ دیواری بهترین است و بقیه کارآمد نمی باشند . نصب کاغذ دیواری یک تخصص است و هر کسی نمی تواند رول ها را بدون نقص روی دیوار اجرا کند. نه تنها نصب آن آسان است بلکه در صورت تغییر دکوراسیون می توان آن را بدون ایجاد آسیب به دیوار جدا نمود. در این نوع از انواع کاغذ دیواری از چسب ویژه ای استفاده می کنند تا کاغذ دیواری به طور دائمی به دیوارها بچسبد و در عین حال در زمان جابجایی یا تعویض ، به راحتی و بدون زحمت کنده شود. اگر به طور مثال برای مبل های راحتی یا حتی مبل کلاسیک رنگ قهوه ای را انتخاب کردید میتوانید در کنار آن از رنگ های کرمی هم استفاده کنید و میزی که به عنوان میز جلو مبلی در مقابل مبل قرار میگیرد هم میتواند قهوه ای تیره باشد هم سفید باشد که همه اینها بستگی به مبل شما و سلیقه شما دارد.

البته در مورد انتخاب کاغذ دیواری در این فضا باید دقت زیادی کنید، چراکه اولین چیزی که هنگام ورود به خانه با آن مواجه میشوید کاغذ دیواری است و میتواند تاثیر زیادی روی نظر فرد در مورد خانه شما بگذارد. توجه نکردن به این نکته با گذشت زمان در روح شما ایجاد خستگی و زدگی خواهد کرد. علاوه بر این موضوع، شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که برندهای متفاوتی در جهان دست به تولید کاغذ دیواری زده اند که همین مسئله میتواند تفاوت قیمتی بسیار زیادی را بین محصولات ایرانی و خارجی به وجود آورد. میدانیم که اسم این متریال به ما میگوید باید آن را روی دیوار اجرا کنید. میتوانید از همان فروشگاهی که کاغذ دیواری را خریداری می کنید بخواهید که یک نصاب ماهر را برای نصب کاغذ دیواری منزل شما بفرستند تا با استفاده از هنر دست و همچنین چسب کاغذ دیواری مناسب خروجی کار با بهترین کیفیت به شما تحویل داده شود. به همین دلیل داشتن یک رول اضافه به شما کمک می کند با کمترین هزینه به ترمیم کاغذهای دیواری منزل خود بپردازید. لازم به ذکر است کاغذ دیواری های سه بعدی به گونه ای طراحی شده اند که طرح و نقش روی آن به دلیل ایجاد خطای دید به وسیله زوایا و سایه های خاصی که داده شده است، برجسته به نظر می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید