انواع کاغذ دیواری (پذیرایی و..) + مزایا و معایب – خدمت از ما

بدیهی است که اگر بخواهید منزلی خاص و زیبا داشته باشید، میتوانید از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید. با استفاده از کاغذ دیواری دیگر مجبور نیستید همه قسمتهای منزلتان را با یک نوع کاغذ دیواری دیوارپوش کنید شما میتوانید بنا به سلیقه شخصیتان از دو یا سه نوع کاغذ دیواری مختلف ولی متناسب هم را انتخاب و استفاده نمایید. حتما رنگ کاغذ را متاسب با رنگ دکوراسیون خود انتخاب کنید. با توجه به تمام این مزیت ها مطمعنا قیمت کاغذ دیواری نانو نیز نسبت به سایرین بیشتر خواهد بود. راه دیگری که شما می توانید با توجه به آن، رنگ کاغذ دیواری منزلتان را انتخاب کنید، استفاده از رنگ های متضاد است. تنوع جنس و طرح انواع کاغذ دیواری ، تقسیم بندی آن ها بر اساس عوامل مختلف و انواع کاربردهای آن ها موجب داشتن گزینه های متعدد هنگام انتخاب دیوارپوش کاغذ دیواری شده است. انتخاب مواد مناسب کاغذ دیواری با توجه به رنگ دیوارها، بسیار حیاتی است. حدالامکان سعی کنید دیواری که در و پنجره دارد را انتخاب نکنید چون دیوار مناسبی نیست ولی دیواری که شومینه دارد میتواند دیوار شاخص فوق العاده ای باشد زیرا تنها دیواری را که به خودی خود جلب توجه میکند یا دیوار پشت تلویزیون هم دیوار مناسبی است .

پیش از نصب کاغذها لازم است با نوارچسب کاغذی فضای پشت کلیدها و پریزها را بپوشانید. خانه ای که دیوارهای روشن و پارکت روشن دارد بزرگتر و روشنتر به نظر میاید ولی این را در نظر داشته باشید که خانه ای که نور زیاد و روشنی دارد خیلی بی روح به نظر میرسد. رنگ کاغذ دیواری تاثیر به سزایی در نور خانه دارد اگر مایل هستید منزل پور نور و روشنی داشته باشید سعی کنید از کاغذ دیواری هایی که رنگ بندی روشن دارند استفاده کنید. قبل از نصب کاغذ دیواری، مرحله زیرسازی دیوار بسیار مهم است زیرا اگر هرگونه ترک، سوراخ، شکستگی و … اگر کاغذ دیواری شما دو رنگ است از رنگی که کمتر استفاده شده است در رنگ پارچه مبلمان استفاده کنید. گروه معماری و طراحی داخلی تک دیزاین با مشاوره و طراحی و اجرا برای بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی جدول زیر را برای به دست دست آوردن تقریبی تعداد رولهای های مصرفی کاغذ دیواری ایجاد کرده است تا شما عزیزان با ملاحظه این جدول به طور تقریبی تعداد رولهای مصرفی کاغذ دیواری آگاهی داشته باشید و به طور تقریبی بتوانید هزینه اجرای کاغذ دیواری برای واحد مسکونی خود را تخمین بزنید. این دکوراسیون این عیب را دارد که برای هر فضایی مناسب نیست و حجم زیاد آن میتواند چشم را خسته کند.

مثلا پانل گچ، کاملا شکننده است و برای فضاهایی با رطوبت بالا مناسب نیست. همانطور که در بالا خدمتتان عرض کردیم که برخلاف آنچه که به نظر میرسد، نصب کاغذ دیواری و مخصوصاً پوستر دیواری چندان کار ساده ای نیست و از طرفی قیمت نصب کاغذ دیواری نسبت به خود محصول کاغذ دیواری تقریباً قابل صرفنظر کردن می باشد و تقریبا نزدیک به یک دهم پس توصیه ما به شما عزیزان این این است که حتماً برای نصب کاغذ دیواری و پوستر دیواری از افراد ماهر و کارآموزیده استفاده کنید البته نباید از این مسئله نیز غافل شد که شما خود نیز می توانید با صرف کردن وقت بیشتری نسبت به نصابان، نصب کاغذ دیواری را انجام بدهید ولی مسلماً نصابان عزیز این کار را دقیق تر و حرفهای تر انجام خواهند داد. ورود این محصول به ایران به دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار باز می گردد. برای نصب بهترین کاغذ دیواری در کشور باید به متخصصین همین حوزه مراجعه کنید تا بعدها شاهد برجستگی و باز شدن چسب های آن نباشید. اما انتخاب قابل قبولی برای خانه های استیجاری می باشند. برای انتخاب دیوار شاخص دیواری دیواری را انتخاب کنید که کوچک نباشد زیرا خانه را کوچک و نامنظم نشان میدهد.یکی از انتخاب های مناسب دیوار شاخصی دیواری است که مبلمان سه نفره ای که جلوی آن قرار داردوهمین طور در اتاق خواب دیواری که تخت خواب به آن تکیه دارد دیوار شاخص مناسبی است.

حال در اینجا این سوال پیش می آید که تعداد رول مصرفی کاغذ دیواری برای تمام دیوارها یک واحد مسکونی چقدر است؟ ارتفاع دیوار تمامی واحدهای مسکونی تقریباً یکسان میباشد و برابر تقریباً ۲ متر و ۷۰ سانت می باشد. یکی از سوال های رایجی که همیشه مشتریان از ما میپرسند هزینه و قیمت انجام و اجرا کاغذ دیواری برای یک واحد مسکونی چقدر است؟ خوب است دوباره تاکید کنیم که کاغذ دیواری سه بعدی، برای فضاهای بزرگ مناسبتر است، بنابراین برای فضای پذیرایی شما کاملا ایدهآل به شمار میرود. چسب خوب در کوتاه مدت و بلند مدت چسبندگی بالایی دارد و و مانع از ایجاد کپک و قارچ میشود. خوب است درباره نامهای مختلف کاغذ دیواری سه بعدی هم اطلاعاتی کسب کنید، از این نوع کاغذ دیواری با عنوانهای «پوستر سه بعدی» و «پوستر سه بعدی» هم نامیده میشود. در این مطلب درباره این نوع از دکوراسیون و لیست قیمت کاغذ دیواری سه بعدی پذیرایی، اطلاعاتی به شما ارائه میدهیم. بیشتر بخوانید: چه کاغذ دیواریهایی مناسب اتاق نوزاد است؟ با استفاده از نمونههای کاغذ دیواری با طرحهای شلوغ و یا خلوت در رنگهای تیره و یا روشن با در نظر گرفتن بزرگی و یا کوچکی متراژ اتاق پذیرایی منزلتان و میزان ورود نور به آن کاغذ دیواری مناسب خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید