اجرا و نصب کاغذ دیواری

لازم است بدانید که دنیای جدیدی از طرح های کاغذ دیواری با ظاهر و جنس متفاوت وارد متریال دکوراسیون داخلی شده است که حتما رضایت شما را جلب می کند. به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،امروزه یکی از رایج ترین روش ها و متریال های تزئین در دکوراسیون داخلی استفاده از انواع طرح های کاغذدیواری است. کاغذ دیواری ها گستره وسیعی از طرح های ساده و ظریف دارند، با رنگهایی که محیط داخلی منزل را خنثی می کند میتوان کاری کرد که خانه با تمام سلایق جور درآید. فضایی خاص و غنی و با کیفیت ایجاد می کند که در خانه های بدون کاغذ دیواری پیدا نمی شود. رنگآمیزی دیوار طولانی است و همچنین تا مدتها بوی رنگ ممکن است شما را اذیت کند. 12- انواع رنگ و کاغذدیواری با قیمتهای گوناگون در بازار وجود دارند، اما در کل معمولا هزینه رنگآمیزی پایینتر از کاغذ و نصب آن است. 16- کاغذدیواری به دلیل نداشتن بوی رنگ و نصب سریع و آسان میتواند جایگزین خوبی برای رنگهای معمولی باشد. کاغذ دیواری کردن یک روش سریع درست کردن دیوارها است برای کسانی که می خواهند منزلشان را بفروشند. مطالعات نشان داده اند که یک خانه با سلیقه دکور شده می تواند ارزش خانه شما را 10-15 درصد افزایش دهد.

اگر سقف اتاق شما کوتاه است، از کاغذدیواری با خطهای عمودی استفاده کنید، خطوط عمودی بر ارتفاع تاکید میکنند و دیوارها و سقفها را بالاتر از مکان واقعی خود، نشان میدهد. در زمان خرید کاغذ دیواری باید به مواردی مانند گروه سنی و نوع فعالیت آنها توجه داشت و باید دید که کاغذی دیواری برای چه فضایی قرار است، استفاده شود. در صورتی که فضای اتاق شما کم است، روی دیوارهای آن را با کاغذدیواری روشن بپوشانید. پوشاندن تمام دیوارها با چنین کاغذهایی در تمام فضاها کاربرد ندارد و معمولا بهتر است فقط یکی از دیوارها را با کاغذ دیواری سه بعدی بپوشانید. بجز چاپ پوستر در طول و عرض متفاوت امکان چاپ روی کاغذ دیواری با طرح های دلخواه شما فرا هم آمده البته قطعا از نظر قیمت تمام شده قابل رقابت با کاغذ دیواری های تولید انبوه نیستند اما بزرگ ترین مزیت این روش چاپ کاغذ دیواری انتحاب و چاپ طرح اختصاصی حتی با تصاویر شخصی می باشد . امروزه طراحان کاغذ دیواری تقریباً تمام مدهای پرطرفدار روز را در طراحیشان در نظر می گیرند. بدون شک امروزه چاپ دیجیتال کاغذدیواری یک ترند است و به لطف تکنولوژی در حال رشد، این صنعت هر روز پیشرفت میکند و بر تعداد طرفدارانش افزوده میشود.

چاپ کاغذ دیواری و پوستر دیواری لارج فرمت دنیای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دستخوش تغییراتی اساسی شد به گونه ای که این چاپگر ها دست ما را در انتخاب،چاپ و تعویض طرح باز گذاشته اند . در دوران رنسانس، کاغذ دیواری که با استفاده از تکنیک چاپ کلیشه چوبی تولید می شد، در میان اشراف اروپا محبوبیت یافت. در اواسط قرن هجده بریتانیا به اولین تولید کننده و صادر کننده کاغذ دیواری در اروپا تبدیل شده بود. یک سقف معمولی را با استفاده از طرحهای کاغذ دیواری که اطرافشان را بریده اید و روی دیوار استفاده کرده اید ، به یک سقف مقرنس تبدیل کنید. 3- طرح کاغذدیواریها از تکرار نقوش مشخصی تولید میشوند ولی پوسترهای دیواری اغلب یک عکس یا تصویر واحد را نمایش میدهند. از طرح های ساده و ارزان تر تا طرح های لوکس و نقش های مدرن. کاغذ دیواری سه بعدی: این دیوارپوش جدید ترین و مدرن ترین نوع کاغذ دیواری پذیرایی است. این مسئله کار را برای انتخاب و خرید آسان تر خواهد کرد. آمادهسازی دیوارها: برای اینکه بتوان این دیوارپوش را نصب کرد، دیوارها تقریبا باید بدون نقص باشند.

همچنین یک فرد آماتور هم میتواند دیوار را رنگ کند، اما برای نصب کاغذدیواری به یک فرد حرفهای نیاز دارید. 4- استفاده از رنگ برای قسمت پذیرایی مناسب تر است یا کاغذ دیواری؟ این بزرگترین عیب رنگ و بزرگترین مزیت کاغذدیواری است. 8- هر دو با دوام و قابل شستشو هستند، اما دوام کاغذدیواری بیشتر است و تمیز کردنش راحتتر است. معمولا کسانی که سبک های مینیمال یا هنری را دوست دارند این کاغذ دیواری را هم می پسندند چراکه ظاهری تمیز و ملیح دارد. برای اینکه بتوانید از این محصولات استفاده کنید در ابتدا باید دیوار مورد نظر خود را اندازه گیری کنید. 14-کاغذدیواری تنوع بسیار زیادی دارد و گزینههای زیادی برای انتخاب در دست دارید. جالب است بدانید تنوع رنگی این کاغذ بسیار بالا بوده و محیطی فانتزی و خاص را برای شما ایجاد میکند . 6- آمادهسازی دیوار برای رنگ آسانتر از آمادهسازی دیوار برای کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری یکی از المان های بسیار مهم و تاثیرگذار در سبک دکوراسیون منزل است. بهتر است قبل از خرید کاغذ دیواری سبک دکوراسیون خانه شما معلوم باشد و از طرح های شلوغ در خانه های کوچک بپرهیزید و همچنین جنس کاغذ دیواری پذیرایی هم باید باکیفیت باشد تا دوام بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید