اجرا و نصب کاغذ دیواری

آنهایی که لایه نخی دارند، انتخاب ایمنتری محسوب میشوند، اما نگهداری از آنها نیز سختتر خواهد بود. کاغذدیواریهای از جنس وینیل به خاطر ماندگاری بالا و نگهداری راحتی که دارند، بسیار محبوب هستند. این نوع از محصولات علاوه بر اینکه ویژگی های کاغذهای دیواری PVC را با خود به همراه دارند، ویژگی های مثبت دیگری را نیز در خود جای داده است. اگر وسوسه شده اید و می خواهید دیوارهای خانه را با کاغذهای خوش نقش و نگار زیبا کنید، فکر خوبی کرده اید. تخمین بزنید که مقدار برای نصب به کاغذ دیواری نیاز دارید؛ کاغذهای دیواری انواع مختلفی دارند که جنسشان متفاوت است. کاغذ دیواری ها هم از نظر رنگ هم متنوع هستند و هم از نظر عرض و طول هم باهم متفاوت است، در البوم های چینی و ایرانی ابعاد عرض 50 تا 70 سانت و طول 10 متر است حدودی ولی در البوم های کره جنوبی این عرض به یک متر و یک متر و نیم افزایش پیدا خواهد کرد و طول آن نیز از 10 متر تا 16 متر نیز کاملا متغییر است. 4- ویژگیای که هم در رنگ و هم در کاغذ دیواری مشترک است، قابلیت شست و شوی آنها است. میتوانیم آنها را روی انواع دیوارها و سطوح مختلف نصب کنیم.

پس از مطرح کردن برخی از مواردی که در حین خرید کاغذ دیواری باید به آنها توجه کنید، مسئله اینجاست که چه عواملی میتواند بر روی قیمت این محصولات تاثیر گذار باشد. اگر در حین این کار چنانچه کاغذ دیواری آسیب دید آن را از دیوار جدا کرده و ببرید و قسمت آسیب دیده را کاغذ دیواری همان طرح و مدل جابه جا کنید. این کاغذدیواریها که با نام «قابل رنگآمیزی» هم شناخته میشوند، عملاً از همان نوع نخی بافته نشده هستند با این تفاوت که این نوع کاغذ دیواری ها، فقط به رنگ سفید فروخته میشوند. البته کاغذ دیواری هایی با جنس های دیگر هم مانند پیپر, کاغذ دیواری های جنس پارچه, کاغذ دیواری ها از جنس فلز نیز موجود میباشند که کمتر از کاغذ های وینیل و نانوون یا الیاف طبیعی مورد استفاده قرار میگیرند. کاغذ دیواری نانوون کیفیت بسیار بالایی دارد و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی و صاحب خانه ها قرار گرفته است.

سپس در مرحله بعد دیواری که میخواهید روی آن کاغذ دیواری نصب کنید؛ کاملا با چسب زیرسازی کرده و سپس اگر دیوار خش و اضافی دارد آن را با سمباده صاف کنید. برای چسب زند سعی کنید از وسط کاغذ دیواری شروع کرده و به کنارهها برسید و کنارهها را کاملا چسب نزنید تا دررود؛ پس از این کار کاغذ دیواری را از قسمت پشت کنار هم قرار دهید و سپس از بالای کاغذ دیواری شروع کرده و آن را بچسبانید. در کنج های داخلی، یک برش سراسری از بالا تا پایین در کنج دیوار ایجاد کنید تا بتوانید لبه های دو قواره را کاملا با هم جفت کنید اما در کنج های خارجی بهتر است دو قواره کنار هم، به اندازه ۲ الی ۵ سانتی متر همپوشانی داشته باشند. این که کاغذ دیواری هم سطح دیوار باشد نکتهی خیلی مهمی است که در دکوراسیون تاثیر زیادی دارد؛ بنابراین ابتدا طول کاغذ دیواری را مطابق با طول دیوار با در نظر گرفتن معمولا بین ۱۰الی ۱۵سانتیمتر را ببرید؛ برای این کار از سطوح صاف استفاده کرده به عبارتی کاغذ دیواری را رو هوا نبرید و آن را علامت گذاری کنید و سپس روی دیوار قرار دهید. اگر شما فردی هستید که هر چند سال یکبار میخواهید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید، شاید طول عمر فاکتور مهمی برایتان نباشد و رنگ را ترجیح بدهید.

نکته مهمی که در آموزش نصب کاغذ دیواری بررسی شده است برش کاغذ است. در طریقه نصب کاغذ دیواری برش بسیار اهمیت دارد. تقریبا مناطق چالش بر انگیز برای نصب کاغذ دیواری حوالی لوله آب و گاز هستند که نصب کاغذ برای آنها کمی سخت و مشکل است نسبت به سایر مناطق؛ بنابراین باید برای این کار در اطراف لوله با استفاده از یک کاتر یک یا دو برش به شکل ضبدر ایجاد نمایید و سپس به از قلم مویی استفاده کنید و چسب به دیوار زیرین آن بزنید و کاغذ دیواری برگردانید و به دیوار بچسبانید. این کاغذ دیواریها دارای یک کد مخصوص هستند که نشان میدهد در برابر حرارت و آتش مقاومت بالاتری دارند و روند سوزاندن آنها نسبت به کاغذ دیواریهای عادی، کندتر است. در صورتی که میخواهید کاغذ دیواری خانه شما را بزرگتر نشان دهد از رنگهای روشن استفاده کنید. در طریقه نصب کاغذ دیواری مراقب چروک شدن باشید. نصب این نوع کاغذدیواریها مانند مدل کاغذی سخت خواهد بود؛ اما برخلاف آنها، کاغذدیواریهای از جنس وینیل مقاومت بالایی در برابر خراشیده شدن دارند و قابل شستوشو هستند. در تولید کاغذدیواری ضد امواج معرفی شده از هیچ گونه ماده پلی اتیلن و رزینهای مضر (TVOC و HCHO) که به طور معمول در تولید کاغذدیواریها کاربرد دارد، استفاده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید