اجرا و نصب کاغذ دیواری

استفاده کردن از رنگ هایی مانند سبز و آبی باعث ایجاد حس تازگی و خنکی در دکوراسیون پذیرایی میشود. در واقع این سبک هیچ محدودیتی در چیدمان فضا ایجاد نمیکند ، بلکه تنوع بالای این مدل کاغذ ، نمای هر خانه را منحصر به فرد میکند . اگر دلتان می خواهد با کمک کاغذ دیواری در پذیرایی موجب ایجاد حس آرامش در فضا شوید. در صورتی که حباب به علت ایجاد هوا است، یک خراش کوچک بر روی آن ایجاد کنید و حفره را بر روی دیوار بچسبانید. در این مرحله چسب را به صورت لایهای بر روی دیوار بمالید. حتی ممکن است به علت کم تجربگی نصاب، در حین انجام کار، حباب در زیر کاغذ بماند. آمادهسازی دیوار که به زیر سازی معروف است شامل برطرف کردن سوراخها و خرابیهای گچ دیوار میشود به گونهای که دیوار کاملاً صاف و یکدست شود. در واقع هرچقدر زیر سازی با دقت بیشتری انجام شود.

کارشناسان در زمینه نوع کاغذ دیواری، هزینهها و … یکی از جذابترین و جدیدترین مدلهای کاغذ دیواری، نوع سه بعدی آن است. توجه کردن به روحیه خود و خانواده تان نکته ی بعدی است. چرا که عدم هماهنگی طرح و رنگ برای خانواده احساس آشفتگی و کسالت ایجاد می کند. این مدل کاغذدیواریها برای فضاهایی که نیاز به ایجاد حس آرامش دارند، مانند اتاق نشمین منازل، فضاهای بهداشتی و درمانی گزینه بسیار مناسبی هستند، زیرا به دلباز دیده شدن فضا کمک میکنند، و از احساس فشار موجود در محیط بسته آپارتمان کم میکند. پس اگر می خواهید برای اتاق خواب از کاغذ به عنوان دیوار پوش استفاده کنید،برمبنای ایجاد آرامش در فضا کاغذ خود را انتخاب کنید. اگر حباب به علت نم خوردگی دیوار است، دو خراش به صورت به اضافه بر روی آن ایجاد کنید. به صورت سه بعدی و رنگی بر روی این کاغذهای دیواری ایجاد شده است.

چند لحظه کاغذ را روی دیوار نگه دارید تا کاملا به دیوار بچسبد. این مدل، به گونهای طراحی شده اند که در فاصله چند متری، کاملا برجسته و سه بعدی به نظر میرسند. درست است برخی از رنگها قابلیت شستشو دارند، ولی با چند بار شستشو براقی و جلای خود را از دست میدهند، در حالی که در کاغذدیواری این مشکل وجود ندارد. او در زمانی که داشت کاخ گلستان را بازسازی میکرد، تصمیم گرفت از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای این کاخ استفاده کند و همین جا بود که این دیوارپوش وارد بازار ایران شد و تاکنون با قدرت تمام در این بازار باقی مانده و امروزه طرفداران پر و پا قرص و زیادی دارد. با استفاده از کمی خلاقیت می توان کاغذ دیواری را در کنار انواع دیوارپوش نصب کرده و فضایی خاص و ترکیبی طراحی نمود. اگر به دنبال فضایی گرم و صمیمی هستید می توانید از رنگ های گرم کاغذ دیواری برای پذیرایی استفاده کنید.

برای اتاقهای کودکان و نوجوانان، می توانید از مدلهای فانتزی بهره ببرید. پیشنهاد می کنم برای مشاهده طرح های مختلف کاغذ دیواری پذیرایی از مقاله آن دیدن کنید. ابزار نصب کاغذ دیواری میزکار، قلموی بزرگ، کاردک پلاستیکی، تیغ موکت بری و خط کش می باشد. بعد از انتخاب کاغذ دیواری، نوبت نصب آنها میرسد. این نوع کاغذ دیواری، بسیار کمیاب است و قیمت بالایی هم دارد. جالب است بدانید در ساخت این نوع کاغذ از یک ماده سبک وینیل استفاده شده است همچنین لایه های طرح دار این نوع کاغذ دیواری بر روی روکش چاپ شده اند و به همین دلیل عمر مفید بالایی دارد . معمولا این نوع کاغذ دیواریف با روکش ونیل طراحی میشود تا زیبایی و مقاومت بالایی داشته باشد. برای مثال هر 2 الی 3 سال یکبار شما باید دیوارهای خود را از نو رنگ کنید، در حالی که وقتی برای کاغذ دیواری دیجیتال سرمایهگذاری میکنیم 4 تا 5 برابر بیشتر از نقاشی تازه و شفاف میماند. و بافت در قیمت تاثیر گذار است که در آن اکلیل وجود دارد یا ندارد مات یا براق بودن کار است .

دیدگاهتان را بنویسید