اجرا و نصب کاغذ دیواری

12- انواع رنگ و کاغذدیواری با قیمتهای گوناگون در بازار وجود دارند، اما در کل معمولا هزینه رنگآمیزی پایینتر از کاغذ و نصب آن است. تاریخچه کاغذدیواری در واقع از چین باستان آغاز میشود. یافتن یک نصاب کاغذ دیواری حرفه ای باید یکی از اولویت های شما باشد. البته برای اجرا کردن این ایده حتما باید از نصاب حرفهای کمک بگیرید؛ چراکه نصب کاغذ دیواری در چنین فضاهای کوچکی کار سخت و دشواری است. از آنجا که نمای این نوع دیوارپوش را لایه ای سخت از وینیل تشکیل می دهد، استحکام و دوام بیشتری نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری دارد و در برابر رطوبت بسیار مقاوم و قابلیت کندن از دیوار (peelable) و تمیزکاری (scrubbable) دارد. بسته به جنس کاغذ که پی وی سی باشد و یا نان وون نوع نظافت کاغذ دیواری متفاوت میباشد. رنگ اصلی و ذاتی پی وی سی، سفید رنگ و یا درختچهایی است و همین رنگ باعث میشود؛ چاپ طرح بر روی آن نتایج مطلوبی را نیز در پی داشته باشد. کاغذدیواری پذیرایی را بهتر است از نمونههایی انتخاب کنید که در آنها از برادههای چوب، موادی مانند پی وی سی و خردههای فلز به کار رفته باشد.

اگر میخواهید حسی از صفا و صمیمیت در محیط ایجاد نمایید و شور و هیجان و نشاط در محیط را بالا ببرید، رنگهای گرم برای این موضوع میبایست که انتخاب اولتان باشد. کاغذدیواری با طرحهای بزرگ، باعث ایجاد یک فضای صمیمی میشود و همچنین باعث میشود تا فضاهای بزرگنمای معقولتری داشته باشند. فضایی خاص و غنی و با کیفیت ایجاد می کند که در خانه های بدون کاغذ دیواری پیدا نمی شود. دوم آن که رنگها چون طرح و نقش خاصی ندارند و خیلی ساده هستند برای پوشش دیوار خانههای کوچک مناسبتر هستند. 3- طرح کاغذدیواریها از تکرار نقوش مشخصی تولید میشوند ولی پوسترهای دیواری اغلب یک عکس یا تصویر واحد را نمایش میدهند. اما میتوان از یک تصویر که در گوشهای از آن طرحی شلوغ نمایان است استفاده کرد. در حالت کلی باید هر 3 تا 5 سال یکبار رنگ دیوار خود را تجدید کنید، به خصوص در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است و افراد به دیوارها دست میزنند. از آنجا که نصب کاغذ دیواری آخرین مرحله به پایان رساندن فرایند پوشش دادن دیوارهاست، بهتر است با دقت و حساسیت خاصی انجام گردد و هر گونه سهل انگاری در این مرحله می تواند پشیمانی بسیاری را به دنبال داشته باشد.

با هر سلیقهای میتوانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. چینیها کاغذ برنج را ۲۰۰ سال پیش از میلاد بر دیوارهای خود میچسباندند. چینیها مخترع کاغذ بودند. کاغذ دیواری با رنگ تیره، اتاق های بزرگ را کوچکتر نشان میدهد و حس آرامش را القا میکند. طبیعتا با توجه به حالات روحی و خلقی که در بین دخترها حاکم است به رنگهای صورتی و قرمز تمایل دارند و در مقابل آنان هم پسرها به رنگهایی چون آبی، ارغوانی و نیلی بیشتر تمایل نشان میدهند. برای اینکه نصب کامل و دقیقی داشته باشید کاغذ را به شکلی نصب کنید که ۵ سانتی متر از بالا و ۵ سانتی متر از پایین کاغذ اضافه باشد پس از نصب موفق کاغذ این بخشهای اضافه را با تیغ بریده و حذف کنید. با او همراه باشید. معایب: از آنجایی که کاغذ دیواری با چسب نصب میشود، در حمامها و آشپزخانهها به علت وجود رطوبت بالا ممکن است باعث جدا شدن کاغذ دیواری از دیوار شود. 3- کاملا مشخص است که کاغذدیواری به نسبت رنگ سریعتر اجرا میشود و به نسبت شما هم سریعتر میتوانید از فضای خانهتان استفاده کنید. 13- نقاشی دیوار آسانتر از نصب کاغذدیواری است. 5- هرگز روی کاغذدیواری نقاشی نکنید، چون کیفیت رنگ را خراب میکند.

گاهی اوقات نصابی که برای نصب کاغذ دیواری خانه شما میآید چسب کاغذ دیواری را همراه خود می آورد ولی سعی کنید به راحتی اعتماد نکنید و حتما چسبی که قرار است استفاده شود را بررسی کنید و از او بخواهید که در مورد کیفیت چسب کاغذ دیواری به شما تضمین دهد و بعد شروع به کار کند زیرا در صورتی که چسب مناسبی در کار استفاده نشود کل کار خراب شده و هزینه دو برابری برای شما تراشیده می شود . کاغذ دیواری کردن یک روش سریع درست کردن دیوارها است برای کسانی که می خواهند منزلشان را بفروشند. 16- کاغذدیواری به دلیل نداشتن بوی رنگ و نصب سریع و آسان میتواند جایگزین خوبی برای رنگهای معمولی باشد. در کل کاغذدیواری قابلیت شخصیسازی بیشتری نسبت به رنگ دارد. در حالی که کاغذدیواری عموما بر روی همهی دیوارهای موجود، و یا در کل فضای منزل و یا محل کار مورد استفاده قرار میگیرد. اگر تصمیم به انتخاب دو نوع کاغذدیواری دارید، کاغذ دیواری که طرح شلوغتری دارد را در میان دیوار یا گوشهای که خلوتتر است، قرار دهید. اگر دیوارهای شما دچار ترک خوردگی یا مشکلات خاصی است که قصد پوشاندن این موارد را با کاغذدیواری دارید، بهتر است از کاغذدیواریهای با طرحهای تکرار شونده یا طرح گل ریز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید