اجرا و نصب کاغذ دیواری

گفته میشود که در قرن 8 میلادی یک زندانی چینی راز کاغذ را بر عربها فاش نمود که در نتیجه آنها نیز دانش کاغذ سازی را به اروپا منتقل نمودند. زیرا این امر موجب قطع روابط سایر کشورها با انگلستان و در نتیجه جلوگیری از صدور فرشینه به آن کشور شد. کاغذ دیواری در رول هایی با اندازه 5.3 متر مربع، 16 متر مربع و 7 متر مربع در بازار ایران موجود است. ورود این محصول به ایران به دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار باز میگردد. پلی وینیل کلراید از جمله موادی هستند که دارای کاربردهای زیادی هستند و از جمله پر کاربردترین این موارد در کاغذ دیواری است. زمانی که متراژ لازم را محاسبه کردید، یک یا دو رول اضافه تر از حد نیازتان را خریداری کنید تا در صورت اشتباه در اندازه گیری و یا خراب شدن قسمتی از آن، بتوانید از آن مقدار اضافی استفاده کنید. کاغذ دیواری یا wallpaper به معنای گونه ای از پوشش دهنده های تزیینی دیوارهای ساختمانی است که به صورت رول و یا متری ساخته شده و پس از نصب اصولی بر روی دیوار مورد نظر، با توجه به طرح ساده و یا گرافیکی خود، تمایز خاصی را در مقابل چشمان مخاطب خلق می نمایند.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون، یک انتخاب کم هزینه و در عین حال بسیار قابل توجه و چشمگیر برای هر خانهای است. مورد مهم دیگری که در مورد پیدا کردن متخصص مطرح می شود، پیدا کردن متخصص نصب کاغذ دیواری ارزان است. در اتاق کودک از کاغذ دیواری های بادوام و محکم استفاده کنید، زیرا ممکن است کودکان نسبت به پاره کردن و کندن کاغذ دیواری اقدام نمایند. این کاغذدیواری ابعاد عظیم 3/57 در 2/95 متر را داشت و از 192 ورق کاغذ تشکیل شده بود و در چاپ دوره اول آن 700 کپی از آن تولید شد تا پس از رنگ آمیزی دستی، در قصرها و به خصوص سالنهای اجتماعات شهری آویخته شود. از رنگ پرده، مبلمان، فرش، لوستر و سایر وسایل منزل غافل نشوید. آلبوم های کاغذ دیواری به صورت ست طرح های مکمل را در کنار هم قرار داده است که انتخاب را راحت تر کرده است و میتوان از کاغذ های طرح دار برای دیوارهای اصلی، ساده های تیره برای ستون ها و شکست های کوچک و کاغذ راه راه برای راهرو های منزل استفاده نمود. انتخاب مدل کاغذدیواری دفتر کار ممکن است کمی با انتخاب کاغذ دیواری منزل متفاوت باشد، اما نهایتا این خود شما هستید که باید احساس خوبی داشته باشید و فضای کار برایتان دلنشین باشد.

انتخاب کاغذ دیواریها با جنس PVC و روکش وینیلف انتخاب بسیار خوبی برای پوشش دیوارها است. زمینه این مدل، اکثرا از جنس پارچه یا کاغذ دیواری پی وی سی است. یکی از قابلیتهای اصلی و بارز کاغذ دیواری این است که جایگزین خوبی برای نقاشی رنگ روغن محسوب میشود. شما حتی میتوانید برای اتاق خواب فرزندانتان و اتاق خواب خودتان از کاغذ دیواریهای متفاوتی استفاده کنید و مجبور به استفاده از یک نوع کاغذ دیواری برای تمام اتاق خوابهای منزلتان نیستید و بسته به جنسیت و سن افراد رنگ و طرح کاغذ دیواری اتاق خوابشان را مشخص کنید. هنگام انتخاب کاغذ دیواری از مشورت كارشناسان فروش بهره ببرید تا هم طرح مناسب و هم به اندازه خرید كنید. در واقع در بازار ایران به کاغذ دیواری مخملی شناخته می شود. کاغذ دیواری ها از هر جنس یا برندی باشند همگی در 4 اندازه متفاوت تولید می شوند. به شکل کلی در ایران کاغذ دیواریها را از روی جنس کاغذی که دارند شناسایی میکنند.

قطعا مهمترین عامل در زیبایی کاغد دیواری نصب اصولی کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری نانو ، قابل شستشو با آب است و هیچ گونه مواد آلرژی زا متصاعد نمی کند و چون ترکیبی از پارچه و کاغذ است به طور کامل قابل بازیافت است و آسیبی به محیط زیست نمی زند. رنگ به طور متوسط ارزانتر است و به لوازم بسیار کمی نیاز دارد و یک نقاش حرفهای میتواند آن را اعمال کند. اگر به دنبال فضایی گرم و صمیمی هستید می توانید از رنگ های گرم کاغذ دیواری برای پذیرایی استفاده کنید. اگر که دیوارتان ترکهای زیادی دارد و یا این که محیطتان رطوبت زیادی دارد حتی الامکان از کاغذ دیواریهای pvc استفاده کنید. معایب: از آنجایی که کاغذ دیواری با چسب نصب میشود، در حمامها و آشپزخانهها به علت وجود رطوبت بالا ممکن است باعث جدا شدن کاغذ دیواری از دیوار شود. وی که علاقهای خاص به شیوههای معماری و هنر مغرب زمین داشت، در زمان نوسازی کاخ گلستان با پوشاندن دیوارهای آن کاخ کاغذدیواریهای وارداتی از زمره نخستین افرادی شد که باب ورود این محصول را به ایران گشودند. بزرگترین تصویر چاپی طاق نصرت که به سفارش مکسیمیلیان اول امپرطور روم مقدس در سال 1515 چاپ و تکمیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید