اجرا و نصب کاغذ دیواری

شاید طرح کاغذ دیواری کلاسیک قدری دِمُده به نظر برسد اما همه اجزا و وسایل با یکدیگر همخوانی دارند و به طور ثابت و پایدار است با همه چیز به راحتی سِت می شوند و هیچ گونه چیز غیر منتظره ای در آن به چشم نمی خورد. اما برای این انتخاب باید به بسیاری از موارد دقت داشته باشید. کاغذ دیواری پارچه ای : این نوع کاغذ دیواری از جنس کاغذ و همچنین پارچه می باشد اما در بعضی از موارد به این کاغذ لایه ای پلاستیکی از جنس ونیل نیز اضافه میشود. البته چسب مورد استفاده در این نوع کاغذ نیز حائز اهمیت است. نصب درست کاغذ دیواری توسط یک نصاب حرفهای و البته وجود یک کاغذ دیواری باکیفیت نکات کلیدی این موضوع هستند و باعث میشوند کاغذ دیواری همیشه ظاهری زیبا و بهروز داشته باشد و مراقبت و نگهداری از آن نیز بدون دردسر اتفاق بیافتد. با انتخاب رنگ مناسب که همخوانی خوبی با وسایل منزل یا هر مکان دیگر داشته باشد، می توانید فضا زیبا را به وجود آورید.کاغذ دیواری در برند های متفاوتی موجود است که در قسمت فروشگاه شهر کاغذ دیواری می توانید مشاهده کنید.

یک رول واحد تنها دارای اندازه 4 متر و 11.5 سانتی متر است در حالی که رول های دو برابر دارای 8 متر و 23 سانتی متر اندازه هستند؛ بنابراین اگر طول دیوار شما 2 متر و 75 سانتی متر است، شما تنها می توانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید. از کاغذ دیواری پارچه ای بیشتر در محل هایی که رطوبت کمتری دارد استفاده می شود مثل اتاق نشینمن یا اتاق کنفرانس ها. کاغذ دیواری Marburg و CASeLio با استفاده از مرغوب ترین الیاف و فیبر ، ارائه دهنده بهترین کاغذ دیواری اروپا می باشند. کاغذ دیواری نانو یکی از مرغوب ترین انواع کاغذ دیواری هستند. از آنجا که نمای این نوع دیوارپوش را لایه ای سخت از وینیل تشکیل می دهد، استحکام و دوام بیشتری نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری دارد و در برابر رطوبت بسیار مقاوم و قابلیت کندن از دیوار (peelable) و تمیزکاری (scrubbable) دارد. این کاغذدیواری ابعاد عظیم 3/57 در 2/95 متر را داشت و از 192 ورق کاغذ تشکیل شده بود و در چاپ دوره اول آن 700 کپی از آن تولید شد تا پس از رنگ آمیزی دستی، در قصرها و به خصوص سالنهای اجتماعات شهری آویخته شود.

این کاغذ دیواری ها از لحاظ ابعاد و اندازه تغییر حالت نمیدهند و در هنگام نصب آنها نیازی به چسب زدن دوباره نیست و تکه ها به صورت پشت سر هم نصب می شوند. در اروپا اشرافزادگان به نقاشان سفارش نقاشی در ابعاد وسیع را میدادند تا از آنها برای پوشش دیوارهای منازل خود استفاده کنند. در این گروه بافته هایی از تار و پود طبیعی را بر روی زیر لایه ای از لاتکس آکریلیک یا مانند آن لامینیت میکنند تا هم ثبات در ابعاد دیوار پوش ایجاد شود و هم در هنگام نصب، چسب به سطح نمای دیوارپوش نفوذ نکند. برای دیوارپوش هایی با وزن حدود 240 تا 440 گرم بر متر مربع از آستری (کرباس نازک) یا non-woven به عنوان زیر لایه استفاده می شود. امروزه خیلی از افراد تمایل بیشتر به استفاده از کاغذ دیواری دارند چون طرح های متنوع و رنگ های زیبایی دارد. این نوع کاغذ دیواری به دلیل بافت و طرحی که دارد به سادگی با مبلمان و وسایل خانه شما هماهنگ میشود .

چه کاغذ دیواری انتخاب کنید و چه رنگ، هر کدام رنگ و شخصیت لطیف یا جسورانه به خانه شما میبخشند. واردکنندگان برای انتخاب آلبومها معمولا چندین آلبوم را بررسی و از بین آن چند آلبوم یک کدام را اصطلاحا انتخاب میکنند. همین طور کاغذ دیواری آبی و کاغذ دیواری سبز از دیگر رنگهای سرد هستند که استفاده از آنها در اتاق باعث کاهش استرس شده و فضا را با نشاط و با طراوت میکنند. پی وی سی نوعی پلاستیک با دوام می باشد که در این نوع از کاغذ دیواری ها به عنوان ماده اصلی مورد استفاده قرار می گیرد و قطر آن نسبت به کاغذ دیواری نانوون بیشتر است. رنگ مشکی همان طور که قبلا هم ذکر کردیم بیشتر به عنوان یک چاشنی در کار استفاده میشود و به ندرت به عنوان تم اصلی رنگ در کاغذ دیواری مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از نمونههای کاغذ دیواری با طرحهای شلوغ و یا خلوت در رنگهای تیره و یا روشن با در نظر گرفتن بزرگی و یا کوچکی متراژ اتاق پذیرایی منزلتان و میزان ورود نور به آن کاغذ دیواری مناسب خود را انتخاب کنید. تولیدات ماده خام کاغذ دیواری طی چند ساله گذشته تغییرات بسیاری از نظر کیفیت و طراحی داشته بطوری که اغلب سلیقهها را پوشش میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید