اجرا و نصب کاغذ دیواری

سپس دوباره کاغذ را محکم روی دیوار بچسبانید و فرچه را روی آن بکشید. پشت درز کاغذ را بهاندازه کافی چسب بزنید و پس از آنکه سایر قسمتهای کاغذ را محکم به دیوار چسباندید، رولر کوچکی بردارید و آن را روی درزها بکشید. به طور کلی قیمت کاغذ دیواری بر اساس تعداد رول محاسبه می شود، بنابراین قیمت اعلامی فروشنده به معنای قیمت یک رول با عرض و طول مشخص است. ولی توجه داشته باشید که ترکیب کردن آنها یه مقدار هوشمندی نیاز دارد و بهتر است که از یک طراح و معمار داخلی مشورت بگیرید. سعی کنید هماهنگی بین رنگ ها طوری باشد که رنگ کاغذ دیواری و مبل ها عینا مثل هم نباشد و یک تنالیته روشن به تیره و برعکس داشته باشد. با توجه به اینکه بیشتر خانه های امروزی متراژ پایینی دارند و خیلی از خانواده ها در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند مدام به دنبال راهی برای بزرگتر نشان دادن خانه و دلباز نشان دادن آنها هستند. اگر به دنبال بزرگتر نشان دادن خانه هستید باید بگویم که رنگ ها برای شما گزینه مناسب تری از کاغذ دیواری ها هستند زیرا علاوه بر نکته ای که در مورد بازتاب نور در مورد رنگ ها و کاغذ دیواری ها گفتیم، کاغذهای دیواری به خاطر طرح هایی که روی خودشان دارند حتی اگر این طرح ها خیلی کوچک هم باشد باعث میشود فضای خانه کوچک تر دیده شود.

در جهان مدرن امروزی، شما هیچ گاه با هیچ هنرمندی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی مواجه نخواهید شد که بخواهد بدون توجه به دیوارهای ساختمانی، کار خود را پیش ببرد و در این زمینه به موفقیت نیز دست یابد. هنر دکوراسیون داخلی در پی نیاز روانی انسان ها به ایجاد تنوعات مکرر در فضای اطراف خود و ایجاد یک تناسب اصولی جهت پاسخ گویی به این نیاز درونی به وجود آمد و پس از مدتها و با توجه ویژه به دیوارهای ساختمانی، زمینه رقابت طراحان و صنایع مربوط به ساخت و تولید وسایل داخلی مربوط به دکوراسیون داخلی از جمله کاغذ دیواری را فراهم نمود. انجام این کار ظاهر خاص و زیبایی به اتاقهای شما خواهد داد. در پوستر دیواری ، به طور معمول ، یک طرح خاص به صورت سفارشی بر روی کاغذ چاپ می شود که این طرح می تواند سه بعدی هم باشد ، بدین معنا که طرحی که روی کاغذ چاپ می شود سایه هایی دارد که یک بعد جدید به دیوار اضافه می کند. اگر کپکی روی دیوار باقی بماند و کاغذها را نصب کنید، بهمرور زمان زیر سطح کاغذها پخش خواهند شد و در آینده به دردسر خواهید افتاد. پس از برش از وسط کاغذها به آنها چسب زده و به آرامی از وسط به اطراف چسب را میزنیم تا لبههای کاغذ چسبی نگردد.

کاغذ دیواری یکی از راههای ساده و سریع برای رسیدن به هدفتان است. پس بهتر است از نصب کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری قبلی خودداری کنید. پس از نصب کاغذها ممکن است که لکهای بر روی آنها بیفتد و یا گرد و غبار بر روی آنها بنشیند و یا ممکن است قسمتی از آن دچار آسیب دیدگی گردد. پشت کاغذها را به چسب آغشته کنید. اطلاعاتی کاربردی درباره چگونگی برشدادن کاغذها و اندازهگیری دیوار و مسائل دیگر هم در اختیارتان خواهیم گذاشت. در برابر کشش روی دیوار به طرح و رنگ آن آسیبی وارد نمیشود. این مدل از کاغذ قابل شستشو است و از این رو میتوانید به راحتي آن را تمیز کنید . با مدادی کمرنگ این فاصله را از در ورودی اتاق که کنار دیوار است علامتگذاری کنید. برای مثال می توان تمام ديوارها را با يك مدل كاغذ ديواری پوشش داد یا برای برجسته كردن نقطه كانونی، تنها يك ديوار اتاق را كاغذ ديواری كرد؛ هم چنين می توان برای هر ديوار، از كاغذ ديواری با طرح های متفاوت استفاده كرد. مثلا کاغذ دیواری با الیف طبیعی مانند، کاغذ دیواری نانوون و نانو برای خرید و نصب در اتاق خواب کودکان و افراد سالمند مناسب است و از کاغذ دیواری پی وی سی میتوانید در سالنهای بزرگ که جریان هوای بیشتری وجود دارد، استفاده کنید.

بهتر است بدانید متریال به کار برده در تولید این نوع کاغذ دیواری باعث شده بتوان به آسانی آنرا تمیز کرد . کاغذ دیواری نانوون از جمله باکیفیت ترین و مناسب ترین نوع کاغذ دیواری است که در خانه های مدرن امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. ویکتوریا هاريس متخصص چاپ پارچه میگوید: «من فکر نمیکنم عبارت کاغذ دیواری از مُد افتاده باشد و يا دیگر تمایلی برای استفاده از آن وجود نداشته باشد، ولی کاغذ دیواری امروزه کاربردهای بیشتری پیدا کرده است. یکی از این طراحی های جالب استفاده از کاغذ دیواری برای سقف است. نکته دیگر آنکه گاهی جداکردن تکههای قدیمی کاغذهای دیواری بهخاطر سفتشدن چسب پشت آنها، دشوار است. کار دیگری که پیش از نصب کاغذ دیواری در جدیدترین آلبوم و رنگ لازم است، برداشتن کاغذهای قدیمی از روی دیوار است. استفاده خلاقانه از پوستر کاغذ دیواری سه بعدی راهکار عالی دیگری است برای آنکه بتوانید ظاهری زیبا و خوشایند به منزل خود بدهید. اگر شما هم به دنبال بافت های متنوع هستید پیشنهاد می کنیم که کاغذ دیواری را انتخاب کنید، چون کاغذ دیواری ها در زمینه بافت، جنس و طرح و رنگ آنقدر متنوع هستند که شما با هر سلیقه ای سراغ آنها بروید دست خالی برنمیگردید.

دیدگاهتان را بنویسید