آیدل – چرا از کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

برای انجام زیرسازی کاغذ دیواری مقداری پرایمر را با چسب چوب و چسب کاغذ مخلوط کنید و به صورت یکنواخت به کل سطح بمالید. آن را روی سطح کاغذدیواری بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه خیس بخورد. از آنجا که طرح های آن بسیار متنوع است نمی توان یک قیمت واحد برای آن مشخص کرد. بنابراین در راهروهایی با عرض کم و فضاهایی با سقف کوتاه می توان از این کاغذدیواری استفاده کرد. این کاغذ دیواری اصالت و قدمت را به نمایش می گذارد و دارای تنوعی از طرح و رنگ است. قبل از انتخاب کاغذ دیواری به رنگ وسایل خانه توجه کنید. این نوع کاغذ دیواری فقط جهت تغییر دکور و تنوع عوض می شود، زیرا نمای خود را با گذشت سال ها نیز از دست نمی دهد. زیرا شما هر سال نمیتوانید کاغذدیواری های منزل خود را نو کنید! آنها به سختی پاره می شوند و به مدت تقریبا 5 سال شکل ظاهری، زیبایی و کارآیی خود را حفظ می کنند. کاغذ دیواری مثل یک لباس خوب باعث می شود که زیبایی های اتاقتان زیباتر و عیوب آن پوشیده شود. در طراحی دکوراسیون داخلی جهت رعایت اصول زیبایی شناختی ، بین کاغذ دیواری و کفپوش تضاد طرح و رنگ وجود دارد تا هر یک نه تنها جلوه خود را از دست ندهند ، بلکه برجسته تر نیز به نظر برسند.

کلیه مولفههای مطرح شده در فرآیند طراحی فضای داخلی و استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یک متریال پوشش دهنده جدارهها، نیازمند درک درستی از مبانی اولیه به کارگیری کاغذ دیواری، آشنایی با رنگها و طرحهای مختلف است که در کتاب حاضر به اختصار به این موارد پرداخته شده است. چه نوع کاغذ دیواری برای فضای شما مناسب است؟ می خواهید وقتی وارد هریک از اتاقهای منزلتان می شوید چه احساسی داشته باشید؟ همین نکته باعث میشود تا در صورتی که تمایل به عوض کردن کاغذ دیواری داشته باشید، مجبور به صرف هزینهای مازاد برای تغییر آن شوید. ساخت این دیوارپوشها که به منظور زیباتر کردن فضای داخلی ساختمانها به کار میروند با به کارگیری متریالهای خاصی صورت میگیرد. اگر فضای سالن پذیرایی تان بزرگ است می توانید طرح های برجسته و کاغذدیواری هایی را که پوشش مخملی دارند انتخاب کنید، اما اگر نشیمن و اتاق پذیرایی تان سرهم و چیدمان آن مدرن و اسپرت است، پیشنهاد می کنیم سراغ طرح های هندسی و گرافیکی بروید. اگر قسمت هایی از کاغذ از دیوار جدانشد به وسیله کاردک می توانید آن قسمت ها را راحت تر از دیوار جداکنید. تنها راه نصب کاغذ دیواری روی سیمان یک لایه گچکاری می باشد.

به علاوه اینکه برخی طرحهای کاغذ دیواری مثل راه راه به این خاطر چاپ می شوند که با ایجای خطای دید، مثلاً اتاقهایی که در حالت عادی دراز به نظر می آیند، مکعبی شکل تر به نظر آیند. یا اگرسقف آنها کوتاه است، سقف آنها بلند تر به نظر آید. برای دیدن آلبوم های زیر روی آنها کلیک کنید. کافی است مراحل زیر را گام به گام اجرا کنید. همچنین والینو برای محیطهای کاری مثل کافی شاپها محصولات بینظیر و جذابی دارد. برای سالن های کوچک رنگ های روشن تر و طرح های خلوت تر مثل طرح های موتیف یعنی طرح های زمینه ای ساده که نقش تزیینی کوچک در آن تکرار شده است، مناسب است. این طرح ساده، تک رنگ بوده و با یک بافت ریز یا سطح، پتینه شده است. این طرح ها هم شیک و مدرن بوده و هم با مبلمان اسپرت مناسب است. انواع کاغذ دیواری برجسته به خوبی با مبلمان نیز هماهنگ میشوند، و به عنوان دیوارپوش پذیرایی کاربرد زیادی دارند.

اگر سالن پذیرایی از اتاق نشیمن حتما جداست و مبلمان تان استیل وک لاسیک است. این مدل، طرح کلاسیک محسوب می شود و بیشتر برای سالن های پذیرایی مناسب است. این نوع پوشش بیشتر در مکان هایی مثل استودیوها، سالن های کنفرانس، کتابخانه ها، لابی ساختمان ها استفاده می شود. در این طرح ها بیشتر از تصویرهای گرافیکی و تایپوگرافی استفاده شده است. بیشتر مدلهای این کاغذ دیواری قابل شستشو هم است، و عمر مفید آن به راحتی به 5 سال هم میرسد. ما در این نوشته به بررسی انواع کاغذ دیواری و نکات مربوط به آن پرداختیم. امکان پرداخت حضوری در زمان تحویل کالا در تهران و کرج وجود داره و برای تمام شهر های ایران از طریق اتوبوس ارسال داریم. بهترین کار این است که در زمان تهیه کاغذ دیواری چسب آن را همزمان با خودش تهیه کنید. اگر قسمت هایی در خانه تان هست که زیاد در معرض دید نیست مانند راهروها و نمی خواهید هزینه زیادی برای آن صرف کنید، می توانید کاغذدیواری ساده، سبک و ارزان قیمت را خریداری کرده و خودتان آن را نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید