آموزش راه موفقیت در بازار رمزارزها – ویکی چرا – دوره های آموزشی آنلاین

اگر این مسئله برای شما دغدغه ایجاد کرده است، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا مسیر خرید امن ارزدیجیتال را بررسی کنیم. سایت ارزدیجیتال تلاش میکند تا با آموزش اینکه بیت کوین چیست و همچنین مفاهیم ابتدایی این حوزه به همراه روشهای تجزیهوتحلیل بازار ارزهای دیجیتال مانند تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال، گامهای ابتدایی آگاهیبخشی را همگام با پیشرفت این پدیده بردارد. آخرین اخبار، تحلیلها و مقالات حوزه بلاک چین را بخوانید. با توجه به این که ارزهای دیجیتال هنوز به صورت کامل بین مردم جا نیوفتاده است و همچنین با گذشت زمان ویژگی های بیشتری را از رمزارزها شاهد هستیم، باید با گذشت زمان و با تحقیقات و جمع آوری اطلاعات بیشتر جهت استفاده از ارز دیجیتال در ایران تلاش کرده و با آگاهی تصمیم گیری کنیم. در ادامه بررسی آینده ارزهای دیجیتال در ایران، باید گفت به علت تصویب نشدن قانون مشخص برای ارزهای دیجیتال و وجود تنوع نظر در این زمینه و همچنین با توجه به این که موضوع استخراج و استفاده از ارزهای دیجیتال هنوز در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در حال بررسی است، برخی از افراد سودجو می توانند به راحتی سرمایه شما را از بین برده و تمامی زحمات شما را به باد دهند.

زمانی که در سال ۲۰۰۹ ارز دیجیتال همتا به همتای بیتکوین عرضه شد و برای اولینبار ارز رمزنگاری شده به دنیا معرفی شد، یک بازار جدید برای سرمایهگذاری و مبادلات مالی در دسترس صاحبان سرمایه قرار گرفت. از ویژگیهای ارز دیجیتال، میتوان به امکان تراکنشهای ناشناس توسط دارندگان رمز ارز و حساب ارز دیجیتال در هرکجا و در هر زمان، اشاره کرد؛ این امکان موجب اقبال سازمانهای تروریستی و تبهکاری و مجرمان اقتصادی به ارز دیجیتال و بازارهای آن شده است. این ساختار غیرمتمرکز به ارزهای دیجیتال این امکان را میدهد تا خارج از کنترل دولت ها و مقامات مرکزی وجود داشته باشند. شما می بایست با جمع آوری اطلاعات لازم و شناخت کافی سراغ ارزهای دیجیتال و بسترهای خرید و فروش بروید. با توجه به قیمت برق در ایران که به ازای هر کیلو وات ساعت 80 تومان است، و با توجه به تعرفه وزارت خانه طبق گفته افراد فعال در حوزه ماینینگ، استخراج بیت کوین در ایران بدون در نظر گرفتن تعرفه وزارت خانه و به صورت آزاد به صرفه تر می باشد.

رفتهرفته در سراسر دنیا با طرح مقررات و قوانینی در این حوزه امنیت افزایش مییابد. سایت ارزدیجیتال به عنوان رسانه تخصصی حوزه ارزهای دیجیتال، فعالیت خود را از مرداد 1396 آغاز کرد. اخلال در نظامهای اقتصادی و مالی و مسائلی همچون پولشویی، دولتها و سیستمهای مالی را وادار به قانونگذاری و اعمال محدودیتهایی برای بازارهای ارز دیجیتال جهت تأمین امنیت سرمایه سرمایهگذاران کرده است. هرچند از ارز دیجیتال در بسیاری از کشورهای دنیا استقبال شده است؛ اما ویژگیهایی همچون ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، نوسانات بالای بازار آن، استفاده از آنها برای پولشویی، خریدوفروش اسلحه و مواد مخدر و نهایتاً تهدید سیستمهای مالی و اقتصادی متمرکز و دولتی، باعث شده است که برخی کشورها در قانونی کردن و تأمین امنیت سرمایه سرمایهگذاران، تردید کنند. در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۸۱ محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم از به رسمیت شناخته شدن ارز دیجیتال بالاخص بیتکوین، خبر داد؛ هرچند استفاده از ارزهای دیجیتال در مبادلات بینبانکی همچنان غیرقانونی است و فقط خرید و فروش ارزهای دیجیتال برای افراد قانونی است.

با توجه به این موارد میتوان گفت که خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران برای سرمایهگذاران امن است. این افراد یا گروهها برای خرید و فروش کالاهای غیرمجاز و مواد مخدر و اسلحه، میتوانند از ارز دیجیتال استفاده کنند، هرچند این روزها به دلیل ترس از ردیابی حساب ارز دیجیتال خود، دیگر کمتر از آن استفاده میکنند. یا شاید فکر میکنند سود گرفتن از این بازار بسیار ساده است. میتوان گفت بزرگترین چالش پیشروی سرمایهگذاران بازار ارز دیجیتال، مسئله امنیت و قانونی بودن آنهاست. این مسئله موجب میشود که سرمایهگذاران برای سرمایهگذاری در بازارهای ارز دیجیتال احساس اعتماد و امنیت نکنند. بر این مبنا فعالیت صرافیهای ارز دیجیتال مشروط به کسب مجوز از مراجع قانونی، منعی ندارد؛ بنابراین در ایران صرافیهای ارز دیجیتالی همچون صرافی ارز دیجیتال والکس توانستهاند بستر مناسبی برای فعالیت سرمایهگذاران ارز دیجیتال فراهم کند. همچنین از آنجا که استخراج ارز دیجیتال در ایران باتوجهبه هزینه پایین برق، سود خیلی خوبی دارد، دولت قانونی بودن استخراج ارز دیجیتال را منوط به کسب مجوز از وزارت صمت کرده است. بازار ارزهای دیجیتال و بلاکچین پیچیدگی های خود را دارد و با توجه به اینکه یک بازار نو و جدید است نیاز به آموزش برای کسب سود از این بازار وجو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید